Wizytówki

Reklama

Artykuły

z kategorii: ROZMOWY (52)
28 lipca 2016
ROZMOWY

'Zaczyna się od rozmowy' - Dmitry Ageev z firmy HABE w rozmowie z OKK! design

O wykonawcach relizacji wystaw polskiego wzornictwa czy sklepów największych światowych marek pisze się rzadko albo wcale. A to właśnie takie firmy gotowe są sprostać nawet najbardziej awangardowym pomysłom współczesnych projektantów i architektów wnętrz. Nadrabiamy dzisiaj te zaległości. Dmitry Ageev z firmy HABE, w rozmawie z OKK! design.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
05 kwietnia 2016
ROZMOWY

Dlaczego warto uczestniczyć w targach? Marcin Zaremski w rozmowie z Urszulą Kałużną

O wystawianiu się wiem dużo... - mówi Marcin Zaremski, który na targach na Zachodzie wystawia się od 1999 roku. Brał udział w przeszło 100 wystawach w Polsce i za granicą, zarówno zbiorowych, jak i indywidualnych. Nam opowiada jak wykorzystać targi do budowania swojej marki na Zachodzie.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
04 kwietnia 2016
FIRMY

Unikatowe stoisko Lira Lighting na Light + Building 2016 we Frankfurcie

Stoisko dla Lira Lighting na targach Light + Building 2016 we Frankfurcie jest efektem współpracy wielu osób - mówi Monika Lasota - Dyrektor ds. Marketingu Lira Lighting w rozmowie z Urszulą Kałużną
Ostatni komentarz
Bardzo dziękuje za komentarz. Szanowny bartii345 - a może tak z imienia i nazwiska i bardziej merytorycznie - co się Panu nie podoba? Moim zdaniem to stoisko jest bardzo dobre! Każdy jego detal. Każdy jego fragment z osobna i w całości. Pozdrawiam Urszula Kałużna
10 marca 2016
ROZMOWY

O PE-P z Ryszardem Balcerkiewiczem rozmawia Hanna Rybarska

15. PE-P adaptuj/przystosuj to wystawa, której nie wolno przegapić podczas arena DESIGN w Poznaniu. Prezentuje ona kolekcje mebli łazienkowych i wypoczynkowych oraz cyfrowych dekorów autorstwa najmłodszych poznańskich projektantów. Jeszcze nie zrobili dyplomów na uczelni, a już mają w portfolio prototypy swoich projektów.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
02 marca 2016
FIRMY

Avant-Gard architecture Arfai Ceramics Portugal and Jomazé stand at Ambiente 2016 Frankfurt

Joana Caetano, Marketing and Communications Coordinator at Arfai Ceramics Portugal in an interview with Urszula Kałużna, editor-in-chief Exspace. At the fair Ambiente 2016 you can see many beautiful and interesting stands. One's most interesting, according to Exspace, was the stand Arfai Ceramics Portugal and Jomazé in HALL 6.3.
Ostatni komentarz
amazing!
16 stycznia 2016
TARGI

Dlaczego warto odwiedzać targi we Frankfurcie - opowiadają Urszula Kałużna i Zdzisław Sobierajski

Tendence i Ambiente. Konglomerat wielu mód i trendów. Jako barometr aktualnych trendów, platforma zamówień i przegląd propozycji we wzornictwie to jedno z najważniejszych wydarzeń targowych w roku. Dlaczego warto pojechać do Frankfurtu opowiadają Urszula Kałużna i Zdzisław Sobierajski.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
05 stycznia 2016
ROZMOWY

Foto Studio Kołecki. Czwarte pokolenie poznańskich fotografów.

Historia rodziny poznańskich fotografów pokazuje, że fotografia – choć płaska i jednowymiarowa – łączy się często z przestrzenią i designem. O rodzinnej tradycji fotografowania z Anną Mizgajską z Foto Studio Kołecki rozmawia Ewa Mrozikiewicz.
Ostatni komentarz
Skorzystałem z usług tego fotografa. Post factum (niestety) sprawdziłem ceny konkurencji i okazało się, że zapłaciłem 350% (!) ceny rynkowej. Moja uwaga została zaś zbyta bardzo ironicznym e-mailem o wadze tradycji. Same zdjęcia 7/10, obsługa 2/10, cena 1/10. Gorąco polecam sprawdzić najpierw różne oferty przed podjęciem decyzji.
24 grudnia 2015
ROZMOWY

”O jakości promocji dizajnu” – z Ryszardem Balcerkiewiczem rozmawia Zdzisław Sobierajski

O polskich szkołach dizajnu, efektach organizacji wystaw i festiwali dizajnu, oraz o tym jak pracować z dizajnerami, z Ryszardem Balcerkiewiczem rozmawia Zdzisław Sobierajski.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
01 grudnia 2015
ROZMOWY

„O ZAMIATANIU POD DYWAN” - z historykiem dizajnu, dr Krystyną Łuczak-Surówką rozmawia Zdzisław Sobierajski.

O tym jak ważne jest, by - w momencie, gdy słowo „design” stało się modne, odmieniane w mediach przez „dizajnerskie” przypadki, pożądane w reklamach, używane niczym slogan - nie zgadzać się na byle jakość, którą wnosi chwilowa moda. O szacunku dla własności kreatywnej.
Ostatni komentarz
Proszę sie nie gniewać, ale DAA nie jest konkursem prestiżowym. Myśle ze wiele osób które zaangażowało sie we współpracę z Ewa Trzcionka chce o tym na zawsze zapomnieć.
13 września 2015
ROZMOWY

Polski design na WYSPIE BIEDY w Mediolanie.

Na takim stoisku nic się nie może wydarzyć... Tym artykułem chcemy zwrócić uwagę firm, projektantów i organizatorów wspólnych wystąpień targowych na bardzo ważną rzecz - DESIGN PRZESTRZENI WYSTAWIENNICZEJ. Mamy wrażenie, że często jest to bardziej działanie promujące organizatora, w większości przypadków kompromitujące tego ostataniego, niż rzeczywiśsta promocja firmy/marki/projektanta.
Ostatni komentarz
Dziękuje! Dało się poprawić... pozdrawiam Urszula
08 maja 2015
ARCHITEKTURA

"Bardziej niż nowoczesność interesuje mnie jakość" Jan Strumiłło w rozmowie z Exspace.pl

Czy w dziedzinie designu istnieje „szklany sufit”? Exspace rozmawia z pełnym pasji młodym polskim architektem Janem Strumiłło, laureatem plebiscytu "Polacy z werwą" (2014r.)
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
10 listopada 2014
ROZMOWY

O DESIGNIE: WYWIAD Z DOROTĄ KOZIARĄ

Dorota Koziara bezkompromisowo o polskich festiwalach designu, o naszym podejściu do wzornictwa i o tym, jak rozpoznać wielkich projektantów. Dzięki uprzejmości the ROOM publikujemy obszerne fragmenty wywiadu, jaki Maja Chitro, redaktor naczelna the ROOM przeprowadziła z projektantką w sierpniu br.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
02 września 2014
TARGI

Polskie firmy na targach Tendence 2014

Trzy pytania do trzech wystawców Tendence 2014: Sława Tchórzewska, Autorskie Studio Biżuterii Niszowej i Projektów Artystycznych, Jacek Ostrowski, OSTROWSKI-DESIGN i Grzegorz Wydro, Venus Galeria. Wśród ponad 1300 firm z całego świata w tym roku wystawiało się 11 firm z Polski. 11 firm ale 16 marek. Tak nam wyszło z wyliczeń matematycznych.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
16 października 2013
ART

Komu dzisiaj potrzebny jest rzeźbiarz? Mariusz Dydo w rozmowie z Exspace.pl

Sztuka Mariusza Dydo nie stawia sobie żadnych ograniczeń. Jest grą przeciwieństw. Łączy wartości klasycznego pojęcia formy, paradoksu, zabawy skojarzeniami i ikonami świata sztuki. Pasja tworzenia, poczucie humoru i perfekcyjne opanowanie kruchej materii, jaką jest porcelana daje ciekawe, a niekiedy wręcz zaskakujące efekty. Skaczące przez siebie żubry, pies wykluwający się z jaja – czemu nie?
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
09 października 2013
ROZMOWY

Ryszard Balcerkiewicz, właściciel marek Balma i Noti w rozmowie z Exspace

Exspace: Co jest najważniejsze we współpracy z designerami? Na jakie problemy napotyka się przy rozmowach z nimi?R.B.:Ryszard Balcerkiewicz.:określonych strukturach, narzuca terminy produkcyjne, wymagania technologiczne. Projektanci pracują z kolei jako freelancerzy, często równolegle nad kilkoma projektami, mają inne podejście do terminów realizacji. Młodym projektantom brakuje z kolei doświadczenia z produkcją, technologią, zwykle nie znają, czego oczekuje rynek. Jednak sytuacja się zmienia, zmieniają się także uczelnie, które coraz częściej podejmują współprace z przemysłem.
Ostatni komentarz
Prawdziwy człowiek biznesu z ludzką twarzą. Przekaz czytelny, wspomniana niżej skromność, wzór do naśladowania. Mało takich ludzi w dzisiejszych trudnych czasach. Powodzenia Panie Ryszardzie, przeczytanie wywiadu z Panem to była czysta przyjemność.
03 października 2013
ROZMOWY

Wystawiennictwo – czy to jeszcze ma sens? Rozmowa z dr Łukaszem Kossowskim

Zdarzają się wystawy wielkich artystów, na których prezentuje się dziesiątki dzieł niezwykle słabych. To dowód na to, że komisarz nie jest w stanie dokonać selekcji, po prostu „nie widzi” obrazów. Wystarczy mu wielkie nazwisko. I tu zaczynają się problemy. W polskich czasopismach wysokonakładowych, więc chyba najbardziej opiniotwórczych, krytyka wystaw w zasadzie nie istnieje.
Ostatni komentarz
Komisarz? A nie kurator?:)
07 sierpnia 2013
ROZMOWY

Michał Balcerkiewicz, Prezes firmy Balma w rozmowie z Exspace.pl

"Balma ma dokładnie 35-letnią historię. Ja jestem niewiele starszy, choć z uwagi na rodzinne powiązania z firmą związany jestem pewnie właśnie od… 35 lat. Cieszę się z historii, z tego co udało się wcześniej mojemu ojcu wypracować. Traktuję ten dorobek jako dobry punkt wyjścia do pracy nad przyszłością. To co mnie pochłania obecnie to strategia Balma Think Pro i przyszłość"
Ostatni komentarz
ile osób zatrudnia Balma?
06 sierpnia 2013
ARCHITEKTURA

Szczecin powraca do Europy - architekt Krzysztof Małecki w rozmowie z Exspace.

"Architektura jest odzwierciedleniem Duszy. Wszyscy zachłysnęliśmy się wolnością. Powoli zaczynamy dostrzegać, że potrzebne są pewne zasady, którymi powinniśmy się kierować. To stare prawidła. Czasami trzeba odblokować myśli. Moim zdaniem to co się dzieje w architekturze po 1989 roku można porównać do orkiestry bez dyrygenta. Dobrzy muzycy, dobry sprzęt, a muzyka chaotyczna" - architekt Krzysztof Małecki w rozmowie z Exspace.pl.
Ostatni komentarz
tak, Szczecin jest mało skażony "koszmarami architektury czasu "wolności" - warto czasami być na boku głównego toru
12 lipca 2013
ROZMOWY

"Niegasnąca pasja jaką jest projektowanie" - Piotr Kuchciński w rozmowie z Exspace

Przyznanie mi tytułu Designera Roku jest dla mnie na pewno najważniejszą w życiu zawodowym nagrodą. To wielki zaszczyt i wyróżnienie, zwłaszcza, że przyznano ją za wieloletni wkład w rozwój polskiego wzornictwa meblowego. Zaskakujące było dla mnie jak wiele osób fachowo zajmujących się wzornictwem śledzi od wielu lat moje projekty i jak wysoko są one oceniane. Otrzymałem mnóstwo gratulacji, wyrazów uznania i sympatii. To bardzo miły czas! Na pewno czuję się bardzo doceniony
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
26 maja 2013
ROZMOWY

Rozmowa z Mikołajem Wierszyłłowskim. Teddy Bear kochamy wszyscy. Co Ciebie zainspirowało?

Exspace: teddybear'mania. Na stronach facebookowych większości firm Wasz mebel był ikoną targów Arena Design i konkursu TOP DESIGN award. Waszym zdaniem skąd taki wielki sukces?M.W.: Myślę że teddy trafił na swój czas. Moim zdaniem to taki współczesny dziwoląg który pozwala się kształtować tak jak chcemy.
Ostatni komentarz
to już tyle lat minęło ... nie zdawałam sobie sprawy, dzięki za budzenie miłych wspomnień z dzieciństwa
06 kwietnia 2012
ROZMOWY

EXPO 2012. Bio Membrana - rozmowa z Enrique Limon

Wywiad jest kontynuacją rozmów o Expo 2012 w Korei. Zachęca do dalszych rozważań nad pytaniami dotyczącymi ewolucji podejścia do projektowania oraz łamania barier konwencjonalnej architektury. Po analizie wielu projektów zaprezentowanych na konkurs Expo 2012 dosyć wyraźnie rysuje się wątek „żywej architektury”.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
27 marca 2012
ROZMOWY

EXPO 2012. BIO(da)TA - rozmowa z Joshem Brevoortem

Josh Brevoort, jeden z projektantów pawilonu BIO(da)TA, opowiada o pracy nad projektem i ewolucji procesu projektowego. Wywiad jest kontynuacją rozmów o Expo 2012 w Korei. Zachęca do dalszych rozważań nad pytaniami dotyczącymi alternatywnych dróg projektowania oraz łamania barier konwencjonalnej architektury.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.