Reklama

Artykuły

z kategorii: ROZMOWY (68)
28 lipca 2016
ROZMOWY

'Zaczyna się od rozmowy' - Dmitry Ageev z firmy HABE w rozmowie z OKK! design

O wykonawcach relizacji wystaw polskiego wzornictwa czy sklepów największych światowych marek pisze się rzadko albo wcale. A to właśnie takie firmy gotowe są sprostać nawet najbardziej awangardowym pomysłom współczesnych projektantów i architektów wnętrz. Nadrabiamy dzisiaj te zaległości. Dmitry Ageev z firmy HABE, w rozmawie z OKK! design.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
17 maja 2016
FIRMY

Komunikowanie przez emocje. LEMIGO na targach SAWO 2016

Firma Lemigo stworzyła na trwałe zapadającą w pamięć instalacje wystawienniczą. Z jednej strony monumentalność i powaga, a z drugiej lekkość i przyjazność. O jego formie i wyjątkowych wizualnych rozwiązaniach opowiada Waldemar Kowalski, Dyrektor Działu Handlowego Lemigo.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
09 maja 2016
FIRMY

form follow function - AFRISO na targach Instalacje 2016

Firma AFRISO stworzyła na trwałe zapadająca w pamięć instalacje wystawienniczą. A malownicza gra form architektonicznych była doskonałym tłem dla prezentacji bogatej oferty produktowej. O jego formie i wyjątkowych wizualnych rozwiązaniach opowiada Karol Białobłocki, Dyrektor ds. rozwoju strategicznego i marketingu AFRISO
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
10 kwietnia 2016
ROZMOWY

Minimalizm to odwaga. TM TECHNOLOGIE na Light + Building 2016 we Frankfurcie.

Minimalistyczne stoisko polskiej firmy TM TECHNOLOGIE stanowiło doskonałą scenografię dla produktów firmy – równie minimalistycznych. Krzysztof Torbus – projektant produktu TM TECHNOLOGIE w rozmowie z Urszulą Kałużną - redaktor naczelną Exspace.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
05 kwietnia 2016
ROZMOWY

Dlaczego warto uczestniczyć w targach? Marcin Zaremski w rozmowie z Urszulą Kałużną

O wystawianiu się wiem dużo... - mówi Marcin Zaremski, który na targach na Zachodzie wystawia się od 1999 roku. Brał udział w przeszło 100 wystawach w Polsce i za granicą, zarówno zbiorowych, jak i indywidualnych. Nam opowiada jak wykorzystać targi do budowania swojej marki na Zachodzie.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
04 kwietnia 2016
FIRMY

Unikatowe stoisko Lira Lighting na Light + Building 2016 we Frankfurcie

Stoisko dla Lira Lighting na targach Light + Building 2016 we Frankfurcie jest efektem współpracy wielu osób - mówi Monika Lasota - Dyrektor ds. Marketingu Lira Lighting w rozmowie z Urszulą Kałużną
Ostatni komentarz
Bardzo dziękuje za komentarz. Szanowny bartii345 - a może tak z imienia i nazwiska i bardziej merytorycznie - co się Panu nie podoba? Moim zdaniem to stoisko jest bardzo dobre! Każdy jego detal. Każdy jego fragment z osobna i w całości. Pozdrawiam Urszula Kałużna
10 marca 2016
ROZMOWY

O PE-P z Ryszardem Balcerkiewiczem rozmawia Hanna Rybarska

15. PE-P adaptuj/przystosuj to wystawa, której nie wolno przegapić podczas arena DESIGN w Poznaniu. Prezentuje ona kolekcje mebli łazienkowych i wypoczynkowych oraz cyfrowych dekorów autorstwa najmłodszych poznańskich projektantów. Jeszcze nie zrobili dyplomów na uczelni, a już mają w portfolio prototypy swoich projektów.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
03 marca 2016
ROZMOWY

Palazzo Roro - Ewelina Wiśniowska projektuje dla firmy Rosenthal

Czy Walter Gropius mógł przewidzieć, projektując dla Philipa Rosenthala miejsce dla RORO pig (rok 1967), że świnka pojawi się jako główna dekoracja porcelany zaprojektowanej przez polską projektantkę Ewelinę Wiśniowską w najnowszej kolekcji obchodów 100. urodzin Philipa Rosenthala?
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
02 marca 2016
FIRMY

Avant-Gard architecture Arfai Ceramics Portugal and Jomazé stand at Ambiente 2016 Frankfurt

Joana Caetano, Marketing and Communications Coordinator at Arfai Ceramics Portugal in an interview with Urszula Kałużna, editor-in-chief Exspace. At the fair Ambiente 2016 you can see many beautiful and interesting stands. One's most interesting, according to Exspace, was the stand Arfai Ceramics Portugal and Jomazé in HALL 6.3.
Ostatni komentarz
amazing!
16 stycznia 2016
TARGI

Dlaczego warto odwiedzać targi we Frankfurcie - opowiadają Urszula Kałużna i Zdzisław Sobierajski

Tendence i Ambiente. Konglomerat wielu mód i trendów. Jako barometr aktualnych trendów, platforma zamówień i przegląd propozycji we wzornictwie to jedno z najważniejszych wydarzeń targowych w roku. Dlaczego warto pojechać do Frankfurtu opowiadają Urszula Kałużna i Zdzisław Sobierajski.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
05 stycznia 2016
ROZMOWY

Foto Studio Kołecki. Czwarte pokolenie poznańskich fotografów.

Historia rodziny poznańskich fotografów pokazuje, że fotografia – choć płaska i jednowymiarowa – łączy się często z przestrzenią i designem. O rodzinnej tradycji fotografowania z Anną Mizgajską z Foto Studio Kołecki rozmawia Ewa Mrozikiewicz.
Ostatni komentarz
Skorzystałem z usług tego fotografa. Post factum (niestety) sprawdziłem ceny konkurencji i okazało się, że zapłaciłem 350% (!) ceny rynkowej. Moja uwaga została zaś zbyta bardzo ironicznym e-mailem o wadze tradycji. Same zdjęcia 7/10, obsługa 2/10, cena 1/10. Gorąco polecam sprawdzić najpierw różne oferty przed podjęciem decyzji.
03 stycznia 2016
FIRMY

"Jak powstaje stoisko, które wyznacza trendy?" Dorota Sosnowska - Bernady z Trend Glass w rozmowie z Urszulą Kałużną

Cyt.: Jako autorka koncepcji naszych stoisk na taragch Ambiente pragnę, aby były one wyjątkowe. Zawsze dążę do stworzenia aranżacji, która zdobędzie atencję przechodnia, zaintryguje na tyle, aby chciał zobaczyć więcej. Niezmiernie ważne są dla mnie wszelkie materiały użyte do budowy stoiska.
Ostatni komentarz
Ich projekty naprawdę zachwycają! Jestem dość wymagającym klientem, a na rynku jest sporo dobrych firm, także wybór jest ciężki. W końcu padło na Neomesse i mogę z ręką na sercu polecić innym!
24 grudnia 2015
ROZMOWY

”O jakości promocji dizajnu” – z Ryszardem Balcerkiewiczem rozmawia Zdzisław Sobierajski

O polskich szkołach dizajnu, efektach organizacji wystaw i festiwali dizajnu, oraz o tym jak pracować z dizajnerami, z Ryszardem Balcerkiewiczem rozmawia Zdzisław Sobierajski.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
01 grudnia 2015
ROZMOWY

„O ZAMIATANIU POD DYWAN” - z historykiem dizajnu, dr Krystyną Łuczak-Surówką rozmawia Zdzisław Sobierajski.

O tym jak ważne jest, by - w momencie, gdy słowo „design” stało się modne, odmieniane w mediach przez „dizajnerskie” przypadki, pożądane w reklamach, używane niczym slogan - nie zgadzać się na byle jakość, którą wnosi chwilowa moda. O szacunku dla własności kreatywnej.
Ostatni komentarz
Proszę sie nie gniewać, ale DAA nie jest konkursem prestiżowym. Myśle ze wiele osób które zaangażowało sie we współpracę z Ewa Trzcionka chce o tym na zawsze zapomnieć.
11 listopada 2015
ROZMOWY

Jak budować markę "Projektant". Marcin Jędrzak w rozmowie z Urszulą Kałużną.

Marcin Jędrzak, właściciel JĘDRZAK DESIGN o tym dlaczego tak ciężko budować w Polsce markę - "Projektant", jak to się zmienia i dlaczego młodzi absolwenci uczelni artystycznych sobie nie radzą w zawodowym świecie
Ostatni komentarz
cyt: Trzeba iść do tych pracowni, gdzie jest trudno, gdzie się od nich oczekuje czegoś, gdzie się czegoś wymaga. Później, po skończeniu studiów będzie im dużo łatwiej. Bardzo podoba mi się to stwierdzenie. Niestety, można mieć wrażenie, że jeden pracowity student przypada na stu lekkoduchów. Lekkoducha łatwiej kształcić bo niewiele wymaga. Szkoły mają źle rozpoznany rynek i źle napisane briefy do realizacji swoich usługi. Kształcą twórców i kreatorów, którzy sprawdzają się na licznych Dizajn Dejsach, ale w biznesie nie są potrzebni. Biznes potrzebuje projektowania pragmatycznego. Opartego w biznesowych realiach. Projektowanie dla biznesu to prozaiczna czynność polegająca na uzyskaniu równowagi pomiędzy atrakcyjnością, ekonomią i technologią. W tym nie ma nic dizajnerskiego.
21 października 2015
ROZMOWY

„Mapping 3D kanapy” Clockwork Multimedia Studio dla IMS Group.

„Mapping 3D kanapy” dla IMS na targach Meble Polska 2014 w Poznaniu to był najciekawszy multimedialny show na tegorocznej edycji targów Home Decor i Meble w Poznaniu. Rozmawiamy z Karolem Zagrodzkim, współwłaścicielem firmy Clockwork Multimedia Sudio o niezwykle widowiskowym show dla IMS Group, podczas targów Meble Polska 2014 w dniach 18-21 luty 2014 R.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
20 września 2015
ROZMOWY

Sprawdź dlaczego chcesz pracować z profesjonalistami. Uwolniony potencjał videomappingu. PRO4MEDIA od kuchni

O przyszłości stoisk targowych, scenografii i reklamy rozmawiamy z wiodącą na polskim rynku firmą specjalizującą się w video mappingu 3D. Coraz częściej stosowane w różnych obszarach życia publicznego środki wizualne mają niezwykły potencjał, który w Polsce zaczyna być dopiero odkrywany...
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
13 września 2015
ROZMOWY

Polski design na WYSPIE BIEDY w Mediolanie.

Na takim stoisku nic się nie może wydarzyć... Tym artykułem chcemy zwrócić uwagę firm, projektantów i organizatorów wspólnych wystąpień targowych na bardzo ważną rzecz - DESIGN PRZESTRZENI WYSTAWIENNICZEJ. Mamy wrażenie, że często jest to bardziej działanie promujące organizatora, w większości przypadków kompromitujące tego ostataniego, niż rzeczywiśsta promocja firmy/marki/projektanta.
Ostatni komentarz
Dziękuje! Dało się poprawić... pozdrawiam Urszula
08 maja 2015
ARCHITEKTURA

"Bardziej niż nowoczesność interesuje mnie jakość" Jan Strumiłło w rozmowie z Exspace.pl

Czy w dziedzinie designu istnieje „szklany sufit”? Exspace rozmawia z pełnym pasji młodym polskim architektem Janem Strumiłło, laureatem plebiscytu "Polacy z werwą" (2014r.)
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
10 lutego 2015
ROZMOWY

Ewelina Wisniowska w dziale Młodych Talentów na Ambiente 2015

Niemożliwe nie istnieje ! Ewelina Wiśniowska, mieszka i pracuje w Londynie. Jest projektantem, ceramikiem. Licencjat z ceramiki uzyskała na Camberwell College of Art (Londyn) oraz ukończyła Royal College of Art osiągając dyplom Master of Arts in Ceramics and Glass.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
09 lutego 2015
ROZMOWY

Patrycja Kryszczuk. Napalona na sztukę

Patrycja Kryszczuk prowadzi studio Kry_. W ofercie: _architektura wnętrz_projektowanie mebli_malarstwo_grafika. Miło nam poinformować, że Patrycja Kryszczuk znalazła się w finale konkursu "ProjeKT ZATRUDNIENIE'.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
09 grudnia 2014
ROZMOWY

Studia to dla mnie za mało - Aneta Laska w rozmowie z EXSPACE.pl

W cyklu PROMUJEMY PRZEDSTAWIAMY, specjalnie dla portalu EXSPACE.pl rozmowa z Anetą Laska, studentką digital design na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
25 listopada 2014
ROZMOWY

Komu dzisiaj potrzebny jest rzeźbiarz? Marta Rzepińska w rozmowie z Exspace

W cyklu PROMUJEMY PRZEDSTAWIAMY, specjalnie dla portalu EXSPACE.pl rozmowa z Martą Rzepińską, między innymi o tym komu dzisiaj potrzebny jest rzeźbiarz. Marta Rzepińska zajmuje się rzeźbą, rysunkiem, książką artystyczną, grafiką oraz sztuką site-specific.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
10 listopada 2014
ROZMOWY

O DESIGNIE: WYWIAD Z DOROTĄ KOZIARĄ

Dorota Koziara bezkompromisowo o polskich festiwalach designu, o naszym podejściu do wzornictwa i o tym, jak rozpoznać wielkich projektantów. Dzięki uprzejmości the ROOM publikujemy obszerne fragmenty wywiadu, jaki Maja Chitro, redaktor naczelna the ROOM przeprowadziła z projektantką w sierpniu br.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
09 listopada 2014
ROZMOWY

Jak projektuje się zachwyt specjalistów z branży wystawienniczej?

W cyklu PROMUJEMY PRZEDSTAWIAMY, specjalnie dla portalu EXSPACE.pl rozmowa z Sandrą Wawrzyn, projektantką najlepszego stoiska na targach Poleko 2014 w Poznaniu. Autorka jest studentką V roku Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
02 września 2014
TARGI

Polskie firmy na targach Tendence 2014

Trzy pytania do trzech wystawców Tendence 2014: Sława Tchórzewska, Autorskie Studio Biżuterii Niszowej i Projektów Artystycznych, Jacek Ostrowski, OSTROWSKI-DESIGN i Grzegorz Wydro, Venus Galeria. Wśród ponad 1300 firm z całego świata w tym roku wystawiało się 11 firm z Polski. 11 firm ale 16 marek. Tak nam wyszło z wyliczeń matematycznych.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
27 lutego 2014
ROZMOWY

Życie restauratorów to nie jest wieczna impreza. Marcin Strzyżewski i Patrycja Walter w rozmowie z Exspace.pl

Marcin Strzyżewski i Patrycja Walter w rozmowie z Exspace.pl Niezwykle spodobał nam się pomysł na projekt aranżacji Boutique Hostel Patria. Dzięki niemu poznaliśmy niezwykłych ludzi. Marcin Strzyżewski i Patrycja Walter. Oboje są właścicielami nowo powstałego Boutique Hostel Patria i Restauracji Patria w Katowicach przy ulicy Mikołowskiej 44.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
16 października 2013
ART

Komu dzisiaj potrzebny jest rzeźbiarz? Mariusz Dydo w rozmowie z Exspace.pl

Sztuka Mariusza Dydo nie stawia sobie żadnych ograniczeń. Jest grą przeciwieństw. Łączy wartości klasycznego pojęcia formy, paradoksu, zabawy skojarzeniami i ikonami świata sztuki. Pasja tworzenia, poczucie humoru i perfekcyjne opanowanie kruchej materii, jaką jest porcelana daje ciekawe, a niekiedy wręcz zaskakujące efekty. Skaczące przez siebie żubry, pies wykluwający się z jaja – czemu nie?
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
13 października 2013
ROZMOWY

Rozmowa z Andrzejem Stróżykiem, pomysłodawcą brandu Astrini Design

Design to nie tylko wygląd. To harmonijny związek funkcjonalności, ergonomii i kreatywnej myśli twórcy. Owocem jego jest wyjątkowość. Konsekwencją, zadziwienie, błogość, emocja użytkowników. Astrini - Design to marka, która czerpie z istoty tego związku. Nie uznaje kompromisów. Istnieje po to, by podarować ludziom piękno, chwilę zapomnienia, taniec zmysłów. Z pozornie banalnej rzeczy konstruuje coś niezwykłego. Design…
Ostatni komentarz
super pomysł, połączyć trzy firmy :) życzę wielu sukcesów, właśnie wróciłem z Mediolanu: astrini świetny produkt! planika dodawała blask i ciepło :)
09 października 2013
ROZMOWY

Ryszard Balcerkiewicz, właściciel marek Balma i Noti w rozmowie z Exspace

Exspace: Co jest najważniejsze we współpracy z designerami? Na jakie problemy napotyka się przy rozmowach z nimi?R.B.:Ryszard Balcerkiewicz.:określonych strukturach, narzuca terminy produkcyjne, wymagania technologiczne. Projektanci pracują z kolei jako freelancerzy, często równolegle nad kilkoma projektami, mają inne podejście do terminów realizacji. Młodym projektantom brakuje z kolei doświadczenia z produkcją, technologią, zwykle nie znają, czego oczekuje rynek. Jednak sytuacja się zmienia, zmieniają się także uczelnie, które coraz częściej podejmują współprace z przemysłem.
Ostatni komentarz
Prawdziwy człowiek biznesu z ludzką twarzą. Przekaz czytelny, wspomniana niżej skromność, wzór do naśladowania. Mało takich ludzi w dzisiejszych trudnych czasach. Powodzenia Panie Ryszardzie, przeczytanie wywiadu z Panem to była czysta przyjemność.
WCZYTAJ NASTĘPNE  >>
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.