Reklama

Artykuły

z kategorii: ROZMOWY (77)
29 stycznia 2016
ROZMOWY

„O płytkości wystaw promujących projektantów” - z dr Krystyną Łuczak-Surówką rozmawia Zdzisław Sobierajski.

Projektanci nie komunikują swoich kompetencji przez realizacje produktowe. Wolą pokazywać swoje twórcze możliwości poprzez wydarzenia festiwalowe. Co sprawia, że środowisko pokazuje swoje kompetencje, poprzez festiwalowo – freesylowy design? Praktycznie nie ma w Polsce wystaw, które pokazywałyby relacje biznesowe. Śląska Rzecz, czy Dobry Wzór to za mało by promować polski dizajn w środowisku biznesowym.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
16 stycznia 2016
TARGI

Dlaczego warto odwiedzać targi we Frankfurcie - opowiadają Urszula Kałużna i Zdzisław Sobierajski

Tendence i Ambiente. Konglomerat wielu mód i trendów. Jako barometr aktualnych trendów, platforma zamówień i przegląd propozycji we wzornictwie to jedno z najważniejszych wydarzeń targowych w roku. Dlaczego warto pojechać do Frankfurtu opowiadają Urszula Kałużna i Zdzisław Sobierajski.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
05 stycznia 2016
ROZMOWY

Foto Studio Kołecki. Czwarte pokolenie poznańskich fotografów.

Historia rodziny poznańskich fotografów pokazuje, że fotografia – choć płaska i jednowymiarowa – łączy się często z przestrzenią i designem. O rodzinnej tradycji fotografowania z Anną Mizgajską z Foto Studio Kołecki rozmawia Ewa Mrozikiewicz.
Ostatni komentarz
Skorzystałem z usług tego fotografa. Post factum (niestety) sprawdziłem ceny konkurencji i okazało się, że zapłaciłem 350% (!) ceny rynkowej. Moja uwaga została zaś zbyta bardzo ironicznym e-mailem o wadze tradycji. Same zdjęcia 7/10, obsługa 2/10, cena 1/10. Gorąco polecam sprawdzić najpierw różne oferty przed podjęciem decyzji.
03 stycznia 2016
FIRMY

"Jak powstaje stoisko, które wyznacza trendy?" Dorota Sosnowska - Bernady z Trend Glass w rozmowie z Urszulą Kałużną

Cyt.: Jako autorka koncepcji naszych stoisk na taragch Ambiente pragnę, aby były one wyjątkowe. Zawsze dążę do stworzenia aranżacji, która zdobędzie atencję przechodnia, zaintryguje na tyle, aby chciał zobaczyć więcej. Niezmiernie ważne są dla mnie wszelkie materiały użyte do budowy stoiska.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
30 grudnia 2015
ROZMOWY

"W Polsce Świat po nikogo nie sięga" - z Robertem Majkutem rozmawiają Urszula Kałużna i Zdzisław Sobierajski

Złe wystawy i publikacje robią dużą krzywdę polskiemu wzornictwu. My nie pokazujemy designu. My pokazujemy wytwórczość projektantów, która jest konsekwencją tego, że oni nie mają szansy współpracować z realnym biznesem. Uciekając od bezrobocia, od braku pieniędzy, szukają alternatyw.
Ostatni komentarz
Panie IgnacyF. Bardzo Pana proszę o przytoczenie konkretnego przykładu "bełkotu" i sprzeczności o których Pan pisze. Pana współpraca w tym zakresie pomoże mi podnieść poziom kolejnych wywiadów. Pomoże Pan? Bez Pana wsparcia w tym obszarze nadal nie będą miał szans na spełnienie Pana oczekiwań.
24 grudnia 2015
ROZMOWY

”O jakości promocji dizajnu” – z Ryszardem Balcerkiewiczem rozmawia Zdzisław Sobierajski

O polskich szkołach dizajnu, efektach organizacji wystaw i festiwali dizajnu, oraz o tym jak pracować z dizajnerami, z Ryszardem Balcerkiewiczem rozmawia Zdzisław Sobierajski.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
01 grudnia 2015
ROZMOWY

„O ZAMIATANIU POD DYWAN” - z historykiem dizajnu, dr Krystyną Łuczak-Surówką rozmawia Zdzisław Sobierajski.

O tym jak ważne jest, by - w momencie, gdy słowo „design” stało się modne, odmieniane w mediach przez „dizajnerskie” przypadki, pożądane w reklamach, używane niczym slogan - nie zgadzać się na byle jakość, którą wnosi chwilowa moda. O szacunku dla własności kreatywnej.
Ostatni komentarz
Proszę sie nie gniewać, ale DAA nie jest konkursem prestiżowym. Myśle ze wiele osób które zaangażowało sie we współpracę z Ewa Trzcionka chce o tym na zawsze zapomnieć.
11 listopada 2015
ROZMOWY

Jak budować markę "Projektant". Marcin Jędrzak w rozmowie z Urszulą Kałużną.

Marcin Jędrzak, właściciel JĘDRZAK DESIGN o tym dlaczego tak ciężko budować w Polsce markę - "Projektant", jak to się zmienia i dlaczego młodzi absolwenci uczelni artystycznych sobie nie radzą w zawodowym świecie
Ostatni komentarz
cyt: Trzeba iść do tych pracowni, gdzie jest trudno, gdzie się od nich oczekuje czegoś, gdzie się czegoś wymaga. Później, po skończeniu studiów będzie im dużo łatwiej. Bardzo podoba mi się to stwierdzenie. Niestety, można mieć wrażenie, że jeden pracowity student przypada na stu lekkoduchów. Lekkoducha łatwiej kształcić bo niewiele wymaga. Szkoły mają źle rozpoznany rynek i źle napisane briefy do realizacji swoich usługi. Kształcą twórców i kreatorów, którzy sprawdzają się na licznych Dizajn Dejsach, ale w biznesie nie są potrzebni. Biznes potrzebuje projektowania pragmatycznego. Opartego w biznesowych realiach. Projektowanie dla biznesu to prozaiczna czynność polegająca na uzyskaniu równowagi pomiędzy atrakcyjnością, ekonomią i technologią. W tym nie ma nic dizajnerskiego.
21 października 2015
FIRMY

„Mapping 3D kanapy” Clockwork Multimedia Studio dla IMS Group.

„Mapping 3D kanapy” dla IMS na targach Meble Polska 2014 w Poznaniu to był najciekawszy multimedialny show na tegorocznej edycji targów Home Decor i Meble w Poznaniu. Rozmawiamy z Karolem Zagrodzkim, współwłaścicielem firmy Clockwork Multimedia Sudio o niezwykle widowiskowym show dla IMS Group, podczas targów Meble Polska 2014 w dniach 18-21 luty 2014 R.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
20 września 2015
DORADZAMY

Sprawdź dlaczego chcesz pracować z profesjonalistami. Uwolniony potencjał videomappingu. PRO4MEDIA od kuchni

O przyszłości stoisk targowych, scenografii i reklamy rozmawiamy z wiodącą na polskim rynku firmą specjalizującą się w video mappingu 3D. Coraz częściej stosowane w różnych obszarach życia publicznego środki wizualne mają niezwykły potencjał, który w Polsce zaczyna być dopiero odkrywany...
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
13 września 2015
ROZMOWY

Polski design na WYSPIE BIEDY w Mediolanie.

Na takim stoisku nic się nie może wydarzyć... Tym artykułem chcemy zwrócić uwagę firm, projektantów i organizatorów wspólnych wystąpień targowych na bardzo ważną rzecz - DESIGN PRZESTRZENI WYSTAWIENNICZEJ. Mamy wrażenie, że często jest to bardziej działanie promujące organizatora, w większości przypadków kompromitujące tego ostataniego, niż rzeczywiśsta promocja firmy/marki/projektanta.
Ostatni komentarz
Dziękuje! Dało się poprawić... pozdrawiam Urszula
08 maja 2015
ARCHITEKTURA

"Bardziej niż nowoczesność interesuje mnie jakość" Jan Strumiłło w rozmowie z Exspace.pl

Czy w dziedzinie designu istnieje „szklany sufit”? Exspace rozmawia z pełnym pasji młodym polskim architektem Janem Strumiłło, laureatem plebiscytu "Polacy z werwą" (2014r.)
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
10 lutego 2015
ROZMOWY

Ewelina Wisniowska w dziale Młodych Talentów na Ambiente 2015

Niemożliwe nie istnieje ! Ewelina Wiśniowska, mieszka i pracuje w Londynie. Jest projektantem, ceramikiem. Licencjat z ceramiki uzyskała na Camberwell College of Art (Londyn) oraz ukończyła Royal College of Art osiągając dyplom Master of Arts in Ceramics and Glass.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
09 lutego 2015
ROZMOWY

Patrycja Kryszczuk. Napalona na sztukę

Patrycja Kryszczuk prowadzi studio Kry_. W ofercie: _architektura wnętrz_projektowanie mebli_malarstwo_grafika. Miło nam poinformować, że Patrycja Kryszczuk znalazła się w finale konkursu "ProjeKT ZATRUDNIENIE'.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
09 lutego 2015
PROJEKTANCI

MUSK collective design - Interdyscyplinarność to sposób na sukces.

MUSK collective design - kolektyw projektowy współtworzony przez młodych śląskich architektów: Józek Madej, Katarzyna Sąsiadek i Weronika Kiersztejn. Miło nam poinformować, że MUSK collective design znalazł się w finale konkursu "ProjeKT ZATRUDNIENIE'.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
09 grudnia 2014
ROZMOWY

Studia to dla mnie za mało - Aneta Laska w rozmowie z EXSPACE.pl

W cyklu PROMUJEMY PRZEDSTAWIAMY, specjalnie dla portalu EXSPACE.pl rozmowa z Anetą Laska, studentką digital design na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
05 grudnia 2014
ROZMOWY

"Papier zniesie wszystko. Rzeczywistość nie" Olga Mężyńska w rozmowie z EXSPACE

Olga Mężyńska. Absolwentka Wzornictwa Przemysłowego Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Od trzeciego roku studiów współpracuje z przemysłem, czego owocem są wdrożone do produkcji systemy mebli Bouli, Cubber, Op-arty. Projektowała dla takich marek jak Noti, MDD, Defra, Alwes, Aris Concept czy też Biale.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
25 listopada 2014
ROZMOWY

Komu dzisiaj potrzebny jest rzeźbiarz? Marta Rzepińska w rozmowie z Exspace

W cyklu PROMUJEMY PRZEDSTAWIAMY, specjalnie dla portalu EXSPACE.pl rozmowa z Martą Rzepińską, między innymi o tym komu dzisiaj potrzebny jest rzeźbiarz. Marta Rzepińska zajmuje się rzeźbą, rysunkiem, książką artystyczną, grafiką oraz sztuką site-specific.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
10 listopada 2014
DESIGN

O DESIGNIE: WYWIAD Z DOROTĄ KOZIARĄ

Dorota Koziara bezkompromisowo o polskich festiwalach designu, o naszym podejściu do wzornictwa i o tym, jak rozpoznać wielkich projektantów. Dzięki uprzejmości the ROOM publikujemy obszerne fragmenty wywiadu, jaki Maja Chitro, redaktor naczelna the ROOM przeprowadziła z projektantką w sierpniu br.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
09 listopada 2014
ROZMOWY

Jak projektuje się zachwyt specjalistów z branży wystawienniczej?

W cyklu PROMUJEMY PRZEDSTAWIAMY, specjalnie dla portalu EXSPACE.pl rozmowa z Sandrą Wawrzyn, projektantką najlepszego stoiska na targach Poleko 2014 w Poznaniu. Autorka jest studentką V roku Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
21 września 2014
ROZMOWY

Michał Hankiewicz, właściciel REFT, w rozmowie z eXspace.pl

"Widzę same plusy pracowania na swoje konto (...) Chcę produkować przedmioty, których jakość jest bez zarzutu (...)" - Michał Hankiewicz, projektant i producent mebli i elementów wyposażenia wnętrz, właściciel REFT w rozmowie z eXspace.pl.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
02 września 2014
TARGI

Polskie firmy na targach Tendence 2014

Trzy pytania do trzech wystawców Tendence 2014: Sława Tchórzewska, Autorskie Studio Biżuterii Niszowej i Projektów Artystycznych, Jacek Ostrowski, OSTROWSKI-DESIGN i Grzegorz Wydro, Venus Galeria. Wśród ponad 1300 firm z całego świata w tym roku wystawiało się 11 firm z Polski. 11 firm ale 16 marek. Tak nam wyszło z wyliczeń matematycznych.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
20 czerwca 2014
ROZMOWY

Co robi projektant zieleni zimą? Agnieszką Durlik z APPO Projekt w rozmowie z Exspace.pl

Zima to relatywnie spokojny, ale i pracowity czas dla projektanta. To właśnie o tej porze roku tworzymy większość projektów, których realizacja planowana jest w sezonie wiosenno-letnim. Z początkiem roku rozpoczyna się sezon targów w branży. „Co w trawie piszczy” - rozmawiamy z Agnieszką Durlik właścicielką firmy APPO, która zaprojektowała min. stoliki MONOO i POLLI, które kochamy!
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
27 lutego 2014
ROZMOWY

Dorota Koziara w rozmowie z eXspace.pl

Zawsze wybieram najlepsze marki wśród polskich, z którymi współpracuję: Comforty, Astrini Design, Noti, Landor, Planika. Ważne oczywiście jest to dla kogo się pracuje, ale dla mnie ważniejsze jest z kim się pracuje. Cenie uczciwość i chęć kreowania razem nowych projektów oraz to, że firmy z którymi współpracuję mają szerokie plany podbijania nie tylko rynku krajowego ale też rynków zagranicznych - Dorota Koziara
Ostatni komentarz
wielki szac. Pani Doroto, za całokształt. I za mądre słowa nt. promocji polskich marek. Pozdrawiam
27 lutego 2014
ROZMOWY

Życie restauratorów to nie jest wieczna impreza. Marcin Strzyżewski i Patrycja Walter w rozmowie z Exspace.pl

Marcin Strzyżewski i Patrycja Walter w rozmowie z Exspace.pl Niezwykle spodobał nam się pomysł na projekt aranżacji Boutique Hostel Patria. Dzięki niemu poznaliśmy niezwykłych ludzi. Marcin Strzyżewski i Patrycja Walter. Oboje są właścicielami nowo powstałego Boutique Hostel Patria i Restauracji Patria w Katowicach przy ulicy Mikołowskiej 44.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
16 października 2013
ART

Komu dzisiaj potrzebny jest rzeźbiarz? Mariusz Dydo w rozmowie z Exspace.pl

Sztuka Mariusza Dydo nie stawia sobie żadnych ograniczeń. Jest grą przeciwieństw. Łączy wartości klasycznego pojęcia formy, paradoksu, zabawy skojarzeniami i ikonami świata sztuki. Pasja tworzenia, poczucie humoru i perfekcyjne opanowanie kruchej materii, jaką jest porcelana daje ciekawe, a niekiedy wręcz zaskakujące efekty. Skaczące przez siebie żubry, pies wykluwający się z jaja – czemu nie?
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
13 października 2013
ROZMOWY

Rozmowa z Andrzejem Stróżykiem, pomysłodawcą brandu Astrini Design

Design to nie tylko wygląd. To harmonijny związek funkcjonalności, ergonomii i kreatywnej myśli twórcy. Owocem jego jest wyjątkowość. Konsekwencją, zadziwienie, błogość, emocja użytkowników. Astrini - Design to marka, która czerpie z istoty tego związku. Nie uznaje kompromisów. Istnieje po to, by podarować ludziom piękno, chwilę zapomnienia, taniec zmysłów. Z pozornie banalnej rzeczy konstruuje coś niezwykłego. Design…
Ostatni komentarz
super pomysł, połączyć trzy firmy :) życzę wielu sukcesów, właśnie wróciłem z Mediolanu: astrini świetny produkt! planika dodawała blask i ciepło :)
09 października 2013
ROZMOWY

Ryszard Balcerkiewicz, właściciel marek Balma i Noti w rozmowie z Exspace

Exspace: Co jest najważniejsze we współpracy z designerami? Na jakie problemy napotyka się przy rozmowach z nimi?R.B.:Ryszard Balcerkiewicz.:określonych strukturach, narzuca terminy produkcyjne, wymagania technologiczne. Projektanci pracują z kolei jako freelancerzy, często równolegle nad kilkoma projektami, mają inne podejście do terminów realizacji. Młodym projektantom brakuje z kolei doświadczenia z produkcją, technologią, zwykle nie znają, czego oczekuje rynek. Jednak sytuacja się zmienia, zmieniają się także uczelnie, które coraz częściej podejmują współprace z przemysłem.
Ostatni komentarz
Prawdziwy człowiek biznesu z ludzką twarzą. Przekaz czytelny, wspomniana niżej skromność, wzór do naśladowania. Mało takich ludzi w dzisiejszych trudnych czasach. Powodzenia Panie Ryszardzie, przeczytanie wywiadu z Panem to była czysta przyjemność.
03 października 2013
ROZMOWY

Wystawiennictwo – czy to jeszcze ma sens? Rozmowa z dr Łukaszem Kossowskim

Zdarzają się wystawy wielkich artystów, na których prezentuje się dziesiątki dzieł niezwykle słabych. To dowód na to, że komisarz nie jest w stanie dokonać selekcji, po prostu „nie widzi” obrazów. Wystarczy mu wielkie nazwisko. I tu zaczynają się problemy. W polskich czasopismach wysokonakładowych, więc chyba najbardziej opiniotwórczych, krytyka wystaw w zasadzie nie istnieje.
Ostatni komentarz
Komisarz? A nie kurator?:)
18 września 2013
ROZMOWY

Nad dachami Poznania - zdjęcia lotnicze Marka Kaczmarczyka

Rozmawiamy z Markiem Kaczmarczykiem, autorem zdjęć do albumu "Nad dachami Poznania" - o mieście widzianym z góry. Od lat Marek Kaczmarczyk dokumentuje zmieniający się Poznań, wykonując tysiące zdjęć lotniczych. Exspace: Kiedy zacząłeś fotografować? Latać szybowcami i jednocześnie fotografować zacząłem wcześniej, w 1993 roku, ale na poważnie zacząłem o tym myśleć, gdy zrobiliśmy zdjęcia Starego Browaru.
Ostatni komentarz
jak to mówią nauczyciele fotografii w szkołach: alba za wcześnie pstrykałeś, albo się spóźniłeś :-)
WCZYTAJ NASTĘPNE  >>
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.