Wizytówki

Reklama

Artykuły

z kategorii: ART (218)
22 grudnia 2021
ART

Cykl rzeźb Jana Musiałowskiego "Struktury Energii" w Galerii ToTuart we współpracy z Cosentino

Artyści już dawno przestali stać na uboczu problemów współczesnego świata. To właśnie na bazie tych cywilizacyjnych rozterek, powstał koncept wspólnego projektu „Struktury Energii” Cosentino i Galerii Totuart z udziałem Jana Musiałowskiego.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
16 września 2021
ART

Muzeum Miejskie w Tychach „Księżniczki i dziewczyny” spotkanie wokół katalogu wystawy

W roli głównej księżniczki – kobiety działające na przemysłowym Górnym Śląsku w XIX i XX wieku i dziewczyny – dwanaście współczesnych artystek twórczo związanych z naszym regionem, czyli opowieść kuratorów – dr hab. Irmy Koziny i dr. Patryka Oczki – o niezwykłym wydawnictwie podsumowującym i dopełniającym ekspozycję prezentowaną w Muzeum Miejskim w Tychach od 14 maja do 16 października 2021 roku.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
06 września 2021
ART

Art & Design. Wyjątkowa aukcja dzieł sztuki i unikatowego designu

Już po raz drugi na platformie Artinfo.pl odbędzie się internetowa aukcja Art & Design pod kuratorską opieką Ewy Mierzejewskiej. Licytowanych będzie kilkadziesiąt dzieł sztuki współczesnej oraz unikalne obiekty autorstwa czołowych polskich projektantów.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
01 września 2021
ART

Wystawa „INTERFERENCJE” Grzegorza Klimka w warszawskiej galerii Station of Art Gallery

Wystawa „Interferencje” autorstwa Grzegorza Klimka, to okazja do zapoznania się z dziełami bardzo obiecującego artysty młodego pokolenia. Wernisaż prac autora wyróżniającego się na polskim rynku sztuki odbył się 26 sierpnia 2021 roku w warszawskiej galerii Station of Art Gallery.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
28 sierpnia 2021
ART

Wystawa ° MALOWANE ° Aurora Zabawa. Zapraszamy do Galerii Sztuki Współczesnej M&M w Tarnowie

Wystawa Aurorki staje się w galerii Sztuki Współczesnej M&M zamierzonym wydarzeniem cyklicznym. W miesiącu sierpniu w przestrzeni galerii można zobaczyć prace malarskie powstałe przez rok od poprzedniej ekspozycji.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
26 sierpnia 2021
ART

„My z osiedla A” - Muzeum Miejskie w Tychach zbiera wspomnienia mieszkańców najstarszego tyskiego osiedla

Historia to nie tylko daty i fakty. „My z osiedla A”, czyli Muzeum Miejskie w Tychach nadal zbiera wspomnienia mieszkańców najstarszego tyskiego osiedla.Jesteś z osiedla A? Mieszkasz tu od dziecka albo przeprowadziłeś lub przeprowadziłaś się w młodości? Opowiedz nam, jak tu było i jest. Podziel się swoją historią i wspólnie ocalmy ją od zapomnienia.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
25 sierpnia 2021
ART

„Lubomir Tomaszewski. Portret w płomieniach” - pasjonującą opowieść o życiu i sztuce

25 sierpnia, nakładem Wydawnictwa Agora, ukazała się pierwsza na świecie biografia Lubomira Tomaszewskiego „Lubomir Tomaszewski. Portret w płomieniach” autorstwa Jerzego A. Wlazło i Katarzyny Rij. To porywająca historia warszawskiego powstańca, artysty – rzeźbiarza, plastyka, twórcy ćmielowskich figurek, który obrazy malował ogniem. Widok płonącej w powstaniu Warszawy prześladował go do końca życia.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
03 lipca 2021
ART

Już ruszyła! Art and Design - wyjątkowa aukcja sztuki i designu

Na największym portalu rynku sztuki Artinfo.pl ruszyła pierwsza aukcja internetowa z nowego cyklu Art and Design pod kuratorskąopiekąEwy Mierzejewskiej. Obok prac znanych artystów licytowane są dzieła unikatowego designu z prywatnej kolekcji Borisa Kudlički i Aleksandry Pogassi-Kudlički.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
12 maja 2021
ART

Kameralna tyska odsłona Europejskiej Nocy Muzeów

Już w najbliższą sobotę, 15 maja 2021 roku, wielkie święto muzealników i ich przyjaciół – wyjątkowy czas, pozwalający zerkać do miejsc zazwyczaj niedostępnych. Także i Muzeum Miejskie w Tychach przygotowało pięć propozycji, zapraszając na kameralną tyską odsłonę Europejskiej Nocy Muzeów.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
08 maja 2021
ART

Wystawa „Księżniczki i dziewczyny”- Muzeum Miejskie w Tychach wznawia działalność

Wystawa to prezentacja twórczości dwunastu współczesnych artystek, które na zaproszenie kuratorów wystawy – dr hab. Irmy Koziny i dr. Patryka Oczki – podjęły swoiście pojmowany dialog z historią, składając swoją twórczością hołd kobietom działającym na przemysłowym Górnym Śląsku w XIX i XX wieku.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
04 maja 2021
ART

SPRAGNIENI SZTUKI? Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty malarskie nad morze w Mielenku: 16-21 maja!

Kochasz malować? Chcesz rozwijać swoją pasje? To wydarzenie dla Ciebie. Zapraszamy miłośników sztuki na 6 dniowe warsztaty malarskie.
Ostatni komentarz
Super pomysł!
10 stycznia 2021
ROZMOWY

"Czym dla Pana jest szkło?" Profesor Zbigniew Horbowy w rozmowie z dr Krystyną Łuczak-Surówką

„Szkło kocha się tak, że można za nie rzucić się do pieca.” – mówił profesor Zbigniew Horbowy, wspaniały człowiek, wybitny projektant, innowator i twórca (jak sam mawiał) artystycznego szkła użytkowego. 17 czerwca 2020 roku minęła pierwsza rocznica śmierci profesora. My wspominamy profesora wywiadem, który przeprowadziła dr Krystyna Łuczak-Surówka 17 lipca 2017 roku w Leśnej Hucie, w Szklarskiej Porębie.
Ostatni komentarz
Byłem,widziałem i dokonało się.
09 stycznia 2021
ART

Arkadiusz Andrejkow. CICHY MEMORIAŁ czyli Street Art na stodołach

W 2020 roku sanocki artysta Arkadiusz Andrejkow w ramach autorskiego projektu Cichy Memoriał namalował na stodołach, szopach i starych chatach łącznie 45 murali. Murale, które Andrejkow tworzy od 2017 roku, inspirowane są starymi fotografiami mieszkańców danej miejscowości. Najczęściej bohaterami prac są nieżyjący już członkowie rodzin obecnych właścicieli.
Ostatni komentarz
Dzis zobaczylam krotki reportaz w tvp info i znalazlam w internecie wiecej prac I Jestem zachwycona!!! Gratulacje I gleboki uklon za pomysl i ogrom pracy. Wspaniale dziela!!!
08 stycznia 2021
ART

Wystawa „Gaudí: the Architect of the imaginary” w Carrières de Lumières

W 2020 roku Carrières de Lumières zajaśniało projektami Antonio Gaudí’ego. Ta wciągająca wystawa jest hołdem dla genialnego architekta poprzez prezentacje jego modernistycznych budynków, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zabiera odwiedzających w podróż, która obejmuje marzenia i rzeczywistość, od Parc Güell, Casa Batlló i Casa Milà po Sagrada Família.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
01 stycznia 2021
ART

ROYALTY NOW – Becca Saladin odtwarza znane postacie historyczne jako współczesnych ludzi

Artystka Becca Saladin na nowo wyobraża sobie, jak Anne Boleyn, Nefrette, Napoleon, Juliusz Cezar i inne postacie historyczne wyglądałyby dzisiaj - a wyniki są oszałamiające.
Ostatni komentarz
mój ulubiony Leonardo da Vinci
31 grudnia 2020
INSTALLATION

NArchitekTURA wyróżniona w konkursie SAW za projekt wystawy 'Wyspiański' w MNK

Projekt wystawy monograficznej Stanisława Wyspiańskiego w Muzeum Narodowym w Krakowie autorstwa Bartosz Haduch z zespołem NArchitekTURA zwyciężył w konkursie SAW na najciekawsze i najbardziej ambitne wnętrza mieszkalne oraz komercyjne rodzimej sceny projektowej.
Ostatni komentarz
wybitna wystawa, świetna aranżacja, mój ukochany Wyspiański
31 grudnia 2020
ART

Najnowsza premiera Krystiana Lady już w styczniu w niemieckim Teatrze Narodowym w Mannheim

Krystian Lada – reżyser operowy, librecista, menedżer kultury, „aktywista operowy” – pracuje nad 6 premierami w tym sezonie w najważniejszych europejskich teatrach operowych i muzycznych. W dzisiejszych wymagających czasach podejmuje wyzwanie rzucone medium opery przez dynamicznie zmieniającą się rzeczywistość.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
29 grudnia 2020
ART

Wystawa ‘Dalí, the endless enigma’ w Carrières de Lumières

W 2020 roku Carrières de Lumières zajaśniało słynnymi, specyficznymi dziełami Salvadora Dalí. Nowa wciągająca wystawa zatytułowana „Dalí, l'énigme sans fin” (Dalí: niekończąca się zagadka) obejmuje ponad sześćdziesiąt lat kariery artysty, katalońskiego mistrza, który rozwinął i wynalazł różne style artystyczne.
Ostatni komentarz
wygląda zjawiskowo
25 grudnia 2020
ART

‘Yves Klein: infinite blue’ w Atelier des Lumières w Paryżu

Stworzona specjalnie dla Atelier des Lumières wystawa „Yves Klein: Infinite Blue” koncentruje się na tym wielkim francuskim artyście XX wieku, który postanowił zmienić swoje życie w dzieło sztuki. Ta dziesięciominutowa multimedialna prezentacja zanurza zwiedzających w wielość prac artysty, wykraczających poza słynny International Klein BlueI (IKB)
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
20 grudnia 2020
INSTALLATION

Petrit Halilaj i jego wspaniałe rzeźby w Palacio de Cristal w Madrycie

Petrit Halilaj przekształcił madrycki Palacio de Cristal w gigantyczne gniazdo z ogromnych kwiatów. Artysta połączył tymczasową instalację z miejskim Parkiem Retiro, otwierając okna, ustawiając struktury i umieszczając żerowiska, aby przyciągnąć ptaki i inne stworzenia zamieszkujące lub przechodzące przez park.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
18 grudnia 2020
ART

Słynna wystawa prac Banksy’ego przyjeżdża do Warszawy!

Będzie to pierwszy w Polsce, tak znaczący pokaz prac nieuchwytnego i tajemniczego artysty, który zrewolucjonizował sztukę współczesną. Ponad 100 eksponatów - oryginalnych prac, instalacji, rzeźb, fotografii i specjalnie na tą okazję tworzonych szablonów. Wystawę „The Art of Banksy” będzie można obejrzeć w Centrum Praskie Koneser w terminie od 12 lutego 2021 r. do 11 kwietnia 2021 r.
Ostatni komentarz
Moje spojrzenie na tą wystawę: https://www.nasz-ursynow.pl/banksy-wystawa-prac-artysty-w-warszawie/ Zapraszam do skomentowania i wyrażenia waszego zdania :)
13 grudnia 2020
INSTALLATION

Artysta odtwarza „Wielką falę” Hokusai z 50 000 klocków LEGO

Podczas gdy niektórzy rzeźbiarze używają gliny lub marmuru, inni, jak japoński artysta Jumpei Mitsui, używają bardziej niekonwencjonalnych materiałów. Artysta odtwarza „Wielką falę” Hokusai z 50 000 klocków LEGO.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
10 grudnia 2020
ART

Piotr Płoski prezentuje swoją kolekcję Ikon Designu w Elektrowni Powiśle. Imponujące zbiory!

W Elektrowni Powiśle otwiera się wystawa, po obejrzeniu której nie tylko dowiecie się wiele o polskim i światowym wzornictwie, ale zamarzycie, by przemeblować własne domy.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
03 grudnia 2020
TARGI

TARGI PLAKATU 2020 tym razem ONLINE!

W dniach 3-13 grudnia 2020 roku zapraszamy na TARGI PLAKATU 2020 - wyjątkowe wydarzenie, będące spotkaniem najlepszych grafików, ilustratorów i galerii plakatu w Polsce. Honorowym Patronem wydarzenia jest Andrzej Pągowski.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
02 grudnia 2020
ART

AUKCJA DZIEŁ SZTUKI Domu Aukcyjnego i Galerii Antiqua et Moderna

W aukcji udział weźmie 66 starannie wyselekcjonowanych obiektów mistrzów sztuki, takich jak: Jerzy Tchórzewski, Leon Tarasiewicz, Jarosław Modzelewski, Erna Rosenstein, Salvador Dali, Henri Matisse i wielu innych. 5 GRUDNIA 2020 (SOBOTA) GODZ. 16.00.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
27 listopada 2020
INSTALLATION

Giganci z Vårberg wylądowali w Sztokholmie

Francuski artysta Xavier Veilhan i jego wieloletni współpracownik, scenograf Alexis Bertrand, zainstalowali parę monumentalnych rzeźb w dwóch parkach w dzielnicy Vårberg na południowo-zachodnim przedmieściu Sztokholmu.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
24 listopada 2020
ROZMOWY

Dlaczego w pandemii Polacy inwestują w sztukę? RAFAŁ KAMECKI - założyciel i prezes Artinfo.pl w rozmowie z Exspace.pl

Artinfo.pl to największy portal rynku sztuki i jedyny w Polsce niezależny doradca dla kolekcjonerów i inwestorów. W swojej ofercie posiada ponad 400.000 dzieł sztuki i ponad 28.000 artystów.
Ostatni komentarz
ciekawe...
18 listopada 2020
INSTALLATION

Wystawa JR Artist w SFMoMA zainspirowana muralami Diego Rivery

"The Chronicles of San Francisco" to instalacja artystyczna w San Francisco Museum of Modern Art (SFMoMA), zaprojektowana przez uznanego na całym świecie artystę JR i zainstalowana przez SNA Displays, aby uczcić niezwykłych i różnorodnych ludzi miasta na najnowocześniejszym cyfrowym płótnie o długości 107 stóp (32,6136 metra).
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
17 listopada 2020
INSTALLATION

Instalacja „Moving Dunes” NÓS - mural który wydaje się wypaczać ulicę

Moving Dunes w zabawny sposób wprowadza odbiorców w podstawy tego podejścia. Dzierżąc plan ulicy, generowane są rozległe zmarszczki, przypominające ludzkie cechy. Odblaskowe kule i geometryczne kształty przyczyniają się do efektu rozległości wzoru i zwielokrotniają punkty widzenia.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
09 listopada 2020
INSTALLATION

Florentijn Hofmana ma wielu (zwierzęcych) przyjaciół w miastach całego świata

Florentijn Hofman ma wielu zwierzęcych przyjaciół w miastach całego świata. Tym razem jest to Bospolder Fox (Miejski Lis), który od niedawna nadzoruje skrzyżowaniu w Rotterdamie. Długa na 16 metrów gigantyczna rzeźba, ma przypominać mieszkańcom Rotterdamu, by byli mili dla dzikich zwierzą, które próbują się przystosować do miejskiego otoczenia.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
WCZYTAJ NASTĘPNE  >>
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.