Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
14 grudnia 2014
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

Atomic: full of Love, full of Wonder

100 000 wibrujących kulek połyskujących jak mgiełka.

Atomic: full of Love, full of Wonder australijskiego artysty Nika Savvasa, to 100 000 wibrujących kulek, które połyskiwały jak mgiełka w Art Gallery Road w Sydney w Australii w 2005 roku.

Savvas był zainspirowany w tworzeniu tej pracy przez krajobraz Australii. Dokładniej, to żyjąc w szarym, pochmurnym, bezbarwnym Londynie ciągle pamiętał, co było charakterystyczne w australijskim krajobrazie. Czerwona ziemia, lśniące zamglone ciepło i jasne błękitne niebo z prowincji - to było inspiracją dla grup kolorów w tej pracy, która przekształciła przestrzeń wystawienniczą galerii do linii horyzontu kolorowych cząstek.

"Atomic: full of Love, full of Wonder" © Nike Savvas, courtesy Breenspace, Sydney

Instalacja miała sugerować atomy, które są podstawową jednostką strukturalne wszystkich rzeczy. Kuli oscylowały delikatnie w wietrze robiąc hipnotyzujące wrażenie dzięki wykorzystaniu dużych wentylatorów w przestrzeni galerii.

Tytuł "Atomic: full of Love, full of Wonder" przypomina optymizm utopijnej przyszłości. Fakt, że energia atomowa generująca strach - że świat może zostać zniszczony - wydaje się być daleko od tej delikatnie poruszającej się mgiełki, dziękiswoim kolorom, wywołującą radość i zdumienie.

 

© Nike Savvas, courtesy Breenspace, Sydney

Więcej zdjęć w galerii !

via
[nike-savvas]

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.