Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
28 czerwca 2017
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Jak ważny jest materiał z którego zbudowane jest stoisko? Arkoslight na Light + Building 2016 x Francesc Rifé

Odwiedzając targi pozostajemy w stałym kontakcie z tym, co nas otacza. Nawet jeżeli świadomie wybieramy cel naszych spotkań czy wędrówek po targach to nasze myśli biegną ku przestrzeniom, które inspirują. Jak ważny jest materiał z którego zbudowane jest stoisko?

 Większość stoisk, żeby nie powiedzieć ‘prawie wszystkie’ wykorzystuje jako główny budulec pomalowaną płytę pilśniową lub stolarską - upodabniając się do siebie. Co się stanie gdy zamiast pomalowanej płyty pilśniowej czy stolarskiej użyjemy sklejki, sklejki przetworzonej lub płyty drewnopochodnej.Our Favourite Design Moments. Stoisko Arkoslight na targach Light + Building 2016 to wielkich rozmiarów siatka zbudowana z drewna sosnowego. Instalacja pod nazwą “cloud of dreams”, zaprojektowana przez Francesc’a Rife, otaczała zarówno całą przestrzeń stoiska jak i kreowała jego wnętrze. W tej ażurowej konstrukcji firma prezentowała swoje najnowsze innowacyjne produkty. Stoisko i miejsca ekspozycji były niezwykle subtelne w odbiorze. Jak do tej transparentności i przeźroczystości dodamy śladowe ilości lamp to otrzymujemy niezwykłą, wręcz magiczną przestrzeń. Zadziwiającą i piękną. Prezentacja Arkoslight we Frankfurcie w zamyśle była metaforą: przestrzeń była wzorowana na podróży w czasie, aby zobaczyć ewolucję Arkoslight na arenie międzynarodowej.

Wnętrze stoiska to wiele niezależnych miejsc teatralnie wydzielonych nieprzezroczystymi ściankami, wykonanymi z płyt drewna topoli. Delikatne przesłonięcia są przeciwieństwem zewnętrznej siatki, która pozwala na wizualny kontakt pomiędzy wnętrzem i zewnętrzem.  Rezultatem takich działań jest intuicyjna przestrzeń teatralna z prostą stylistyką, która nie pokazuje bezpośrednio produktu, ale niezwykły klimat który tworzy - minimalistycznie zaaranżowane - oświetlenie Arkoslight .

Arkoslight at Light+Building 2016

Arkoslight presented its new products at the Light+Building fair for this major event in Frankfurt, Germany. In the setting of the impressive architecture of the stand designed by Francesc Rifé, visitors have found out all about the progress and updates in Arkoslight designs, through which the company is displaying its firm intention to keep developing a range of avant-garde products, where design and performance are combined in unique items seen as a reference in the sector

Firma: Arkoslight
Targi: Light + Building 2016 Frankfurt, Germany
Projekt: Francesc Rifé Studio www.rife-design.com
Zdjęcia: Fernando Alda

Więcej Artykułów nt.: "Jak ważny jest materiał z którego zbudowane jest stoisko?"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Świetny projekt! Tylko kto u nas skorzysta z takiej podpowiedzi: 300mkw pewnie i pusto. Większość spyta pewnie: to po co się wystawiać...
skomentowany przez    Jędrzej    03 maj 2016, 11:25 obserwuj post

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.