Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> ROZMOWY
28 lipca 2016
wszystkie artykuły z działu >> ROZMOWY

'Zaczyna się od rozmowy' - Dmitry Ageev z firmy HABE w rozmowie z OKK! design

HABE - Partner dla wymagających!

O wykonawcach relizacji wystaw polskiego wzornictwa czy sklepów największych światowych marek pisze się rzadko albo wcale. A to właśnie takie firmy gotowe są sprostać nawet najbardziej awangardowym pomysłom współczesnych projektantów i architektów wnętrz. Nadrabiamy dzisiaj te zaległości. Dmitry Ageev z firmy HABE, w rozmawie z OKK! design.

OKK! design: Co architekci zajmujący się wnętrzami publicznymi mogą otrzymać od firmy HABE?

Dmitry Ageev: Firma HABE, istniejąca na rynku od kilkunastu lat, jest wykonawcą realizacji z branży wystawienniczej i branży retail. Produkujemy meble i wyposażenie do sklepów, przestrzeni publicznych, hoteli, biur i centrów handlowych. Mamy swoją stolarnię, ślusarnię, lakiernię, dysponujemy wieloma technologiami, które pozwalają nam tworzyć ciekawe rozwiązania. Nie mamy jednak gotowych, katalogowych produktów. Zajmujemy się realizacją gotowych projektów i niezależnie od tego czy przychodzi do nas nowy klient, czy osoba, z którą już współpracowaliśmy, realizacja zaczyna się od ROZMOWY.

REKLAMA

W naszej firmie podstawą jest dialog z projektantami. Staramy się wsłuchiwać w ich uwagi i pomagamy rozwiązywać problemy, tak by każdy był zadowolony – i klient i architekt. Współpracujemy z najlepszymi wsród których są min: Grynasz Studio, Anna Irek i Marcin Irek z EMkwadrat Architekci, Iwona Bakuła z Dark Chocolate design & architecture, Józef Franczok i Marcin Kolanus z PORT: czy Jan Sukiennik z 370kilo.

Co firma HABE chce osiągnąć uczestnicząc podczas spotkań OKK! design?

Chcemy dotrzeć do architektów i projektantów, którzy są tu obecni, zachęcić ich do poznania nas i do dialogu. Do stawiania nam nowych wyzwań, na które zawsze jesteśmy otwarci. Ostatnio na przykład podjęliśmy się stworzenia wyposażenia przedszkola – miejsca, w którym trzeba spełnić znacznie więcej norm, niż w zwykłej przestrzeni publicznej. Ważne jest dla nas osobiste spotkanie z projektantami, ponieważ to nie maile czy telefony, ale bezpośrednia rozmowa przynosi najlepsze efekty. Jest ona niezbędną częścią budowania relacji biznesowych, bo pozwala w pełni zrozumieć intencje i oczekiwania projektanta. Dobrze jest widzieć ludzi, którzy wychodzą z naszego stoiska zadowoleni, uśmiechnięci i z przekonaniem, że uda im się wraz z nami zrealizować swój pomysł.

Dlatego zachęcam – przychodźcie do nas, zobaczcie co robimy, jak funkcjonujemy. Nawet jeśli przyjdziecie z czysta kartką, razem możemy przejść drogę od pomysłu do wdrożenia. Jesteśmy otwarci na eksperymentowanie i na nowe pomysły.

Wiele razy podczas OKK! design przywoływana była kwestia jakości. Dlaczego jakość jest aż tak istotna?

Świadome czy nieświadome negowanie znaczenia jakości jest bardzo szkodliwe nie tylko dla producentów, ale i dla całego rynku. Mebel wykonany w dobrej jakości, z dobrych materiałów, w danej technologii musi kosztować określone pieniądze. Nie możemy udawać, że można go zrobić taniej, bo to samooszukiwanie. Musimy też pamiętać, że produkt jest często efektem solidnej, ludzkiej pracy i wiedzy, a to również kosztuje. Jeśli zrobimy coś dobrze, a w efekcie będzie to trwałe i solidne, to klient do nas wróci, bo będzie zadowolony, że dana rzecz długo mu służy. Zadowolenie z „wyszarpanej” obniżki kosztów szybko minie, ponieważ odbije się na jakości i trwałości produktu. Znamy również problem, z którym borykają się klienci. Są nim duże koszty. Dlatego warto z nami rozmawiać m.in. o kosztach wykonania projektu przy zachowaniu jakości.

Jakimi realizacjami może pochwalić się HABE?

Od dawna współpracujemy z siecią Wrangler/Lee – tworzymy już czwartą odsłonę ich salonów. Naszym projektem jest także Biznes Hub Idea Banku i salon Muji w Warszawie. Niedawno wyposażyliśmy sklep odzieżowej marki Red is Bad. Jednym z ciekawszych naszych realizacji był ruchomy podświetlany ekran dla Open’er Festiwal. Na polu wystawiennictwa naszym klientem jest Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Wyposażaliśmy też sklepy Tally Weijl i austriackiej marki Jockey. Na pewno każdy wrocławianin kojarzy niezwykłą Kryjówkę - miejsce stworzone przez dzieciaki i należące do dzieciaków, w którym mogą odkrywać siebie. Generalnym wykonawcą koncepcji była firma HABE. A to tylko wybrane projekty zrealizowane przez naszą firmę. Więcej realizacji można znaleźć na stronie internetowej www.habe-meble.pl.

Dziękuję za rozmowę.

--------------

O HABE Kinga Kosińska

Firma HABE istnieje na rynku od kilkunastu lat, jest producentem oferującym ekskluzywne meble sklepowe i elementy przestrzeni wystawienniczych. Produkty HABE łączą w sobie oryginalność, prostotę i elegancję oraz nietuzinkowe rozwiązania techniczne. Gotowi jesteśmy sprostać nawet najbardziej awangardowym pomysłom współczesnych projektantów i architektów wnętrz.

Stolarnia. Zespół techników – rzemieślników oraz nowocześnie wyposażona stolarnia pozwala nam nie tylko fachowo wykonywać zlecenia, ale często eksperymentować z materiałami i rozwiązaniami przy tworzeniu np. prototypów.

Pracujemy niestandardowo podchodząc do wielu zagadnień w nietuzinkowy sposób. Wprowadziliśmy ostatnio gięcie sklejki i łączenie miedzi z MDF. Pracujemy z materiałem drewnianym i drewnopodobnym: MDF, sklejka, OSB, laminaty, płyty wiórowe oraz z tworzywami sztucznymi typu plexiglas i spienione PCV.

Ślusarnia. Metal jest naszym drugim ulubionym materiałem. Staramy się do niego podchodzić zarówno tradycyjnymi metodami jak i używając nowoczesnych rozwiązań. Pracujemy ze stalą nierdzewną, stalą czarną, blachą kortenowską, ostatnio z miedzią. Gniemy rurki stalowe. Stosujemy lakierowanie proszkowe i mokre. Przez lata wypracowaliśmy sobie podwykonawców, którzy rozszerzają nasze możliwości.

Firma HABE Kinga Kosińska jest właścicielem marki FAM FARA.

www.habe-meble.pl

--------------

O OKK! design

OKK! design to cykl spotkań szkoleniowo-konferencyjnych skupiających się wokół dobrego wzornictwa, zapoczątkowany w 2012 r., którego autorką jest Olga Kisiel – Konopka, właścicielka agencji OKK. Wydarzenie cenione jest przez architektów, projektantów oraz dekoratorów wnętrz, a także wszystkich, którzy zawodowo związani są z tą tematyką. Jest idealną przestrzenią do poszerzania wiedzy i kompetencji, nawiązywania kontaktów biznesowych oraz promocji dobrych marek i firm kierujących swoje produkty do branży architektonicznej. Ze względu na swój charakter impreza cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony architektów oraz przedstawicieli różnych mediów. Kolejna edycja odbędzie się 5.09.2016 w przestrzeni MYSIA 3 w Warszawie. 

www.okkpr.pl

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.