Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
28 sierpnia 2016
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

NStudio: 'Modular Fabrication' na London Design Week. Tutaj pomysł jest najważniejszy!

Badanie granic projektowania w najlepszym wydaniu

Czy zastanawialiście się Państwo nad projektami stoisk z kompozytów. To materiał niezniszczalny, lekki i stwarza nieograniczone możliwości projektantom. Doskonałym przykładem na wykorzystanie tej technologii jest stoisko zaprojektowane przez UNStudio dla Premier Composite Technologies (PCT) na 100% Design London 2011. Stoisko 'Modular Fabrication' zostało laureatem Blueprint Best Stand award.

Zbudowane jest ono z powtarzalnego jednego modułu geometrycznego. Wykonane z włókna szklanego i żywicy epoksydowej formy połączone są ze sobą za pomocą rdzeni z pianki strukturalnej. Ekspozycja 'Modular Fabrication' ma na celu zaprezentowanie możliwości  wysoce zindywidualizowanych konfiguracji architektonicznych lekkich i ekstremalnie wytrzymałych materiałów kompozytowych firmy PCT.

Reklama

Instalacja amsterdamskiego studio - na powierzchni 50-ciu mkw - rozwija się jak powiększone struktury molekularne. Zaciekawia swoją odważną formą angażując odwiedzających. Wysoka na na pięć metrów konstrukcja robi wrażenie bezpiecznej i monumentalnej. Umieszczone na zakończeniach kątowych ram małe ekrany wyświetlające filmy i zdjęcia, wygladając jak bizuteria, ocieplają wizerunek firmy. 'Modular Fabrication' to czytelna informacja o potencjale wykorzystania materiałów kompozytowych w architekturze. Zarówno w formie jak i w treści.

Praca z tak wdzięcznym materiałem jakim są kompozyty umożliwia architektowi badanie granic projektowania w najlepszym wydaniu. UNStudio, zaproszone przez Premier Composite Technologies do poszukiwania nowych możliwości technologicznych produktów firmy, wykreowało czytelny komunikat, który doskonale sprawdza się w instalacjach publicznych.

Forma architektonicza 'Modular Fabrication' to opowieść o niezwykle istotnych dzisiaj tematach w architekturze: wydajność, koszty inwestycyjne, koszty operacyjne, etc., w połączeniu z innowacją, abstrakcją i eksperymentalną formą, która może występować we wszystkich skalach.

Client: Premier Composite Technologies 
Location: Exhibition 100% Materials section of 100% Design London, Earls Court, London
Programme: Temporary Installation
Status: Exhibition from 22nd to 25th September 2011
Photography: Dave Vickers

------------------

United Network Studio

UNStudio, founded in 1988 by Ben van Berkel and Caroline Bos, is an international architectural design studio specialising in architecture, interior architecture, product design, urban development and infrastructural projects. The name, UNStudio, stands for United Network Studio, referring to the collaborative nature of the practice. In 2009 UNStudio Asia was established, with its first office located in Shanghai, China. UNStudio Shanghai is a full sister of UNStudio and is intricately connected to UNStudio Amsterdam. Initially serving to facilitate the design process for the Raffles City project in Hangzhou, UNStudio Shanghai has expanded into a full-service design office with a multinational team of all-round and specialist architects. In 2014 we opened our third office in Hong Kong.

www.unstudio.com

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.