Reklama

wszystkie artykuły z działu >> DESIGN
25 października 2016
wszystkie artykuły z działu >> DESIGN

Wielkie wyzwanie przed Grynasz Studio. Autorska wystawa na Tokyo Design Week „Elementy / Elements”

Tokyo Design Week (TDW) to najbardziej prestiżowe wydarzenie w Japonii związane z designem przyciągające projektantów i gości z całego świata. Podczas tegorocznej edycji TDW zostanie zaprezentowana wystawa projektów Grynasz Studio „Elementy / Elements”. To będzie wyjątkowe i bezprecedensowe wydarzenie. Polski design w Tokio obecny jest od lat. Zawsze jednak były to wystawy zbiorowe, prezentujące produkty kilku polskich marek. Po raz pierwszy na  Tokyo Design Week zostanie pokazany dorobek jednego studia. „Elementy / Elements” to wystawa, która będzie narracją do obecnego kierunku poszukiwań projektantów z Grynasz Studio pokazyjąca efekty współpracy projektantów zarówno z dużymi polskimi firmami, parkami technologicznymi jak i manufakturami. Portal Exspace jest Partnerem Medialnym wydarzenia. 

TDW (Tokyo Design Week) jest już stałym elementem kalendarza imprez w Azji, który od ponad 30 lat wytycza nowe trendy, edukuje, aktywizuje studentów wzornictwa oraz zaprasza międzynarodowe marki. Tokyo Design Week 2016 już po raz 31 stanie się dalekowschodnim centrum wystawienniczym branży wyposażenia wnętrz – zarówno dla projektantów, biznesmenów, jak również organizacji czy galerii - pokazując nowe idee i pomysły. Skupiony wokół Meiji Jingu Gaien japoński tydzień wzornictwa rozprzestrzenia się na całe miasto, prezentując design nie tylko w centrum wystawienniczym, ale również w miejscach publicznych takich jak restauracje, sklepy czy muzea i gelarie.

REKLAMA

Wśród produktów, które Grynasz Studio zaprezentuje na tokijskiej wystawie „Elementy / Elements” zobaczymy m.in. meble tapicerowane marki Marbet Style, siedziska i czarki Meesh, modułowe meble zaprojektowane dla Fam Fary czy ceramikę do parzenia kawy i herbaty zrealizowaną wspólnie z dolnośląską Fabryką Porcelany „Karolina”.

NERO

Filiżanka do espresso inspirowana włoskim sposobem parzenia kawy, gdzie napój serwuje się w podgrzanym naczyniu. Forma i materiał pozwala na długie utrzymanie ciepła. Filiżanka wyprodukowana została ze stali nierdzewnej metodą druku 3D w technologii Selective Laser Sintering. Wydrukowane w Infinitech, www.infinitech3d.pl

Photo: Katarzyna Kural Sadowska / Atelier Kural

Czaj

Rodzina naczyń do parzenia kawy i herbaty. Kształty poszczególnych naczyń zaprojektowane zostały w sposób umożliwiający ich sztaplowanie i wygodne przechowywanie. Rant dzbanka tworzy „lejek” tak by móc bezproblemowo napełnić go wodą, natomiast specjalne wyprofilowanie dzióbka dzbanka zapewnia komfortowe nalewanie płynów. Kolekcja powstała we współpracy z Fabryką Porcelany „Karolina”, www.karolina.info.pl

Photo: Katarzyna Kural Sadowska / Atelier Kural

Photo: Katarzyna Kural Sadowska / Atelier Kural

SLOW

Siedzisko SLOW jest efektem połączenia doświadczenia portugalskich rzemieślników z polską technologią obróbki drewna. Dzięki zastosowanej konstrukcji otrzymujemy mebel kompaktowy łączący funkcję pufy i pojemnika. Naturalne materiały czynią ze SLOW mebel nie tylko spełniający określoną funkcję, ale sensualny i oddziałujący na użytkownika i wnętrze, w którym się znajduje. Zaprojektowane dla marki MEESH, www.meesh.pl

Photo: Katarzyna Kural Sadowska / Atelier Kural

Photo: Katarzyna Kural Sadowska / Atelier Kural

CORAL

Pufa zachęcająca do relaksu i zwolnienia tempa. Inspirowana organicznymi strukturami i podwodną kolorystyką. Zaprojektowane dla marki MEESH, www.meesh.pl

Photo: Katarzyna Kural Sadowska / Atelier Kural

Photo: Katarzyna Kural Sadowska / Atelier Kural

MIODOWNIK

Łyżeczka do miodu inspirowana architekturą plastra miodu. Forma jej pozwala na porcjowanie miodu bez zbędnych kropel.  Łyżeczka wyprodukowana została ze stali nierdzewnej metodą druku 3D w technologii Selective Laser Sintering. Wydrukowane w Infinitech, www.infinitech3d.pl

Photo: Katarzyna Kural Sadowska / Atelier Kural

Photo: Katarzyna Kural Sadowska / Atelier Kural

Podczas trwania wystawy „Elements” swój pokaz przedpremierowy będzie miał fotel CORBU zaprojektowany dla marki Marbet Style oraz system modułowy ŁAD zaprojektowany dla marki Fam Fara.

Fotel CORBU dla marki Marbet Style

System modułowy ŁAD dla marki Fam Fara

Projekt wystawy „Elementy / Elements” jest współorganizowany przez Culture.pl. Patronem wystawy jest Instytut Wzornictwa Przemysłowego (IWP).

--------------

Wystawa projektów Grynasz Studio - „Elementy / Elements”
2–7.11.2016 Tokio, Japonia
Tokyo Design Week
www.tokyodesignweek.jp 

--------------

O Grynasz Studio

Grynasz Studio założone przez Martę Niemywską-Grynasz i Dawida Grynasza jest multidyscyplinarnym zespołem projektantów, który zajmuje się projektowaniem produktu, wystawiennictwem i grafiką użytkową. Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany w konkursach wzorniczych. Projekty Grynasz Studio można było zobaczyć na wielu polskich i światowych wystawach min. na Expo Milano, Triennale International Exhibition Milan, Arena Design Poznań czy Design Week Berlin. Ich studio mieści się w Warszawie. Dzięki współpracy z różnymi twórcami i producentami Grynasz Studio tworzy projekty innowacyjne, oryginalne, kompleksowe.

Grynasz Studio ma na swoim koncie realizacje dla wielu firm i organizacji min. Marbet Style, NAP, MUJI, Meesh, Instytut Wzornictwa Przemysłowego,  Polska Akcja  Humanitarna, Narodowy Instytut Audiowizualny, Narodowe Centrum Kultury czy Wroclove Design Festiwal.

www.grynaszstudio.com

wizytówki

Komentarze:

loading
OK, szanowane przeze mnie Grynasz Studio jedzie do Tokio, więc pytanie: po co? co może się wydarzyć w Tokio dla Grynasz Studio z punktu widzenia biznesowego? jaki jest zamysł promocji polskiego wzornictwa w Tokio? jedziecie ponieważ na ten kierunek była kasa, czy jedziecie bo macie biznesowy plan? chętnie bym usłyszał odpowiedź ... pozdrawiam ;-)
skomentowany przez    Jędrzej    11 październik 2016, 14:55 obserwuj post
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.