Reklama

wszystkie artykuły z działu >> FIRMY
19 października 2016
wszystkie artykuły z działu >> FIRMY

Aquaform na Łódź Design Festival 2016 odkrywa czystą formę światła

W którą stronę ewoluuje tożsamość światła – czysta forma światła Aquaform

Łódź Design Festival w 2016 roku odbywa się już po raz dziesiąty. Tematem przewodnim jubileuszowej edycji jest Tożsamość. Festiwal ŁDF to 10 dni inspirujących wystaw, spotkań, wykładów i warsztatów skoncentrowanych wokół designu. W tym roku na stoisku Aquaform szukamy odpowiedzi na pytanie: czym jest tożsamość światła? W którą stronę ewoluuje? Podczas interaktywnej wystawy zastanowimy się co łączy lampy ze smartphonem i technikami 3D. Pokażemy oświetlenie wygodnie sterowane za pomocą urządzeń mobilnych. Pojawią się też przypominające hologramy trójwymiarowe modele opraw… sprawdź co jeszcze może Cię zaskoczyć na wystawie Aquaform podczas Łódź Dzesign Festival 2016.

W którą stronę ewoluuje tożsamość światła – czysta forma światła Aquaform

„Oświetlenie zmierza w stronę podnoszenia jakości światła oraz sterowania oprawami. Moc i strumień świetlny wciąż są ważne, jednak często już nie najważniejsze. Wyraźnie widać tendencję poprawiania takich parametrów jak olśnienie, migotanie czy odwzorowanie barw, które znacząco wpływają na komfort użytkowników oświetlonych wnętrz” – mówi Marcin Borowski, Kierownik Działu R&D Aquaform. Coraz popularniejsze staje się łączenie oświetlenia z technologiami bezprzewodowymi, z rozwiązaniami mobilnymi. Wiesz, że (przy odpowiednich parametrach oprawy oświetleniowej) do sterowania oświetleniem wystarczy telefon i aplikacja? Można zrobić zdjęcie pomieszczenia, na zdjęciu oznaczyć oprawy oświetleniowe i voilà, przechodzimy do sterowania. Pokazujemy jak to zrobić. Za pomocą tabletu można „posterować” kolekcjami LENS LINE i QRLED. Pokażemy też jak w kreatywny sposób można wykorzystać różne kąty świecenia opraw oświetleniowych. Dodatkowo, poszukując tożsamości światła, sięgniemy aż do wnętrza oprawy oświetleniowej poprzez transparentne konstrukcje… warto to zobaczyć!


Wystawa Aquaform na Łódź Design Festival 2016 eksponuje światło. Pokazuje też jakie możliwości daje technologia bezprzewodowa w oświetleniu. Wnętrze stoiska i prezentowane oprawy są w kolorze czarnym, dzięki temu uwaga odwiedzających kierowana jest na główny przedmiot wystawy – czystą formę światła. Jedynym wyjątkiem jest, przygotowana specjalnie na Łódź Design Festival, oprawa OLEDRIAN. Konstrukcja lampy została wykonana z transparentnych elementów dzięki którym odwiedzający mogą spojrzeć do wnętrza oprawy oświetleniowej.

Na wystawie można zobaczyć LENS LINE LED sectionzwieszany i system natynkowy stworzony z opraw LENS LINE połączonych pod kątem 90°.   

LENS LINE LED to nowość Aquaform wprowadzona we wrześniu 2016. Cechą charakterystyczną kolekcji jest modułowy układ soczewek, zaprojektowany w miejsce rozpraszającej światło przesłony. Soczewki pozwalają na wybór kąta świecenia: wąski 25° lub szerokie kąty: 40°, 60°, 80°. Wąskie kąty to możliwość kreatywnego akcentowania przestrzeni światłem. Szerokie z kolei  to rozwiązania dobre do oświetlenia ogólnego. Nowe spojrzenie na oświetlenie liniowe Aquaform daje projektantowi większą kontrolę nad dystrybucją światła we wnętrzu. LENS LINE LED szczególnie ciekawie prezentuje się w wykroczeniach mieszanych – czarno-białych.

Krótkie info o kolekcji LENS LINE LED

Oświetlenie liniowe LENS LINE LED to nowe podejście do oświetlenia użytkowego. Ponieważ w miejsce rozpraszającej światło przesłony LENS LINE LED zaprojektowany jest w oparciu o modularnie ułożone soczewki, to pierwsze oprawy liniowe Aquaform z możliwością wyboru kąta świecenia (wąski kąt 25° lub szerokie kąty: 40°, 60°, 80°). Efekt olśnienia redukuje kierunkowa optyka lampy. LENS LINE LED to energooszczędne oświetlenie (moduł oświetleniowy 5 diod wersji BV: 5W, 600lm, wersji EV: 10W, 1060lm) na długie lata (>60 000h to 7 lat świecenia 24/7).

LENS LINE LED występuje w 4 sposobach montażu: kinkiety, lampy wiszące, oświetlenie natynkowe oraz wpuszczane. Dzięki podłużnemu, modularnemu ułożeniu punktów świetlnych świetnie sprawdzi się jako oświetlenie stołu, wyspy kuchennej i biurka lub jako lampy nad lustro, do biblioteczki, mieszkania czy biura. Różne sposoby montażu, kąty świecenia do wyboru oraz możliwość zastosowania sterowania powodują, że LENS LINE LED to lampy, które sprawdzą się zarówno jako oświetlenie dekoracyjne jak i ogólne.

Kolejną oprawą, którą można zobaczyć na wystawie Aquaform jest lampa QRLED move reflektor. Oprawa reprezentuje całą linię nowości Aquaform wprowadzonych w wakacje 2016. Ich cechą charakterystyczną jest wydajny moduł QRLED, dzięki któremu sprawdzone wzory opraw Aquaform zyskały zalety zintegrowanych opraw LED. Energooszczędność, możliwość indywidualnej konfiguracji parametrów czy też imponująca żywotność to tylko niektóre z nich.

Krótkie info o kolekcji QRLED

Kolekcja QRLED to dobrze znane lampy Aquaform w zupełnie nowej odsłonie. Wybrane oprawy oświetleniowe na źródła światła AR111 (np. SQUARES 111 mini) dzięki modułowi QRLED zyskują znacznie lepsze parametry, stając się oprawami LED zintegrowanymi ze źródłem światła. Ponieważ oświetlenie LED daje możliwość dostosowania wielu parametrów technicznych do indywidualnych potrzeb oraz oferuje wyższą jakość światła i zmniejszony pobór energii, lampy LED to podniesiony komfort użytkowania oraz projektowania oświetlenia.

Czy lampy LED zintegrowane z oprawą to rozwiązanie „na zawsze”? Nie w przypadku QRLED. Nowy moduł oświetleniowy Aquaform to nowoczesne lampy LED łączące zalety rozwiązań zintegrowanych i wymiennych źródeł światła. Oprawy oświetleniowe QRLED zaprojektowano tak, aby w łatwy sposób można było wymienić sam moduł oświetleniowy. Kolekcja QRLED to zarówno lampy sufitowe jak i oświetlenie ścienne czy oprawy wpuszczane.

Na Łódź Design Festival 2016 można również zobaczyć oprawy LUNAR – laureata tytułu must have 2016 (wystawa pokonkursowa – ul. Tymienieckiego 3, piętro II). Kolekcja powstała jako wynik współpracy Aquaform z projektantką Joanną Piaścik. Lampy wyróżnia odważne ścięcie korpusu. Dzięki niemu nie tylko światło jest miękko rozproszone ale też wersja LUNAR flap umożlwia samodzielne kierunkowanie strumienia świetlnego. 

Krótkie info o kolekcji LUNAR:

Oprawy oświetleniowe LUNAR to nowoczesne lampy sufitowe. Kolekcja, będąca wynikiem współpracy Aquaform z polską projektantką Joanną Piaścik, to połączenie klasycznej elegancji z nutą ekstrawagancji. Mocne ścięcie aluminiowego korpusu oprawy stanowi przełamanie walcowatej formy lampy, które dodatkowo poprawia rozproszenie emitowanego światła.

Oprawy oświetleniowe występują w 2 wariantach, 2 rozmiarach oraz różnych wykończeniach kolorystycznych. Wersja LUNAR flap wyposażona jest w klapkę na magnetycznym zawiasie kulowym, dzięki której użytkownik może samodzielnie modelować snop emitowanego światła. Oprawy natynkowe LUNAR, dzięki nowoczesnej formie oraz możliwości kierunkowej emisji światła, najlepiej sprawdzą się jako lampy dekoracyjne lub oświetlenie akcentujące. Z artykułu „Lunar – dlaczego warto” możesz dowiedzieć się jak zastosować kolekcję LUNAR w swoim wnętrzu. Sprawdź jak podkreślić przestrzeń miękkim światłem kolekcji LUNAR.

Animacja poklatkowa pokazująca możliwość kierunkowania światła w LUNAR flap 111 >>>

 

----------------

AQUAFORM to polska firma produkująca oświetlenie. Istnieje na rynku od ponad dwudziestu lat, jej współzałożycielem jest Wojciech Starowieyski. Zakład produkcyjny i siedziba firmy znajdują się w Czernichowie nieopodal Krakowa. AQUAFORM oferuje nowoczesne oświetlenie architektoniczne i lampy dekoracyjne. Firma oferuje produkty o najwyższej  jakości, , bazując na najnowocześniejszych technologiach LED i OLED. Nie tylko podąża za aktualnymi trendami ale wyznacza nowe kierunki wzornicze oferując unikatowe rozwiązania i nowoczesne wzornictwo.

www.aquaform.pl

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.