Reklama

wszystkie artykuły z działu >> FIRMY
25 października 2016
wszystkie artykuły z działu >> FIRMY

Szczerze? Nie spodziewaliśmy się… aż tak przewrotnej scenografii stoiska LAUFEN na Orgatec 2016

Nowoczesne pomieszczenia sanitarne. Wizytówka firmy!

Szczerze? Nie spodziewaliśmy się… tylu ciekawych pomysłów na zastosowanie lustra w prezentacji produktów na targach Orgatec, największych targach wyposażenia przestrzeni biurowych, odbywających się co dwa lata w Kolonii. Wiemy, że jesteście ciekawi naszych odkryć..

W tym roku po raz pierwszy na targach Orgatec, odbywających się dniach 25–29 października, szwajcarska marka LAUFEN (rok założenia1892) wystąpiła z własnym stoiskiem w ramach programu "Work" platformy wystawienniczej producenta mebli Vitra - bo każde biuro ma zawsze pokój sanitarny. I tak szybko, jak zmieniają się współczesne zasady dla świata pracy, tak też zmieniają się wymagania dla łazienki w biurze. Stoisko LAUFEN jest mocnym kandydatem do naszej 20 stoisk crème de la crème Orgatec 2016.

Stoisko targowe firmy LAUFEN zostało zaprojektowane przez włoskich projektantów i architektów Ludovica i Roberto Palomba założycieli Palomba Serafini Associati. Niezwykle ciekawie wygląda ekspozycja produktu odbijająca się w dużym lustrze podwieszonym do konstrukcji hali. Pomieszczenia łazienek na poziomie podłogi zamknięte są w białe minimalistyczne boxy o takiej wysokości ścian, że trzeba do nich specjalnie zaglądać. Nachodząc na stoisko nie widać co mieści się w boxach. Jedynie logo – duże białe blokowe litery LAUFEN na białej ścianie stoiska - sugerują jakie produkty możemy znaleźć wewnątrz ekspozycji. Najpierw więc widzimy odbicia łazienek w lustrzanej tafli, gdzie jedyne kolorowe dodatki to odbicia kolorowych podłóg w boxach. Ich żywe i jaskrawe kolory stanowią świetne dopełnienie białych, zaprojektowanych przez najlepszych światowych projektantów, produktów LAUFEN.

Nasze rozumienie pracy przechodzi proces transformacji. Na całym świecie rynek pracy staje się coraz bardziej dynamiczny. Wiele firm stara się łączyć nowe koncepcje pracy i życia. We wspólnym i całościowym uwzględnieniu nowoczesnego środowiska pracy pomieszczenia sanitarne mają również decydującą rolę do odegrania. Szwajcarski producent zareagował na to prezentując w Kolonii szeroką gamę wysokiej jakości oferty, która rozciąga się od pojedynczych umywalek poprzez kompaktowe toalety, toalety próżniowe i toaletowe rozwiązania prysznicowe, po seryjnie prefabrykowane przystosowane jednostki łazienkowe.

Dodatkowo na stoisku LAUFEN miło zaskoczyła nas obsługa stoiska, inżynierowie od sprzedaży doskonale wiedzieli kto zaprojektował stoisko (Ludovica+Roberto Palomba / ps+a Palomba Serafini Associati). I o co chodziło w tym przewrotnym projekcie. Dodatkowo od razu uzyskaliśmy informacje na temat produktów zaprojektowanych dla LAUFEN  przez tychże projektantów. Część z nich była prezentowana na kolońskiej wystawie „WORK by Vitra”.

Od razu przypomnieliśmy sobie spotkania na stoiskach polskich wystawców, nie tylko w Kolonii, gdzie nawet na tych największych wystawach - pracownicy odsyłają nas regularnie do działów marketingu w … Polsce. Nie mają zielonego pojęcia kto projektował stoisko. I nawet nie mają przyjemności w mówienie o stoisku. Jakby był to temat wstydliwy. Ile myśmy już takich spotkań przeżyli. Na szczęście to się powoli zmienia. Każda rozmowa z wystawcami na temat ekspozycji to dla nas wielka przyjemność. Tym bardziej większa, że coraz więcej polskich stoisk, które widzimy na targach w Europie,  to powinna być duma dla firm – wystawców.

Photos Exspace

www.laufen.com

---------------------

About designers
Ludovica+Roberto Palomba / ps+a Palomba Serafini Associati

Ludovica+Roberto Palomba, architects, work and live in Milan. They founded Palomba Serafini Associati in 1994. They received numerous international awards such as Compasso D’Oro, Elle Decoration International Design Award, Red Dot, Design Plus, Good Design Award, German Design Award.

Ludovica+Roberto Palomba plan architectures and design exhibitions worldwide. They work for and are art directors for some of the most established brands.

Brand Credits:  Antolini, Benetti, Bisazza, Boffi, Brix, Cappellini, Dornbracht, Driade, Elica, Elmar, Exteta, Fiam, Flaminia, Foscarini, Kartell, KitchenAid, Kos, Laufen, Lema, Plank, Poltrona Frau, Rapsel, Redaelli, Salviati, Sawaya & Moroni, Samsung, Schiffini, Tubes, Valli&Valli, Viccarbe, When Objects Work, Zanotta, Zucchetti.

www.palombaserafini.com

---------------------

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.