Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
25 lipca 2017
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Zaskakujący pomysł Vitra na udział w targach Orgatec 2016

WORK - kolaż indywidualnie zestawionych produktów, kształtów, kolorów i materiałów

Targi Orgatec to nie tylko premierowe produkty światowych projektantów odpowiadające na wyzwania współczesnych biur. Orgatec, największe targi wyposażenia przestrzeni biurowych, odbywające się co dwa lata w Kolonii (tegoroczna edycja: 25–29 października), to nie tylko międzynarodowa platforma prezentacji idei i rozwiązań dla nowoczesnych środowisk pracy. Orgatec to też wybitne wystawy aranżowane i kuratorowane przez największe nazwiska i znane instytucje.

Vitra na tegorocznej edycji Orgatec zaprezentowała platformę WORK, niezwykle ciekawy projekt do którego zaprosiła wybrane firmy z którymi dzieliła przestrzeń wystawienniczą w hali nr 5.

Dzisiejsze miejsce pracy ewoluuje zapewniając więcej niż tylko wyposażenie, urządzenia i przestrzeń. Staje się wyrazem filozofii i tożsamości firm i to zarówno wewnętrznie jak i na zewnątrz. To stymulujące miejsce, które ma być źródłem dumy. Na wystawie WORK by Vitra mogliśmy oglądać wybrane, najlepiej zaprojektowane produkty i usługi takich firm jak: Archilogic, art aqua, Artek, bulthaup, Dinesen, Gantner, IdeaPaint, Kvadrat, Kvadrat Soft Cells, Laufen, Mercedes-Benz, Ruckstuhl, Samsung, Swisscom i Wästberg.

Collage Office

Tematem Collage Office, które zajmowało centralne miejsce wystawy WORK to nie była konwencjonalna prezentacji mebli Vitra. Był to kolaż indywidualnie zestawionych produktów, kształtów, kolorów i materiałów. Koncepcja Collage Office pozwalała wyrażać tożsamość firmy w rzeczywistym, fizycznym środowisku.

W centrum ekspozycji Vitra znajdowała się olbrzymia restauracja, gdzie wszyscy odwiedzający „WORK” mogli odpocząć rozkoszując się serwowanymi pysznościami i dobra kawą.

Wokół wystawy Vitra rozmieszczone były stoiska zaproszonych firm. Ekspozycje wystawiennicze partnerów Vitra były zróżnicowane i często bardzo atrakcyjne. Największe wrażenie na nas zrobiły stoiska Dinesen i Laufen.

Dinesen to rodzinna duńska firma, gdzie miłość do drewna i szacunek dla przyrody były przekazywane z pokolenia na pokolenie. Na Orgatec, celem prezentacji Dinesen było pokazanie, jak miękka konsystencja i naturalny wygląd drewna litego może przyczynić się do inspirującej atmosfery w nowoczesnym biurze lub innych przestrzeniach komercyjnych. Żeby za dużo nie opowiadać o firmie głównym elementem wystroju stoiska Dinesen był piękny i pachnący i długi pień drzewa z korą. Biegł on ukośnie przez całe wnętrze stoiska powodując zachwyt w oczach wszystkich odwiedzających wystawę „WORK”. Tylna część pnia była obrobiona i to tam znajdowała się lada Duże wrażenie robił ekran wbudowany w cienki drewniany blat lady. Architektura stoiska: podłogi, panele ścienne i materiał sufitu wykonana była z tego samego drzewa, które było zaprezentowane na wystawie. 

W tym roku po raz pierwszy na targach Orgatec, w ramach platformy WORK szwajcarska marka LAUFEN wystąpiła z własnym stoiskiem - bo każde biuro ma zawsze pokój sanitarny. I tak szybko, jak zmieniają się współczese zasady dla świata pracy, tak też zmieniają się wymagania dla łazienki w biurze. Stoisko LAUFEN jest mocnym kandydatem do naszej 20 stoisk crème de la crème Orgatec 2016. Stoisko targowe firmy LAUFEN zostało zaprojektowane przez włoskich projektantów i architektów Ludovica i Roberto Palomba założycieli Palomba Serafini Associati. Niezwykle ciekawie wygląda ekspozycja produktu odbijająca się w dużym lustrze podwieszonym do konstrukcji hali. 

I jak każdy odwiedzający hale nr 5 staliśmy długo przy prezentacji Mercedes-Benz F 015 Luxury in Motion. Tworząc poruszający się autonomicznie eksperymentalny pojazd F 015 Luxury in Motion, eksperci Mercedes-Benz wybiegli daleko w przyszłość z myślą o wielu aspektach przyszłego sposobu przemieszczania się. Poza mobilnością samochód będzie pełnił funkcję prywatnej oazy i zapewniał wszystkim istotne dodatkowe korzyści. Kto myśli wyłącznie o rozwiązaniach technicznych, nie dostrzega, że autonomiczna jazda zmieni nasze społeczeństwa - podkreśla dr Dieter Zetsche, prezes zarządu Daimler AG i szef Mercedes-Benz Cars. Samochód ostatecznie żegna się ze swoją rolą zwyczajnego środka transportu, stając się mobilną przestrzenią do życia.

Photos Vitra, Exspace

--------------

o targach Orgatec

Premierowe produkty światowych projektantów odpowiadające na wyzwania współczesnych biur to nie tylko komfortowe wyposażenie miejsc pracy, ale także KNOW-HOW dotyczące ich aranżowania. Orgatec to przede wszystkim międzynarodowa platforma prezentacji idei i rozwiązań dla nowoczesnych środowisk pracy.

Wśród prawie 600 wystawców z 40 krajów swoje najnowsze propozycje prezentowało 15 firm z Polski: Grupa Nowy Styl, Balma, Noti, Bejot, MDD, Furniko, Maro, Heritus, profim, Mikomax, Ergomaster, Sella, Husch Creative Design Group, Maxbet i Karon.

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.