wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
30 marca 2020
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

Widowiskowa instalacja Maurizio Cattelan i Pierpaolo Ferrari na Art Basel Miami Beach

NEWS-EXSPACE

TOILETPAPER to jedna z najbardziej widowiskowych instalacji Art Basel odbywających się w Miami Beach w dniach 1-4 grudnia 2016. Maurizio Cattelan i Pierpaolo Ferrari, projektanci TOILETPAPER to geniusze niekonwencjonalnych projektów.

Art Basel w Miami Beach to międzynarodowe targi sztuki, w roku 2016 skupiające 269 wiodących światowych galerii i ponad 70 tysięcy zainteresowanych. Wydarzenie prezentuje mistrzów sztuki nowoczesnej i współczesnej, jak i nowe dzieła wschodzących artystów.

Maurizio Cattelan i Pierpaolo Ferrari, we współpracy z włoskimi markami Gufram i Seletti, przekształcili całą przestrzeń wystawową Fondation Beyeler na Art Basel Miami Beach w trzy odrębne światy. Barokowe tapety i niezwykle wybujałe wyposażenie ekspozycji pod hasłem Maze of Quotes (Labirynt Cytatów) prezentuje rozrzutność środowiska konsumpcjonizmu i seksualności.

wszystkie zdjęcia Adam Reich

Twórczy geniusz Cattelana i Ferrari znalazł w Gufram wybitnego partnera do produkcji niekonwencjonalnych mebli. Na wystawie pokazywane są min.: SOAP, GOD i THE END, trzy limitowane edycje które stały się ikonami marki.

Związek między TOILETPAPER i Seletti swoją rację bytu z kolei znajduje w nowej fali "design pop", szeregu obiektów, które mają przywracać wspomnienia z przeszłości. Niestandardowe materiały tworzą niekonwencjonalne obrazy. Czarny humor zanurzony w pastelowych kolorach wyjątkowej kolekcji TOILETPAPER zrodził się ze spotkania włoskiej marki Seletti, projektanta Maurizio Cattelana i zdjęć Pierpaolo Ferrari. To własnie wybór zdjęć Ferrari stał sie motywem dekoracyjnym kolekcji TOILETPAPER Seletti. Ubierają one talerze, kubki, obrusy, misy, okulary, czajniki, ręczniki, naczynia do herbaty i obiekty, takie jak mydła, stoliki, lustra, poduszki czy parasole. Że wymienimy tylko szalone konie, odcięte palce, ropucha na kanapce czy Apple w kształcie Yin & Yang. Cyna, ceraty, melaminy, porcelany i drewna są materiałami użytymi w kolekcji, idealnie dopasowane z duchem podręcznego magazynu: tanie i powszechne.

Każda z prezentacji Seletti czy to są targi, czy wystawy potwierdza uwagę jaką marka przykłada do najbardziej awangardowych projektów wzorniczych i przestrzennych.

-----------------

TOILETPAPER
Maurizio Cattelan i Pierpaolo Ferrari we swpółpracy z Gufram i Seletti
Maze of Quotes: projekt dla Fondation Beyeler
Art Basel  Miami Beach (1-4 grudnia 2016)
Foto: Adam Reich

Materiał nadesłany do redakcji Exspace przez PRESS OFFICE GUFRAM AND SELETTI 

Więcej o Maurizio Cattelan: www.artsy.net/artist/maurizio-cattelan
Więcej o Pierpaolo Ferrari: www.pierpaoloferrari.com
Więcej o Fondation Beyeler: www.fondationbeyeler.ch
Wiecej o Seletti: www.seletti.it
Więcej o Gufram: www.gufram.it
Wiecej o Art Basel: www.artbasel.com

biznes-wczasach-pandemii-exspace

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.