wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
04 lipca 2017
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

Genialna instalacja NENDO dla KOKUYO na ORGATEC 2016

 ‘Rolling workspace’ to jedno z najpiękniejszych stoisk targów ORGATEC 2016

Instalacja ‘Rolling workspace’ dla firmy KOKUYO, zaprojektowana przez NENDO, to było jedno z najpiękniejszych stoisk na targach ORGATEC 2016 - największych targach wyposażenia przestrzeni biurowych odbywających się w Kolonii w dniach 25 do 29 października 2016 roku

Na wielu stoiskach na targach Orgatec zauważyliśmy to, co jest też na stoisku KOKUYO: dużo wolnego miejsca. Przyjazna, minimalistyczna i ciepła w odbiorze architektura stoiska KOKUYO prezentowała jeden produkt ‘Rolling board’ - okragła tablicę, ściankę – też zaprojektowany przez NENDO.

‘Rolling workspace’ dla firmy KOKUYO, design by NENDO, photo Joakim Blockstrom

‘Rolling workspace’ dla firmy KOKUYO, design by NENDO, photo Exspace

Założeniem ekspozycji była redefinicja kwadratowej białej tablicy, która jest wspólna dla wyposażenia każdego biura, tworząc środowisko, które będzie zachęcać do kreatywności. Ale z jakże istotną zmianą: i w projekcie mebla i w projekcie stoiska tablica została przekształcona w okrągły kształt. Pozwoliło to na wprowadzenie swobodnego i dynamicznego ruchu w biurze. Okrągłe ścianki można swobodnie ‘kulać’. Ponadto projektanci mają nadzieję, że kształt tablicy będzie zachęcać ludzi, aby swoje pomysły wyrażali nie w formie liniowej, ale w kształcie spirali lub rozłożone w postaci promieniowej. Wszystkie elementy ekspozycji: stoły, ławki i wysokie maszty zostały zaprojektowane ze szczelinami, dzięki czemu tablice mogą być bez trudu wykorzystywane jako ścianki działowe. Druga strona tablicy wykończona tkaniną ma służąc jako panel z właściwości dźwiękochłonnych. Idea ta ma służyć temu by tablica  nie tylko była wykorzystywana jak meble, ale również jako element budowania aranżacji przestrzeni. Uznano, że tablice mogą być wykorzystane jako ścianki które wyznaczają osobne pomieszczenia a rowki w podłodze i w meblach mogą być wykorzystywane jako "drzwi" dla oddzielnym pomieszczeniu lub jako stojaki min. na rowery. A to może pozwolić, by rowery mogły być wnoszone do pracy, co więcej umieszczane również bezpośrednio do biurka. Celem było osiągnięcie dynamicznego miejsca pracy, zwiększającego kreatywność.

‘Rolling workspace’ dla firmy KOKUYO, design by NENDO, photo Joakim Blockstrom

‘Rolling workspace’ dla firmy KOKUYO, design by NENDO, photo Exspace

‘Rolling workspace’ dla firmy KOKUYO, design by NENDO, photo Joakim Blockstrom

‘Rolling workspace’ dla firmy KOKUYO, design by NENDO, photo Exspace


‘Rolling workspace’
Design by NENDO www.nendo.jp
Orgatec 2016 Kolonia 25- 29 października 2016 roku
Collaborator : tom

Photographer: Joakim Blockstrom

-------------------      

ORGATEC to największe targi wyposażenia przestrzeni biurowych odbywające się co dwa lata w Kolonii, w tym roku trwają od 25 do 29 października 2016 roku. Wystawcy, zgodnie z hasłem „Creativity works”, pokazują najciekawsze rozwiązania meblowe z całego świata, które nadążają za zmieniającym się stylem i środowiskiem pracy. Podczas poprzedniej edycji na targach gościło 51 000 osób ze 123 krajów. Powierzchnia wystawiennicza obejmowała 105000 m². Wśród prawie 600 wystawców z 40 krajów swoje najnowsze propozycje prezentowało 15 firm z Polski: Grupa Nowy Styl, Balma, Noti, Bejot, MDD, Furniko, Maro, Heritus, profim, Mikomax, Ergomaster, Sella, Husch Creative Design Group, Maxbet i Karon.

Kolejna edycja ORGATEC 2018: 23-27.10.2018

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.