Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
12 stycznia 2017
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Scenografie, które dają nam poczucie zatrzymania czasu. Heimtextil 2017

Ekspozycje na targach coraz częściej przypominają oazy spokoju

PRZYTULNOŚĆ - to słowo dobrze określa TREND, który od jakiegoś czasu obserwujemy na największych światowych targach. Życie wokół nas pędzi, świat staje się coraz bardziej niebezpieczny i może dlatego ekspozycje na targach coraz częściej przypominają oazy spokoju. I to zarówno jeżeli chodzi o scenografię wystaw jak i dobór kolorów. Pastelowe, wyciszone, miłe i bez drapieżnych kontrastów.

Nie inaczej jest na targach Heimtextil 2017 - największych na świecie targach tekstyliów do wyposażenia wnętrz i obiektów, które otwierają sezon imprez w branży wystroju wnętrz na świecie. Tutaj często albo całość ekspozycji jest utrzymana w charakterze przytulnego wnętrza albo stworzone są mini aranżacje wnętrz emanujące spokojem. Fotele, maleńkie sofy obłożone poduszkami… Meble dekorujące ekspozycje wyglądają nostalgicznie. Przypominają nam to, co pamiętamy z domów naszych babć lub z naszego dzieciństwa. Tak wystawcy dzisiaj prezentują produkty na nadchodzący sezon 2017/2018.


NOSTALGIA  to kolejny popularny dzisiaj TREND ponieważ sprawia ona, że ​​czujemy się bezpieczne. Prezentowane scenografie stoisk oprócz poczucia stabilności dają nam poczucie zatrzymania czasu. To odczucie jest bardzo ważne w dzisiejszym zapędzonym świecie, gdzie wszystko zmienia się szybciej niż jesteśmy w stanie to zauważać.

Rozkoszujemy się różnymi kombinacjami i stylistyczną niespójności tekstyliów. Dom proponowany przez wystawców Heimtextil 2017 staje się znacznie bardziej kolorowy, szczególnie w segmencie wyrobów włókienniczych. Coraz swobodniej łączymy kolory i wzory. Paski, kwiatowe wzory, abstrakcyjne grafiki - świat kolorów i wzorów dla tkanin tapicerskich jest bardzo zróżnicowany. Bez względu na materiał, dotykowe doświadczenie nadal odgrywa dużą rolę. Nowoczesne materiały obiciowe mogą być bardzo gładkie, miękkie lub mieć gruboziarnistą fakturę - albo być mieszaniną wszystkich.

Na każdym kroku widzimy bogactwo innowacyjnych materiałów, faktur i wzorów. Wystawcy targów Hemitextil tworzą pięknie opowieści o swoich produktach.

© Exspace

photos © Exspace

--------------

Heimtextil 2017

W dniach 10 – 13 stycznia odbyły się targi Heimtextil we Frankfurcie nad Menem. To największe na świecie targi tekstyliów do wyposażenia wnętrz i obiektów oraz targi, które otwierają sezon imprez w branży wystroju wnętrz na świecie. Podczas ostatniej edycji ponad 2.800 wystawców przedstawiło dla ponad 70.000 branżystów niezwykle bogatą ofertę: tkaniny dekoracyjne i obiciowe, zasłony, firany, rolety, karnisze, tapety, tekstylne wykładziny ścian, bieliznę pościelową, kołdry, poduszki, tekstylia do kuchni i łazienki, obrusy, serwety, dywany i materace.

Wydarzeniem którego nie można pominąć podczas Heimtextil jest strefa trendów „Theme Park”. W roku 2017 koncepcja „Theme Park”została zrealizowana przez Carlin International - najstarszą na świecie agencję specjalizującą się w trendach. Na targach Heimtextil 2017 strefa trendów „Theme Park” pojawiła się po raz trzeci z rzędu.

Na targach Heimtextil 2017 Polskę reprezentowało 40 firm, wśród których są tak uznane marki jak: Ariadna Fabryka Nici, AMW, Drukarnia Tkanin MICHALSKI, DAVIS, Fabryka Firanek WISAN SA, Fabryka Firanek i Koronek Haft SA, Fargotex, Faro, Franc Gardiner, HALANTEX, INTER WIDEX, JACKMEISTER, KBM, KORA, MAGNETIX GORSZWA, MARDOM, MOL, PARTNER, PIK, POLONTEX SA, LECH, RAD-POL, Tkaniny J.A. Dankowski, TOPTEXTIL, UNIGLOB czy ZAWISZA.

StandOUT. Heimtextil 2017 - konkurs na najciekawsze polskie stoiska targów Heimtextil 2017

Dla polskich wystawców targów Heimtextil 2017 mamy bardzo dobrą wiadomość. Portal Exspace, w ramach kolejnej edycji StandOUT., będzie promował ofertę produktową i kreacje wystawiennicze polskich wystawców, między innymi poprzez organizację StandOUT. Heimtextil 2017 Frankfurt - konkursu na najlepiej zaprojektowane polskie stoiska na targach Heimtextil 2017 w Frankfurcie. Zwiedzając z Exspace targi Heimtextil 2017 będzie można nie tylko nadrobić zaległości w trendach w branży wystawienniczej, ale również uzyskać informacje na temat polskich wystawców i ich produktów. Na portalu Exspace w Galerii StandOUT. Heimtextil 2017 Frankfurt zmieszczone będą prezentacje stoisk i oferty produktowej polskich wystawców targów Heimtextil 2017. W wyznaczonym czasie (16.01-30.01.2017) odbywać się będzie głosowanie. Już zapraszamy Państwa do wyrażania opinii!

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.