Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
24 czerwca 2017
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Najciekawsze stoiska FESTIWAL WNĘTRZ 2017 Kraków

Intrygująca prezentacja produktu jest dzisiaj ważniejsza niż kiedykolwiek

Podczas naszych wędrówek po targach widzieliśmy dużo stoisk prezentujących design. Dużo naprawdę fajnych. Tym bardziej cieszy nas to co zobaczyliśmy na FESTIWAL WNĘTRZ 2017 w Krakowie (10-11.06.17). Interesujące stoiska z wyczuciem dostosowane do ekspozycji produktu. Wspaniali projektanci, którzy z pasją opowiadali o swoich projektach. Wielu z nich to trzecie pokolenie stolarzy, drugie pokolenie produkcentów mebli. Niezwykle ciekawe historie. Każda z zasłyszanych zasługuje na osobny artykuł. 

REKLAMA
Polecamy ciekawy wyjazd na targai Tendence 2017- zorganizowany przez Przedstawicielstwo Targów Messe Frankfurt w Polsce. Więcej przeczytacie tutaj. Tylko z Expace bezpłatne wejście na targi - oczywiście przy skorzystaniu z oferty wyjazdu organizowanego przez Messe Frankfurt. Oszczędzacie 144 zł netto.

Podczas dwóch festiwalowych dni swoją ofertę w Strefa:polski dizajn zaprezentowało blisko 130 wystawców z różnorodnym i kompleksowym wyposażeniem wnętrz. Dla tych, którzy poszukiwali dobrych rozwiązań i oryginalnych produktów nie zabrakło szerokiego wyboru: podłóg, drzwi, mebli, oświetlenia, sprzętu AGD i audio, armatury, ceramiki, farb i okładzin ściennych, kominków, dodatków i dekoracji.

Stoiska Strefa:polski dizajn mieściła się na dwóch poziomach Centrum Targowego Chemobudowa przy ul. Klimeckiego 14. Wystawców można było podzielić na dwie grupy: projektanci/firmy prezentujący design oraz znane marki szukające kontaktów z projektantami.

-----------------------------------------

Ponieważ do dobrych projektów warto wracać… portal Exspace.pl organizuje StandOUT. FESTIWAL WNĘTRZ 2017 -  konkurs na stoiska, które ciekawie eksponują produkt. Dzięki StandOUT. udział w targach to nie jednorazowe odwiedziny stoiska. Zapraszamy do wyrażania opinii i głosowania! Więcej informacji znajdziecie tutaj.

W pierwszej grupie - projektanci/firmy prezentujący design - odnotowaliśmy fakt, że coraz więcej polskich projektantów i firm sprzedających design ma świadomość tego jak ważne dla projektanta/firmy prezentującej się wśród innych wystawców jest świadome komunikowanie kompetencji i wyróżnianie się poprzez swoje mocne strony. Czy jesteśmy zaskoczeni tym co zobaczyliśmy w Krakowie? Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni. Kilkanaście firm zaprezentowało się niezwykle profesjonalnie. Interesujące scenografie dla produktu w Strefa:polski dizajn stworzyły min.: BEE DESIGN, borcas,eu, EKEklekle, PROLIVING, Urbane, Decopanel, Nasu, Wielicka Manufaktura, R-meble, Somebunny, Drewno i Kamień, Filipiak, Dzik Podłogi, Pracownia Artystyczna FORM, Lako czy Napisy z drewna. Te stoiska obroniłyby się na największych targach w Europie i w Polsce.

Zwróciliśmy również uwagę na kilkanaście skromniejszych aranżacji, gdzie najważniejszy był produkt: BVSK, BESIGN LIGHITNG, MP Project, Wood & Paper, Strefa Form, Talukko, Misa Form, Be Wood, MD, WILK CONCEPT czy Wood Luck.

W ocenie prezentowanych stoisk proszę wziąść poprawkę na fakt, że stoiska budowane były jeden dzień, a czasami jeszcze krócej. I że projektanci jechali jednym samochodem z całym zestawem: elementy stoiska i produkty z wielu miejsc w Polsce.

Wybrane - najciekawsze prezentacje zamieściliśmy poniżej. Więcej znajdziecie Państwo w Galerii.

Nasu

Lampy Nasu to urzekające, przestrzenne struktury tworzone w małej rodzinnej pracowni. Współczesne rzemiosło łączące wyobraźnię, ręczną pracę i techniki cyfrowe. Atrakcyjny design uzyskiwany z płaskich elementów sklejki lub tworzywa łączonych w trójwymiarowy świat. Lampy przeznaczone są do samodzielnego montowania.

BEE DESIGN

Bee Design to polska marka, łącząca w sobie zamiłowanie do dobrego designu, rzeczy prostych i ciekawych w swojej formie. Na FESTIWAL WNĘTRZ 2017 premierę miała nowa linia produktów CORKWALL. W skład kolekcji wchodzą wzory paneli ściennych STRIPE i LINE oraz system donic ściennych – GREEN – które można wkomponować pomiędzy panele. Produkty w sprzedaży będą dostępne w sierpniu’17. Stoisko oświetlone było ręcznie wykonanymi lampami.

Wielicka Manufaktura

Wielicka Manufaktura to miejsce, gdzie powstają unikatowe meble i dekoracje do wnętrz w całości wykonywane ręcznie. Głównym celem pracowni jest wykorzystanie starego drewna, nadanie mu nowej formy i funkcji, bardzo często w połączeniu ze stalą lub szkłem witrażowym.

Somebunny

Cudowne mebelki dla dzieci, które wymyślili… dorośli. Somebunny to bardzo magiczny królik. Foteliki z uroczym puszkowym ogonkiem to mebel, którym każdy dziadek chciałby udekorować pokój swojego wnuka/wnuczki. To nie nasze pierwsze spotkanie z marką Somebunny. Miło nam poinformować, że użytkownicy portalu Exspace.pl uznali stoisko Somebunny jednym z najładniejszych stoisk targów Kids’Time 2017, odbywających się w Kielcach w dniach 23-25 lutego 2017 roku, przyznając mu prestiżowe III. Miejsce w 40 edycji StandOUT. Kids’Time 2017. Więcej przeczytacie tutaj.

PROLIVING

Stoisko PROLIVING to zdecydowanie jedna z najbardziej profesjonalnie przygotowanych prezentacji produktu w Strefie:polski dizajn na FESTIWAL WNĘTRZ 2017. Przemyślany projekt stoiska z czytelnym podziałem na różne kategorie produktowe. Kameralna atmosfera wnętrza i przemiła obsługa sprawiały, że każdy czuł się tutaj bardzo dobrze. Utrzymana w tonacji czarno-białej ekspozycja świetnie prezentowała się w scenografii nawiązującej do natury.

Decopanel

Decopanel przywiózł do Krakowa gotowe ekspozytory z produktami. Firma produkuje designerskie elementy dekoracyjne. Specjalizuje się w produkcji paneli 3D wykonanych z betonu architektonicznego oraz litego drewna dębowego. Na stoisku można było zobaczyć kolekcje ciekawych wzorów, z których można układać zachwycające obrazy przestrzenne. Uwagę zwiedzających przykuwały dekoracyjne panele ażurowe 3D, do wykorzystania w formie ozdobnego parawanu, ścianki, bądź motywu dekoracyjnego każdego wnętrza.

EKEklekle

Pełne pozytywnej energii stoisko EKEklekle oddawało wpełni charakter założycielki firmy Agnieszki Gałgus-Braumberger. EKEklekle to marka łącząca rzemiosło, sztukę i design tworząc ciekawe projekty limitowanych kolekcji mebli oraz niepowtarzalne elementy wystroju wnętrz. Dominującym produktem firmy jest szeroka gama mebli typu chesterfield, jak również meble stylowe po gruntownej renowacji.

Misa Form

 Marka Misa Form to młody projekt, od 2016 r. tworzony w Gdyni przez Mirosławę Kelsz-Chołuj, który jest sumą rodzinnych doświadczeń trzech pokoleń rzemieślników pracujących z plastyką drewna. Marka Misa Form narodziła się z chęci powrotu jej autorki do korzeni rodzinnej tradycji. Jest próbą przywrócenia zapomnianych metod pracy z drewnem, np. toczenia.

Napisy z drewna

Minimalistyczne i wyrafinowane stoisko marki Napisy z drewna doskonale prezentowało ofertę firmy. A są nią napisy wycięte w dębowym, orzechowym lub innym drewnie. Jest to niezwykle na czasie propozycja. Trend, który od lat z ciekawością obserwujemy na największych światowych targach poświęconym aranżacji wnętrz. Litery wycięte z drewna mogą mieć ogromną ilość zastosowań. Do nauki dla dzieci, na szyld, na adres na bramę, na stand firmowy, do identyfikacji wizualnej na targi… ilu ludzi, tyle pomysłów. 

borcas

Borcas to marka, która zrodziła się z zamiłowania do minimalizmu i prostoty. Meble z ich kolekcji otwierają przestrzeń, organizują wnętrze i są bazą do licznych aranżacji. Starają się eksponować piękno ukryte w materiałach i wykorzystywać je z rozwagą, bo to natura tworzy najszlachetniejszy rodzaj designu. Ciekawa aranżacja stoiska borcas z poruszającymi się w przestrzeni ptakami w czytelny sposób podkreślała szacunek dla natury, z którą marka się utożsamia. Każdy kto podchodził do stoiska borcas musiał zachwycić się piękną instalacją, z której zbudowane były dwie boczne ściany scenografii: zawieszone na niewidocznych niciach orgiami-ptaki wirowały w przestrzeni zachęcając do zaglądnięcia głębiej. Dla nas ten projekt jest niezwykle trendy. Ulotność i delikatność  - taki efekt udaje się to niewielu.Tak zaprojektowane stoisko nie pozwala przejść obojętnie od produktu. A jest czym się zachwycić. Nie uważacie?

Wood & Paper

Wood & Paper w swoich projektach mebli stawia na prostotę i formę, inspiracje czerpiąc z wzornictwa lat 50 i 60-tych.Ale Wood & Paper to nie tylko projektanci i producenci mebli. To też autorzy i organizatorzy akcji promujących polskich projektantów. Serdecznie zapraszamy na wystawę Retrospekcje. Polski design początku XXI wieku, która będzie miała miejsce podczas Gdynia Design Days 2017 w dniach 30 czerwca-9 lipca br. Organizatorem wydarzenia jest Agata Kondracka, właściciel marki Wood&Paper. Na wystawie Retrospekcje zostanie zaprezentowanych ponad 100 obiektów sztuki użytkowej stworzonych przez polskich projektantów: mebli, lamp, grafik, wyrobów szklanych i ceramicznych, tkanin oraz innych dodatków. Prawie wszystkie przedmioty są realizacjami komercyjnymi, ale wytwarzanymi metodą rzemieślniczą, produkowanymi „na bieżąco”, a nie masowo. Koncepcja Retrospekcji oparta jest na oryginalnym rozwiązaniu scenograficznym: przestrzeń ekspozycji zaaranżowano tak, aby imitowała prawdziwe wnętrze mieszkalne. Rozpoczynając pracę nad koncepcją wystawy miałam w głowie myśl, że nie chcę mówić o projektach z pierwszych stron gazet i modnych portali – podkreśla Magdalena Jasińska, projektant marki Wood&Paper - Chciałam pokazać szerszej publiczności, że jest wielu polskich projektantów i firm, które w świadomy i oryginalny sposób czerpią ze złotego okresu polskiego wzornictwa. – dodaje. Kuratorem wystawy jest Anna Diduch, redaktor naczelna priv. Magazine.

BVSK

BVSK to twórca marki Boguslavskaya oferującej ręcznie wypalane deski ceramiczne - ciekawy dizjan, kolory i wiele zastosowań. Flagowy produkt to połączenie tradycji ze współczesnością, rzemiosła z nowoczesną technologią, klasyki z aktualnymi trendami. Obok tradycyjnych desek, pisząc to uśmiechamy się bo o deskach Boguslavskaya można powiedzieć wiele, ale słowo tradycyjne raczej do nich nie pasuje, zaprezentowano talerze naścienne. Dziewięć elementów które składają się na jeden obraz. BVSK ma w ofercie kilka innych propozycji dla dekoracji ścian ceramiką. Pastelowe ściany stoiska były doskonałym tłem dla produktów, których graficzne rozwiązania przyprawiały o ‘kolorowy’ zawrót głowy. Mamy nadzieję, że wiele osób zwróciło uwagę na to, że obok logo BVSK widniało logo must have. Bo projekt ceramicznej deski został wyróżniony w plebiscycie must have 2017 Lódz Design Festival. Więcej o laureatach tegorocznej edycji must have przeczytacie tutaj.

BESIGN LIGHITNG

Trójka inżynierów z Gdyni - grupa projektowa Besign Lighting - zajmuje się produkcją oświetlenia dekoracyjnego z marmuru i drewna w technologii LED. Za pozorną prostotą projektów kryje się skomplikowany proces twórczy wykorzystujący technologię druku 3D, nowoczesne techniki projektowania i produkcji połączone z ręcznym rzemiosłem. A ponieważ dobry projekt to projekt do którego podchodzi się całościowo, dlatego sami projektują wszystkie elementy lamp od podsufitki, na marmurowym włączniku skończywszy.

MP Project

MP PROJECT jest młodą marką, której zależy na promowaniu slow fashion oraz eco designu. MP PROJECT oferuje usługi w zakresie projektowania unikatowych przedmiotów metodą recyklingu i upcyklingu. Zajmuje się twórczym przetwarzaniem odpadów, w wyniku którego powstają nowe przedmioty codziennego użytku. Zadowoli najbardziej wymagającego Klienta, który potrafi docenić dobro luksusowe. Każdy mebel ma swoją historię, jest solidny, trwały oraz unikatowy.

TALUKKO

TALUKKO to funkcjonalność ujęta w niebanalnej formie. Wysoka jakość materiałów i wykonania połączona z niebanalną formą i akcentem kolorystycznym to ich cechy charakterystyczne. Meble Talukko produkowane są w znanej na całym świecie rodzinnej stolarni, która mieści w Drawsku Pomorskim. Jakość ma znaczenie. Młodzi założyciele firmy doskonale zdają sobie z tego sprawę. To najwyższa półka wykończenia mebla. Takie standardy spotykaliśmy zwykle na stoiskach wielkich marek. Zdecydowanie warto zwrócić uwagę na produkty Talukko czy Wood & Paper. To produkty, które spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

W drugiej grupie - znane marki szukające kontaktów z projektantami - znalazły się takie firmy jak: Metaforma, Meble NOTI, Snekker, BoConcept, Expo AGD czy BOZZA.

Metaforma i Meble NOTI

Polem działania pracowni Metaforma jest kompleksowa i profesjonalna aranżacja wnętrz mieszkalnych oraz publicznych. Na stoisku prezentowane były meble zaprojektowane przez założycielkę pracowni Renatę Karalus oraz wybrane produkty największych polskich marek meblowych, min Meble NOTI. Ten żółty mebel to nagrodzony Red Dot Award 2016 TULLI, zaprojektowany przez Tomka Rygalika dla marki NOTI.

W strefie - znane marki szukające kontaktów z projektantami - zdecydowanie wyróżniało się stoisko firmy Expo AGD, która jest dystrybutorem sprzętu niemieckiej marki AEG do zabudowy. Stoisko Expo AGD w strefie Strefa:polski dizajn to było jedyne stoisko na FESTIWAL WNĘTRZ 2017, które przyciagało tłumy dzięki interakcji z odwiedzającymi. Darmowe jedzenie. Tak, to jest doskonały pretekst, żeby odwiedzać stoiska. A jak jest ono przygotowywane na oczach odwiedzjących, a do tego przez uroczych kucharzy - to nie trzeba więcej. Młodzi ludzie zrobili perfekcyjny show. Celebrowali każdy detal procesu przygotowywania posiłku. Mili, uśmiechnięci i z pasja tworzenia. Tak. To musiało budzić emocje. A bez wzbudzania emocji to co pokazujemy i to jak się pokazujemy - zawsze będzie tylko zestawem kilku mniej lub bardziej fajnych przedmiotów czy form. I nie ważne czy są to najlepiej zaprojektowane designerskie na świecie przedmioty czy akcesoria dla przemysłu czy technologii. Emocji nie można oddać na zdjęciach. Ale zdecydwoanie warto zapamiĘtać markę, która ma świadomość tego jak skutecznie zapisać się w pamięci odwiedzających targi.

Expo AGD

Pyszny poczęstunek przygotowywany przez dwoje uroczych, uśmiechniętych młodych ‘kucharzy’ na oczach odwiedzających Expo AGD elektryzowało tłumy odwiedzających. Stojących w długiej kolejce. Wiemy co piszemy – bo sami w niej staliśmy. A hamburgery oprócz tego, że były pyszne były również przepięknie podane. Expo AGD specjalizuje się w doborze sprzętu AGD i jego sprzedaży, a doświadczenie w branży pozwala im skonfigurować zestaw urządzeń zgodnie z projektem, designem, specyfikacją techniczną oraz budżetem. Może na pierwszy rzut oka wydać się to śmieszne, ale to dzięki tym pysznym hamburgerom my będziemy długo pamiętać o firmie Expo AGD.

Organizator FESTIWAL WNĘTRZ 2017 firma Virtus Studio zapewnił miłą i profesjonalną obsługę całego wydarzenia oraz atrakcje dla odwiedzających. Festiwalowi obok Strefa:polski dizajn towarzyszyły warsztaty i cykl wykładów. Wśród prelegentów znaleźli się między innymi: Beata Bochińska, historyk sztuki, specjalistka prognozowania trendów stylistycznych na rynku i autorka bestsellerowego poradnika „Zacznij kochać dizajn”, Monika Mroczkowska z krakowskiej Szkoły Wnętrz i Przestrzeni, Monika Skuza - Head of PR DaWanda.pl czy Monika Gawinecka i Marta Stary z Pracowania Patynowy.  I jak co roku na wszystkich gości Festiwalu czekało ponad 30 wspaniałych nagród. Aby wziąć udział w losowaniu wystarczyło wypełnić kupon konkursowy. Nagrody były losowane co godzinę.

Gdyby tak udało się kolejny FESTIWAL WNĘTRZ zorganizować przy targach wnętrzarskich lub HORECA lub innych wydarzeniach wystawienniczych związanych z designem – po pierwsze wzmocniłoby to markę FESTIWAL WNĘTRZ, ale co ważniejsze dałoby wystawcom możliwość naprawdę szerokiego zaprezentowania się biznesowi. To jedyna droga do szerszego wyjścia na świat. Co Państwo o tym myślicie?

© Exspace.pl

photos: © Exspace.pl

FESTIWAL WNĘTRZ www.festiwalwnetrz.com.pl
10-11 czerwca 2017
Centrum Targowe Chemobudowa, Klimeckiego 14, Kraków

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.