Reklama

wszystkie artykuły z działu >> FIRMY
13 lipca 2017
wszystkie artykuły z działu >> FIRMY

Sukces Grupy Güdel na targach ITM Polska 2017. Barbara Żyrek z Gudel sp. z o.o. w rozmowie z Exspace.pl

 Minimalistyczne stoiska Grupy Güdel wyznaczają trendy w branży wystawienniczej

Nie przesadzimy, jeżeli powiemy, że zaprezentowane na ITM Polska 2017 minimalistyczne i wyrafinowane stoisko Grupy Güdel wyznacza trendy w branży wystawienniczej. Bo stoisko Güdel to było widowisko wpisujące się w najbardziej aktualny trend w designie wystawienniczym, którym są EMOCJE. Bez wzbudzania emocji to co pokazujemy i to jak się pokazujemy - zawsze będzie zestawem kilku mniej lub bardziej fajnych przedmiotów czy form. Stoisko Güdel budziło EMOCJE, dzięki czemu produkt i wizerunek marki zostanie w pamięci na długo. A to za sprawą umieszczonej w centralnym miejscu stoiska dynamicznej Instalacji, która przyciągała uwagę każdego. Nie było osoby, która by się nie zatrzymała, a wielu gości fotografowało się na tle ruchomego eksponatu, którym był nowy produkt Güdel: 4-metrowa ruchoma oś pionowa TMV, która jest w stanie przemieścić robota spawalniczego z prędkością 0,5m/s.

Niezwykle ważne dla firmy działającej globalnie i prezentującej się na prestiżowych, międzynarodowych targach jest świadome komunikowanie kompetencji i wyróżnianie się poprzez swoje mocne strony. Jeżeli firma prezentuje się w sposób, który sprawia że do wizerunku marki wraca się jeszcze długo po targach, to jest to wielki sukces. Jesteśmy przekonani, że za rok wielu odwiedzających poznańskie targi pierwsze kroki będzie kierować właśnie na stoisko Grupy Güdel.

O tym jak się promować, żeby zostać zauważonym i o targach ITM Polska 2017 rozmawiamy z Barbarą Żyrek, pracownikiem działu Sprzedaży i Marketingu z Gudel sp. z o.o.

Exspace.pl: Stoiska Grupy Güdel regularnie otrzymują przyznawane na targach ITM Polska nagrody - jakie to uczucie - tak szczególnie się wyróżniać?

Barbara Żyrek: Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy się znaleźć w gronie laureatów konkursu organizowanego przez MTP. Nagroda Acanthus Aureus jest zwieńczeniem naszych wieloletnich starań w zakresie promowania marki Güdel w Polsce. Kapituła Konkursu uznała nasze stoisko za najbardziej sprzyjające realizacji firmowej strategii marketingowej.

Po raz drugi otrzymaliśmy też Wyróżnienie Honorowe przyznawane przez portal wystawienniczy Exspace.pl za stoisko, które podnosi standardy architektury i wzornictwa w branży wystawienniczej w 31 Edycji StandOUT. ITM Polska 2016 i 46 edycji StandOUT. ITM Polska 2017.

Takie wyróżnienia pokazują nam, że idziemy w dobrym kierunki jeśli chodzi o promowanie marki i naszych produktów oraz motywują nas do dalszych działań.

Co firma Güdel prezentowała na ITM Polska 2017?

Portfolio naszych produktów jest niezwykle bogate. Zaczynając od pojedynczych komponentów, takich jak listwy i koła zębate, zestawy szyn, prowadnic i rolek do średnich i dużych obciążeń, poprzez przekładnie kątowe i planetarne, aż po moduły liniowe i kompletne systemy automatyzacji procesów.

Naszym założeniem na każdych targach jest posiadanie ruchomego eksponatu, który  niezmiennie przyciąga uwagę zwiedzających. Tak też było w tym roku. Nasi goście mieli okazję podziwiać nowy produkt Güdel: 4-metrową ruchomą oś pionową TMV, która jest w stanie przemieścić robota spawalniczego z prędkością 0,5m/s. Drugim prezentowanym urządzeniem był dwuosiowy portal ZP-3,  który z powodzeniem sprawdza się w procesach wymagających szybkich, precyzyjnych ruchów, zwłaszcza w obsłudze maszyn.

Tradycyjnie zaprezentowaliśmy nasze flagowe produkty, czyli listwy i koła zębate oraz komponenty Güdel z zakresu techniki liniowej, a wśród nich nowość – dwie serie precyzyjnych przekładni planetarnych NRH i NRHP.

 

4-metrową ruchomą oś pionową TMV, która jest w stanie przemieścić robota spawalniczego z prędkością 0,5m/s

Jak oceniacie Państwo Wasz udział w targach ITM Polska 2017?

Tegoroczna edycja targów okazała się być dla nas pasmem sukcesów. Udało się zdobyć nie tylko cenne nagrody, ale przede wszystkim nawiązaliśmy kontakty handlowe z wieloma interesującymi firmami. Mieliśmy okazję zaprezentować swoje produkty szerokiemu gronu odbiorców, wśród których nie zabrakło naszych obecnych klientów.

Początkowo mieliśmy pewne obawy związane z przeniesieniem naszego stoiska do pawilonu nr 3, które na szczęście okazały się bezpodstawne.  Zmiana lokalizacji była strzałem w dziesiątkę i otworzyła nam nowe perspektywy biznesowe.

Odwiedzający targi branżowe są pod dużym wrażeniem podejścia Gudel do kreacji wizerunku targowego. Kto za ten wizerunek odpowiada?

Kreacja wizerunku targowego to nie tylko pięknie zaprojektowane stoisko i oryginalny design. Kreowanie wizerunku targowego to pewna filozofia myślenia i działania, gdzie w centrum zawsze znajduje się klient, a zmotywowany, zaangażowany i zgrany zespół jest otwarty na potrzeby i pytania zwiedzających.

Koncepcja wystawiennicza Güdel opiera się na wieloletniej pracy i obserwacji podczas targów, w których Grupa Güdel aktywnie uczestniczy na całym świecie. Nowy design został opracowany w ubiegłym roku w Szwajcarii. Projekty stoisk są wzorowane na produkowanych przez Güdel portalach, a drabinowa konstrukcja ścian umożliwia przejrzystą i otwartą prezentację. Kolorystyka jest spójna z barwami korporacyjnymi Grupy. Minimalistyczny design w kolorze klasycznej bieli stanowi ciekawe tło dla prezentowanych produktów.

Największe wrażenie na zwiedzających robią oczywiście stoiska Güdel na targach takich jak Hannover Messe, czy EMO w Niemczech, gdzie nasze ekspozycje zajmują powierzchnię blisko 400m2.

W tegorocznym projekcie w Poznaniu postanowiliśmy wykorzystać najlepsze praktyki wypracowane przez Grupę Güdel. W ten sposób, przy współpracy z doświadczonymi projektantami stworzyliśmy stoisko realizujące koncepcję wystawienniczą Grupy.

Jak długo trwały przygotowania do wystąpienia w Poznaniu?

Jak co roku przygotowania zaczynamy już w styczniu od rozmów z organizatorem targów. Jeśli chodzi o sam projekt to został on dopracowany i zaakceptowany w maju. Podobnie jak w poprzednim roku wykonaniem stoiska zajęła się firma Smart Design. Pracom na stoiskiem towarzyszył szereg działań promocyjnych, logistycznych i organizacyjnych, bez których nie moglibyśmy mówić o sukcesie w Poznaniu.  Podsumowując, targi to efekt intensywnej półrocznej pracy włożonej w przygotowania. Dlatego tym bardziej jest nam miło, że nasze starania zostały docenione nie tylko przez samych zwiedzających, ale również przez ekspertów z zakresu designu, marketingu i wystawiennictwa targowego.

Dziękujemy za rozmowę
 

---------

Güdel sp. z o.o. jest polskim oddziałem Grupy Güdel, światowego producenta rozwiązań w dziedzinie automatyki i robotyki, systemów oraz serwisu. Grupa Güdel jest producentem wysoko precyzyjnych elementów maszyn i dostawcą wysokiej klasy rozwiązań w dziedzinie automatyzacji. Szeroki asortyment wyrobów firmy obejmuje tory liniowe, zębatki, zębniki, układy przenoszące napędy, moduły liniowe i roboty typu gantry. Güdel dobiera odpowiednie wyroby w celu stworzenia kompletnych systemów z możliwością inteligentnego sterowania do zastosowania w następujących branżach: produkcja samochodów, opon, obróbka metali, kolejnictwo, logistyka wewnętrzna, farmaceutyka, obróbka drewna, energia odnawialna, przemysł lotniczy i kosmonautyka. Technologia Güdel jest synonimem innowacyjności, jakości i modułowości. Wyroby Güdel charakteryzują się tym, że są opracowywane i produkowane wewnętrznie w zakładzie. Firma oferuje szeroki asortyment wyrobów i wszechstronne  kompetencje w dziedzinie procesów produkcji i wyrobów. Rygorystyczne normy jakościowe, duża niezawodność wyrobów, a także zobowiązanie do innowacyjności i działania zmierzające ku zadowoleniu klientów sprawiają, że Güdel jest głównym partnerem w obszarach zastosowań w dziedzinie automatyzacji. Obecnie grupa Güdel zatrudnia razem około 1200 pracowników, bazując na ponad trzydziestu różnych lokalizacjach, rozmieszczonych na całym świecie. Firmę - od jej założenia prowadzi od trzech pokoleń ta sama rodzina, kierując się w swoich działaniach takimi wartościami jak zrównoważony rozwój, niezawodność i odpowiedzialność.

http://pl.gudel.com/

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.