Reklama

wszystkie artykuły z działu >> DESIGN
08 marca 2017
wszystkie artykuły z działu >> DESIGN

Polish Design Island 2016. Polski design w czarnym kontenerze

Niekonwencjonalna ekspozycja w miejskich przestrzeniach

Polish Design Island to pionierski festiwal prezentujący najciekawsze obiekty dizajnerskie z Polski. Założeniem projektu jest niekonwencjonalna ekspozycja starannie wyselekcjonowanych produktów w miejskich przestrzeniach stolic europejskich. Polish Design Island wyróżnia także kompaktowość polegająca na umieszczeniu przedmiotów w czarnym, ekskluzywnie prezentującym się kontenerze morskim. Wnętrze kontenera zaaranżowane na kształt „pokoju”, w którym swoją funkcjonalność i artyzm znaczyć będą wybrane produkty stanowić będzie rodzaj wyspy dla przedmiotów. Jednocześnie też sam kontener funkcjonował w roli przybysza – wkraczającego na „wyspę” miast.

Polish Design Island 2016 to współpraca 7 regionów Polski: Dolnośląskiego, Kujawsko-Pomorskiego, Lubelskiego, Łódzkiego, Warmińsko-Mazurskiego, Świętokrzyskiego, Zachodniopomorskiego.

Nad wyborem obiektów czuwała, kurator wystawy, Małgorzata Czyńska a nad kształtem ekspozycji Ewa Kaziszko z MOTIF STUDIO. Wydarzenie koordynowało Biuro Regionalne Województwa Zachodnio - pomorskiego w Brukseli wraz ze Stowarzyszeniem MiastoHolizm, które na rzecz wydarzenia m.in. udostępniło rzeczony kontener.

Stacja Bruksela 8.09 – 18.09.2016

Dizajnerski festiwal odbył się w europejskiej stolicy w dniach 8.09 – 18.09.2016 roku na Placu Św. Katarzyny i stanowił integralną część Brussels Design September. Wernisaż połączony był z 3D mappingiem, oprawą muzyczną oraz z towarzyszeniem gości specjalnych wydarzenia.

Polish Design Island 2016 Plac Św. Katarzyny Bruksela
Kurator wystawy: Małgorzata Czyńska; aranżacja wnętrza: Motif Studio
foto: Marek Swoboda Photography

Polish Design Island 2016 Plac Św. Katarzyny Bruksela
Kurator wystawy: Małgorzata Czyńska; aranżacja wnętrza: Motif Studio
foto: Kamera Jazda

Polish Design Island 2016 Plac Św. Katarzyny Bruksela
Kurator wystawy: Małgorzata Czyńska; aranżacja wnętrza: Motif Studio
foto: Kamera Jazda

Polish Design Island 2016 Plac Św. Katarzyny Bruksela
Kurator wystawy: Małgorzata Czyńska; aranżacja wnętrza: Motif Studio
foto: Kamera Jazda

Festiwal Brussles Design September to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń tematycznych na świecie. W czasie jego trwania do Brukseli zjeżdżają dziennikarze branżowi, projektanci i marszandzi z kilkudziesięciu krajów. Obejmuje on ponad 70 ekspozycji, warsztaty i wykłady.

Stacja Szczecin 22.09. – 25.09.2016

Po europejskich wojażach kontener wypełniony dizajnerskimi obiektami wrócił do Szczecina, aby tu w formie emanacji wydarzenia zaprosić szczecinian na wernisaż, spotkania, prelekcje oraz warsztaty w zakresu tworzenia nowych jakości także przez seniorów.

[VIDEO] Polish Design Island 2016

Wydarzenie objęte zostało Honorowym Patronatem Ambasady RP i Instytutu Polskiego w Brukseli a edycja szczecińska zorganizowana i wsparta przez Miasto Szczecin.

Wiecej o Polish Design Island http://designisland.pl/ 

Wiecej o Stowarzyszeniu MiastoHolizm http://miastoholizm.pl/

Wiecej o Brussles Design September http://www.designseptember.be/

Wiecej o MOTIF STUDIO http://motif-studio.pl/ 

------------------

Produkty zaprezentowane na Polish Design Island 2016:

LAMPA TRIANGLE/Warmińsko-Mazurskie/
Oprawa w kształcie trójkąta jest ciekawym uzupełnieniem dotychczasowej oferty. Dostępna w opcji na świetlówki lub profesjonalne źródła LED. Zastosowany dyfuzor powoduje równomierne rozproszenie światła.

POŚCIEL HAYKA/Zachodniopomorskie/
Zakopać się w słomie i po prostu iść spać! Wspominając letnie wieczory pierwsze co przychodzi nam na myśl to zapach świeżo skoszonego siana. Beztroska i noce spędzone pod gwiazdami. Wrażenie spania w słomie lub sianie jest tak realistyczne, że aż nie można uwierzyć, że ta słoma nie kłuje!

KOLECJA RENESANS DOROTA KOZIARA/Dolnośląskie/
Renesans, czyli odrodzenie, to tworzenie nowych trendów wyrastających z silnej tradycji. Efektem tego podejścia jest kolekcja, w której, jak w Renesansie, łączą się różne dyscypliny, dająca możliwość budowania własnych zestawów.

KUBKI AVAN/Lubelskie/
Natura i harmonia dały początek kubkowi TWIGGY. Jego uchwyt to gałązka, która przybrała minimalistyczną formę. Takie rozwiązanie umożliwia chwytanie na kilka wygodnych sposobów. Kubek Modern to „architektura na małą skalę. inspirowany geometrycznymi bryłami nowoczesnych budynków.

PLAKATY GRAFIKA/Łódzkie/
Jak słusznie sugeruje nasza nazwa , lubimy się bawić z grafiką, liniami, wzorami i kolorami! Tworzymy unikalne nowoczesne minimalistyczne plakaty z nutką retro. Nasze motywy, estetyka i kolory odnoszą się do lat 50-tych, 60-tych i 70-tych.

KRZESŁO VI/Lubelskie/
Charakteryzuje się prostą, niezwykle oszczędną formą wynikającą bezpośrednio z ciekawej koncepcji konstrukcyjnej krzesła. Opiera się ona o charakterystyczne nogi wykonane ze sklejki połączone ze sobą rodzajem metalowego korytka. Ten metalowy element jest również punktem zamocowania całego siedziska.

366 CONCEPT/Łódzkie/
To seria mebli oparta na legendarnym modelu fotela 366, zaprojektowanego przez Józefa Chierowski w 1962 roku, a którego w produkcję wznowiono od 2014 roku w ramach wyłącznej licencji 366 Concept. Jego niewielkie rozmiary i wygoda sprawiają, że idealnie nadaje się do mieszkań i lokali użytkowych.

WIESZAK PIN, OSKAR ZIĘTA

 /Dolnośląskie/
Uniwersalny wieszak – dostępny w różnych przyciągających wzrok kolorach i różnych rozmiarach. Może pracować jako wieszak lub jako kolorowa dekoracja ściany. Spawany i nadmuchany w sposób, który pozwala na niewielkie wklęsłości na powierzchni, które nadają życia prostym kropkom.

RODZINA STOLIKÓW UFO/Świętokrzyskie/
Jest nowoczesna, ale przede wszystkim funkcjonalna. Możesz odłożyć na nich napoje i przekąski, a także przechowywać drobne przedmioty na niższym blacie. Także większość laptopów mieści się na niższym blacie. Możesz wybrać różne kolory blatów oraz nogi czarne lub drewniane.

KIWI/Świętokrzyskie/
Współczesna odsłona figurki została zaprojektowana przez Agnieszkę Tomalczyk. Kolekcja stanowi artystyczną interpretację egzotycznego ptaka. Geometryczne kształty przypominają porcelanowe origami, z których wydostaje się charakterystyczny, smukły dziób. Kolekcja jest odpowiedzią na renesans mody vintage w designie.

 

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.