wszystkie artykuły z działu >> TARGI
28 lipca 2017
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Ariostea Cersaie 2012 Bologna x Marco Porpora

Stoisko Ariostea SpA na targach Cersaie 2012 w Bolonii, zaprojektowane przez Marco Porpora, to wzorcowa przestrzeń do prezentacji. Włoski projektant łączy pojęcia lekkości i wielkości tak, by były jednoznacznie czytelne dla odwiedzających. Scenografia stoiska to malownicza gra form architektonicznych, która prezentuje produkty Ariostea, w tym płyty wielkoformatowe Ultra jako element do „budowania i meblowania” świata.

Polecamy:

Ariostea to włoska fabryka produkująca niezwykle wytrzymały kamień techniczny, jest to materiał mocniejszy od tradycyjnego gresu, doskonale sprawdzający się także w przestrzeniach publicznych. Ariostea posiada specjalną opatentowaną technologię produkcji tego materiału i to wyróżnia ją na tle konkurencji. Ariostea wprowadza na rynek płyty wielkoformatowe o rozmiarach nawet 3 x 1 metr 3 x 1,5 m co daje olbrzymie możliwości przy wykańczaniu wnętrz.

Modułowa konstrukcja stoiska, oparta o czytelny podział przestrzeni nie przytłacza. Jest lekka i inspirująca. Robi wrażenie jakby zawieszonej w powietrzu. Swoją otwartością zachęca do spacerowania, a jej architektura sprawia, że odwiedzający mają możliwość wyobrazić sobie produkty firmy w realnej przestrzeni.

Stoisko Ariostea to w rzeczywistości transparentna siatka wypełniona rzeczywistej wielkości produktami firmy. Uporządkowana przestrzeń świadomie wyznacza ścieżki dla odwiedzających - prowadząc przez ekspozycje, aż do unikalnej przestrzeni dla gości – która mieści się jej wnętrzu.

Dostęp do strefy VIP jest możliwy dla każdego zwiedzającego. Nie ma tutaj: specjalnie postawionych ścianek, sufitu czy innych barier architektonicznych. Celem takiej ekspozycji jest stworzenie atmosfery gościnności. Proste i czytelne przenikanie się ekspozycji z otwartym miejscem dla gości sprawia, że ludzie czują się zaproszeni do wnętrza.

Założenia architektoniczne w prosty i elegancki sposób komunikują przyjazność firmy. Mając na uwadze produkt: niezwykle wytrzymały kamień techniczny – założenie jest dość przewrotne. Dominująca lekkość zabudowy jest jakby w kontrze do produktu.

Design: Marco Porpora Architetti
Photos: materiały prasowe Ariostea SpA

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.