Reklama

wszystkie artykuły z działu >> PROJEKTANCI
24 września 2017
wszystkie artykuły z działu >> PROJEKTANCI

Lyndon Neri i Rosanna Hu ze Studio Neri & Hu gośćmi Warsaw Home 2017

Udział światowej sławy gwiazd designu to tradycja targów Warsaw Home. Gośćmi tegorocznej edycji będzie Neri & Hu Design and Research Office, którą tworzy dwójka chińskich architektów i projektantów robiących globalną karierę.

Zdobywcy tegorocznej nagrody EDIDA w kategorii "Projektant Roku" swoje interdyscyplinarne studio założyli 13 lat temu w największej metropolii świata - Szanghaju. Ale równie istotna i aktywna jest londyńska filia firmy, bo projektowy duet od początku zakładał absolutnie globalną skalę działania w zakresie architektury, projektowania wnętrz, a także projektów, w których produkt gra główną rolę. Dość powiedzieć, że załoga Neri & Hu włada 30 językami…. Sami zaś założyciele mogą pochwalić się iście globalnymi CV.Realizacje i projekty Lyndon Neri i Rosanna Hu zachwycają świat od lat. Jednym z bardziej znanych projektów jest Instalacja ‘Das Haus’ zrealizowana na targach imm cologne 2015. ‘Das Haus’ to autorski, specjalny program imm cologne, którego celem jest promocja wybitnych osobowości ze świata designu. Kolońskie targi zapraszają wybranego projektanta lub architekta do zaprojektowania swojej wizji domu - nie wyznaczając żadnych ram czy granic - od roku 2012. W poprzednich edycjach imm cologne instalacje “Das Haus – Interiors on Stage” projektowane były przez takie sławy designu jak: Doshi Levien (UK), Luca Nichetto (Włochy), Louise Campbell (Dania) i Neri & Hu (Chiny), Sebastian Herkner (Niemcy) i Todd Bracher (USA).  Więcej o Instalacji Neri&Hu: “Das Haus” IMM Cologne 2015 przeczytacie tutaj.

„Das Haus”, projekt Neri & Hu Design and Research Office, IMM Cologne 2015, fot.: designboom.com

"Das Haus”, projekt Neri & Hu Design and Research Office, IMM Cologne 2015, fot.: designboom.com


„Das Haus”, projekt Neri & Hu Design and Research Office, IMM Cologne 2015, fot. Exspace.pl

Szanghajskie studio opracowało i wdrożyło wspaniałą koncepcję flagowego sklepu dla firmy Sulwhasoo w Seulu w Korei. Sulwhasoo to firma łącząca siłę tradycyjnej medycyny koreańskiej z wiedzą dermatologiczną. Kosmetyki marki opierają się na działaniu ziół. Pięciopiętrowy sklep, mieszczący się w budynku z 2003 roku, został całkowicie odnowiony i urządzony według tożsamości i etosu Sulwhasoo, a jednocześnie oparty na trzech zasadach: tożsamości, podróży i pamięci. Ażurowa instalacja oplatająca Sulwhasoo Flagship Store w Seulu sprawia, że przestrzeń jest niezwykle lekka, odwiedzjący wyglądają jakby byli w niej zawieszenie a prezentowane kosmetyki Sulwhasoo były cennymi skarbami. Wiecej przeczytacie tutaj.

Sulwhasoo Flagship Store – Seoul, Korea; design by Neri & Hu Design and Research Office
Photo: Pedro Pegenaute

Sulwhasoo Flagship Store – Seoul, Korea; design by Neri & Hu Design and Research Office
Photo: Pedro Pegenaute

Sulwhasoo Flagship Store – Seoul, Korea; design by Neri & Hu Design and Research Office
Photo: Pedro Pegenaute

Lyndon Neri studiował architekturę na Harvardzie i Uniwersytecie Berkeley. Zanim założył własne studio pracował u Michaele Graves'a w Princeton oraz w różnych innych pracowniach architektonicznych w Nowym Jorku. Rossana Hu również kształciła się na uniwersytetach w Princeton i w Berkley. Doświadczenie zawodowe zdobywała zaś w pracowniach Michaela Graves'a, TAC, Skidmore, Owings and Merril oraz Ralpha Lernera. Oboje, oprócz pracy projektowej, często udzielają się jako wykładowcy i nauczyciele akademiccy.

Design z duchem Wschodu

W czasach gdy europejskie marki z ogromnym zainteresowaniem obserwują azjatyckie rynki
i próbują zaspokoić potrzeby tamtejszych odbiorców, trudno się dziwić, że współpraca z projektantami znakomicie rozumiejącymi lokalną specyfikę stała się atrakcyjną perspektywą. Neri&Hu mają już w swoim portfolio projekty dla takich europejskich brandów jak: Agape, Arflex, Artemide, BD Bacelona Design, ClassiCon, Concrete LCDA, Driade, Fritz Hansen, Gandia Blasco, Kvadrat, LEMA, Meritalia, Moooi, Nanimarquina, Offecct, Parachilna, Poltrona Frau, Porro, Viabizzuno, Wallpaper* Handmade, a także dla Brandów w Azji takich jak JIA i Stellar Works. Rozwinęli także Design Republic – mającą siedzibę w Szanghaju, platformę sprzedaży detalicznej, która oferuje unikatowe kolekcje produktów autorstwa największych światowych talentów designu. Wiele z ww. kolekcji nigdy wcześniej nie było dostępnych dla konsumentów w Chinach.

Niezwykle ciekawym przedsięwzięciem Neri & Hu jest Design Republic Commune, całkowicie zrewitalizowany kompleks budynków dawnej policji kolonialnej. Kompleks ten mieści w sobie showroomy i butiki z elementami i akcesoriami wyposażenia wnętrz. Obejrzeć w nich można zarówno propozycje rodzimych, chińskich marek, jak i innych, topowych, wywodzących się z Europy i Stanów Zjednoczonych. Więcej przeczytacie tutaj.

‘Design Republic Commune’, Shnaghai, Design: Neri & Hu Design and Research Office
Photos: Neri & Hu Design and Research Office / Pedro Pegenaute

‘Design Republic Commune’, Shnaghai, Design: Neri & Hu Design and Research Office
Photos: Neri & Hu Design and Research Office / Pedro Pegenaute

‘Design Republic Commune’, Shnaghai, Design: Neri & Hu Design and Research Office
Photos: Neri & Hu Design and Research Office / Pedro Pegenaute

Opowiedzą o odwadze

Co duet Neri & Hu zaprezentuje w Nadarzynie? Odwiedzający jesienne targi Warsaw Home będą mogli wysłuchać unikalnego wykładu nawiązującego do „Odwagi” – tematu wiodącego tegorocznej edycji. Z pewnością zagadnienia, które poruszą zainteresują architektów i projektantów wnętrz, bo w tej dziedzinie Neri-&-Hu mogą pochwalić się nie tylko wieloma realizacjami, ale i nagrodami takich renomowanych magazynów jak np. Dezeen, Architectural Review, Architectural Record, Architizer, ArchiDaily, Elle Decoration, Architecture & Design, Interior Design Magazine, Wallpaper*. Ponadto s laureatami wielu konkursów z dziedziny architektury i designu - Lyndon Neri i Rossana Hu otrzymali tytuł EDIDA Designers of The Year 2017, Maison&Objet Asia Designers of The Year 2015, a także Wallpaper* Designers of The Year 2014. W 2014 roku zostali laureatami World Architectural Festival. W 2013 roku duet zaproszono do amerykańskiej Interior Design Hall of Fame. W 2011 roku Pracownia otrzymała tytuł INSIDE Festival Overall Winner, a w 2010 zdobyła nagrodę The Architectural Review Emerging Architecture Award (Wielka Brytania), w 2009 natomiast Design Vanguards przyznawaną przez Architectural Record (USA). Więcej informacji: www.neriandhu.com

Więcej o realizacjach Neri & Hu Design and Research Office:

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.