Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
04 listopada 2017
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Najlepsi z najlepszych! Stoiska z tytułem Red Dot 2016 w kategorii Communication Design/Fair Stands

Z przyjemnością prezentujemy realizacje wystawiennicze wyróżnione zaszczytnym tytułem Red Dot 2016 w kategorii Communication Design/Fair Stands. Konkurs Red Dot Design Award - obok iF Design Award - to najważniejsze nagrody przyznawane w dziedzinie projektowania na świecie. Red Dot przyznawane są w trzech kategoriach: Communication Design (projekty w dziedzinie komunikacji z użytkownikiem), Product Design (wzornictwo produktu) oraz Design Concept.

Pożądana przez projektantów "Czerwona Kropka" od ponad 60 lat jest szanowanym międzynarodowym znakiem wyjątkowej jakości w dziedzinie wzornictwa. Pierwsza nagroda Red Dot dla Polaków została przyznana dopiero w 2008 roku. W roku 2015 zwycięskich projektów było 12. W roku 2016 już 15. W roku 2107 Red Dot Award otrzymało 21 firm, w tym prestiżową 'Czerwoną kropkę' w kategorii Communication Design otrzymało 6 projektów z Polski. Więcej informacji o wszystkich polskich Lauretach Red Dot Award: Communication Design tutaj.

W roku 2017 unikatowe stoisko zaprojektowane przez firmę MOA Masters of Arts dla niemieckiej firmy OKA na Orgatec 2016 w Kolonii, zdobywa nagrodę Red Dot: Communication Design 2017 w kategorii Fair Stands. To jest bezprecedensowe wydarzenie. Po raz pierwszy w historii konkursu Red Dot Award polska firma otrzymuje nagrodę za projekt stoiska targowego. Więcej o RED DOT 2017 dla MOA Masters of Arts przeczytacie tutaj.

W roku 2016 laureatami Red Dot Award: Communication Design w kategorii Fair Stand zostały firmy: VOID planning, Seoul za projekt stoiska dla LG Electronics Inc., Seoul; hw.design gmbh, Munich za projetk stoiska dla Munksjö Germany Holding GmbH, Aalen; einsagentur Schäuble GmbH, Karlsruhe Waidmann/Post GmbH, Braunschweig za projekt stoiska Daimler AG, Mercedes-Benz Vertrieb Deutschland, Berlin; Tom Postma Design, Amsterdam za projekt stoiska Hemmerle, Munich; Wenger Wittmann GmbH, Munich za projekt stoiska Constructa-Neff Vertriebs-GmbH, Munich; Migliore + Servetto Architects, Milan za projekt stoiska Pedrali S.p.A.,Bergamo; SCHMIDHUBER, Munich MUTABOR Design GmbH, Hamburg za projekt stoiska dla AUDI AG, Ingolstadt.

Signature Kitchen Suite Fair Stand

Client: LG Electronics Inc., Seoul / www.lg.com
Design: VOID planning, Seoul / www.voidplanning.kr

Ekspozycja zatytułowana ‘Signature Kitchen Suite’ prezentuje kolekcje premium kuchenek, piekarników, lodówek i zmywarek firmy LG Electronics z Seulu na targach KBIS 2017 w Orlando. Projektanci stoiska stworzyli dwa przemyślane środowiska, które pokazują, jak eleganckie i nowoczesne urządzenia pasują do różnych stylów życia. Lustrzana elewacja stoiska Signature Kitchen Suite prezentuje obrazy świeżych składników pożywienia zapowiadając prezentacje kuchennym urządzeń we wnętrzu. Elegancki, wyraźnie określony zewnętrzny wygląd fasady nawiązuje do nowoczesnego designu elementów kuchni. W wewnątrz zwiedzający znaleźli się w osłoniętym pomieszczeniu, w którym pokazano wystawę produktów i film promocyjny. Różowe zabarwienie podkreślane subtelnym oświetleniem wyraźnie uzupełniło minimalistyczną architekturę i dodało miękkiego, uwodzicielskiego dotyku całości.

Infinite Inspiration – Munksjö Fair Stand interzum 2015

Client: Munksjö Germany Holding GmbH, Aalen
Design: hw.design gmbh, Munich / www.hwdesign.de
Art Direction: Tobias Oberleithner
Artwork: Christian Gieb
Creative Direction: Frank Wagner

Firma Häfelinger + Wagner Design (hw.d) ma na swoim koncie wiele wybitnych realizacji wystawienniczych. Ich projekty regularnie otrzymują prestiżowe nagrody w konkursach Red Dot Design Award czy iF Design Award. Dziewięć lat wspólnej pracy przy kreacji wizerunku wystawienniczego firmy Munksjö - produkującej wysokiej jakości dekoracyjne papiery - to czas, który projektanci z Häfelinger+Wagner Design wykorzystali bardzo twórczo. Przy każdej z dziewięciu realizacji głównym zadaniem zawsze była kreatywna synergia między architekturą i produktem (papierem) poprzez interpretację architektury wystawienniczej jako formy komunikacji. “Infinite Inspiration” to motto ekspozycji Munksjö na Interzoom 2015 w Kolonii, odnoszące się do praktycznie nieograniczonych kombinacji kolorystycznych i możliwości oferowanych użytkownikowi przez specjalistyczne papiery Munksjö. Pływające chmury papieru podwieszone nad całą powierzchnią stoiska świecą w różnych kolorach podświetlane instalacją LED. Spektakl trwa 20 minut. Więcej o stoisku Munksjö przeczytacie tutaj.

Mercedes-Benz Fair Stand IFAT 2016
Client: Daimler AG, Mercedes-Benz Vertrieb Deutschland, Berlin
Design: Einsagentur Schäuble GmbH, Karlsruhe Waidmann/Post GmbH, Braunschweig

Ponieważ Mercedes-Benz sponsoruje niemiecką narodową drużynę piłkarską, dlatego wizerunek Mercedes-Benz Fair na targach IFAT 2016 prezentuje zbliżenie marki do piłki nożnej. Powierzchnia stoiska została przekształcona w stadion, w tym typowe elementy takie jak trawa, widownia i tablica wyników. Na murawie królowały pojazdy, które stały się graczami posiadającymi indywidualne umiejętności w silnym zespole (język niemiecki dla zespołu: "Mannschaft"). W ten sposób odwiedzający napotkali spójny wizerunek, który z powodzeniem wykorzystał sportowy emocjonalny apel dla podkreślenia eksponatów.

333 Years in the Making – Gaggenau Fair Stand EuroCucina 2016

Client: Gaggenau Hausgeräte GmbH, Munich
Design: eins:33 GmbH, Munich / www.einszu33.com
Concept: Hendrik Müller, Georg Thiersch, Lina Micus, Christine Neulinger, Hanne Andreesen

Niemiecki producent AGG Gaggenau zaprezentowały się na targach EuroCucina 2016 w Mediolanie z niezwykłą koncepcją zamkniętą w czarnej kostce, wyrażającą motto "333 Years in the Making". Odwiedzający byli zaproszeni w podróż przez historię firmy począwszy od jej założenia w roku 1683. Powstała jako kuźnia w XVII wieku i obejmowała kamienie milowe w ewolucji firmy. Podróż zakończyła się odsłonięciem nowości kuchenki EB 333. Dzięki zdecydowanej ogólnej poetyckiej koncepcji sposób prezentacji skutecznie udowadnia prezentowanie produktów w najlepszy możliwy sposób. Każdy produkt jest pięknie wystawiony, eliminując wszystko, co może odwrócić uwagę.

Hemmerle Fair Stand TEFAF 2016

Client: Hemmerle, Munich / www.hemmerle.com
Design: Hemmerle, Munich i Tom Postma Design, Amsterdam / www.tompostma.nl

Monachijska firma jubilerska Hemmerle prezentowała swoje produkty na TEFAF Maastricht w strukturze rzeźbiarskiej. Hemmerle tworzy biżuterię, którą trudno porównać do czegokolwiek innego. Jej eksperymentalny styl zakorzeniony jest w szkołach Bauhausu i nowego obiektywizmu (Neue Sachlichkeit). Efektowne, modernistyczne projekty są często wyposażone w brylanty w antycznych szlifach, kamee i cenne kamienie kolorowe, przy jednoczesnym użyciu zwykłych materiałów, takich jak mosiądz, żelazo i miedź. Stoisko targowe Hemmerle składało się z około 3000 zwiniętych prętów z drewna orzechowego, które z kolei połączono z ponad 16,500 prętów aluminiowych. Przejrzysta architektura stworzyła dyskretną i przyjazną atmosferę dla biżuterii wyświetlanej na ekranie. Ponadto, połączenie stylu artystycznego i wyrafinowanej inżynierii w koncepcji stoiska skutecznie podkreślało korelację między architekturą, a ręcznie wykonywanymi elementami biżuterii. Hemmerle to rodzinny biznes już w czwartym pokoleniu. Prowadzony jest przez Stefana i Sylveli wraz z ich synem, Christianem i jego żoną Yasmin. Więcej o stoisku Hemmerle przeczytacie tutaj.

Neff Fair Stand A30 Küchenmeile 2014

Client: Constructa-Neff Vertriebs-GmbH, Munich / www.neff.de
Design: Wenger Wittmann GmbH, Munich / www.wengerwittmann.de
Creative Direction: Martin Sextl


Neff, niemiecki producent sprzętu gospodarstwa domowego, przedstawił siebie i swoją nową linię premium na targach "A30" w wyjątkowym miejscu - Kaiserpalais w Bad Oeynhausen w Niemczech. Nowa linia premii została zaprezentowana szerokiej publiczności w tymczasowym pawilonie o powierzchni 180 metrów kwadratowych na placu pałacowym. Wyzwaniem było opracowanie projektu wystawienniczego, który mógłby zainspirować dialog z zabytkowym budynkiem i jego strukturą. Rozwiązaniem była sześcian z trzema odbijającymi się bokami, zmieniając jego wygląd, podczas gdy goście zbliżają się, odbijając pałac łączą  się z jego otoczeniem. W przeciwieństwie do pomnożonej odbitego zewnętrznego obrazu, wnętrze pawilonu zachęca do zwiedzania jasnym, minimalistycznym, a zarazem najwyższej jakości wystrojem przestrzeni wystawienniczej, które w centrum stawia nowoczesny etap urządzeń kuchennych.

Pedrali Urban Life – Pedrali Fair Stand Salone del Mobile 2016

Client: Pedrali S.p.A., Mornico al Serio (Bergamo) / www.pedrali.it
Design: Migliore + Servetto Architects, Milan / www.miglioreservetto.com
Photography: Ottavio Tomasini

Prezentacja Pedrali podcza Salone del Mobile 2016 w Mediolanie przypomina miejskie otoczenie poprzez jednostki w kształcie domku, składające się z prześwitujących profili Lexana. Podobnie jak szafy reklamowe, estetycznie oświetlone kabiny zawierały różne kolekcje meblowe włoskiego producenta mebli Pedrali. W środku tej panoramicznej sylwetki były otwarte przestrzenie na relaks i spotkania. Więcej o stoisku Pedrali na Orgatec 2016 w Kolonii możecie przeczytać tutaj, a o innych stoiskach Predrali możecie przeczytać tutaj.

Audi Fair Stand IAA 2015

Client: AUDI AG, Ingolstadt / www.audi.com
Design: SCHMIDHUBER, Munich MUTABOR Design GmbH, Hamburg / www.schmidhuber.de
Concept/Architecture: SCHMIDHUBER
Concept/Communication: MUTABOR Design GmbH / www.mutabor.de 
Exhibition Stand Construction: NUSSLI AG, Hüttwilen / www.nussli.com

Audi na IAA 2015w Hannoverze zaprezentowało multimedialne show "Experience Walk". Ścieżka wprowadziła najważniejsze tematy marki w cztery strefy wielozmysłowe - od lodowni o temperaturze 21 stopni Celsjusza do krzywej toru wyścigowego w wirtualnym oknie. Sercem stoiska targowego była instalacja floty samochodowej, otoczona ekranem multimedialnym wyświetlającym panoramę 360 °. W płaszczyznach medialnych prawdziwe pojazdy działały jako protagoniści osadzeni w wirtualnym świecie. Kluczowym punktem był ponadgabarytowy kompas, który wskazywał na cztery obszary fokusowe, a także na pobudzenie trendów marki.

Żródło: Red Dot Design Award www.en.red-dot.org 
Photos: materiały prasowe Red Dot Design Award

Więcej Artykułów o lareatach RED DOT Design Award:

 

 

 

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.