wszystkie artykuły z działu >> TARGI
30 lipca 2017
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Stoisko z papieru i żwiru. Onn na Craft Trend 2012 Seoul x VOID planning

Stoisko firmy Onn, zaprojektowane przez koreańskie studio VOID planning, zrealizowane na targach Craft Trend Fair 2012 w Seulu ma przypomnieć o najważniejszej wartości produktów Onn: starannym rzemiośle inspirowanym naturą. Stoisko prezentuje ręcznie wykonane meble i produkty marki Onn, które łączą tradycje z nowoczesnością.

Dla zilustrowania tego faktu: rzemiosła inspirowanego naturą projektanci stworzyli niezwykłą przestrzeń. Zewnętrzne ściany wykonane są z tradycyjnego ręcznie robionego koreańskiego papieru Hanji z tysiącletnią tradycją, wybarwionego w celu stworzenia naturalnego gradientu od ciemności do światła. Na podłodze jest żwir.

W węższych ścianach umieszczone są wąskie otwory, aby umożliwić zwiedzającym chodzenie przez przestrzeń. Meble są rozmieszczone wzdłuż ścian zewnętrznych nad ciemną lustrzaną powierzchnią przypominającą wodę. Przestrzeń jest przedzielona jednym regałem, na którym stoją mniejsze produkty. Jest to jedyna przeszkoda na drodze.

Spacerowanie po wnętrzu przestrzeni wystawienniczej ma przypominać chodzenie we mgle” - mówią architekci z VOID planning.

Miło nam poinformować, że projekt stoiska Signature Kitchen Suite dla LG Electronics na targach KBIS 2017 autorstwa VOID planning otrzymał nagrodę Red Dot 2016 w kategorii Communication Design/Fair Stands. Więcej o Laureatach Red Dot 2016 w kategorii Communication Design/Fair Stands przeczytacie tutaj.

ONN, Craft Trend Fair 2012 (Exhibition)
Design: VOID planning
Design Director: Shin-Jae Kang, Hee-Young Choi
Art Director: Woong Chul Choi
Location: COEX, 135-731 Samsung-dong, Gangnam-gu, Seoul
Floor area: 90m2
Photos: VOID planning

Źródło: VOID planning / www.voidplanning.kr
Photos: VOID planning

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.