wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
17 listopada 2017
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

ROŚLINY W DRODZE DO GWIAZD

Kwiaty nie są tylko po to by pięknie prezentować się na stole - powiedział japoński artysta Makoto Azuma - i rozpoczął misję Exobiotanica, wysyłając je w przestrzeń kosmiczną.

Projekt artysty EXOBIOTANICA 2 (Botanical space flight) wysyła do stratosfery na pustyni Black Rock w północnej Nevadzie bukiet kwiatowy składający się z około 30 rodzajów kwiatów, w tym orchidei, hortensji, lilii i irysów. Motywem, który skłonił artystę do tego przedsięwzięcia, było samo pragnienie zobaczenia piękna kwiatów i roślin wysłanych w przestrzeń kosmiczną.W realizacji przedsięwzięcia wykorzystano balony. Każdy balon i jego naturalny bukiet doświadczyły temperatur około -47,02 f (-43,9 ℃). Aranżacje kwiatowe przebyły odległość prawie 30 km ponad ziemią w ciągu 120 minut, czyli do wyczerpania helu w balonie. Droga powrotna, zabezpieczona przez dwa spadochrony, które zmniejszyły siłę uderzenia w ziemię, zajęła tylko 40 minut. Urządzenia z aparatem i kamerami zostały znalezione około 800 metrów od miejsca wylotu. Kwiaty niestety nie zostały odnalezione.

Aranżacje kwiatowe przebyły odległość prawie 30 km ponad ziemią w ciągu 120 minut

Balon i bukiet kwiatowy doświadczyły temperatur około -47,02 f (-43,9 ℃)

EXOBIOTANICA 2 wysyła kwiaty do stratosfery na pustyni Black Rock w północnej Nevadziey

Bukiet kwiatowy składa się z około 30 rodzajów kwiatów, w tym orchidei, hortensji, lilii i irysów

Droga powrotna zajęła tylko 40 minut

Artyście towarzyszyła jego 10-osobowa załoga i grupa Sacramento z fundacji JP Aerospace, konstruującej i wysyłającej obiekty na orbitę. Azuma wraz z załogą pracował nad odpowiednim ustawieniem nieruchomych aparatów, ufundowanych przez Fuji Film i sześciu kamer Go Pro, które pod każdym kątem nagrały podróż do stratosfery i z powrotem.

Prace Azuma Makoto możecie odwiedzić na stronie AMKK i śledzić na Facebooku i Instragramie.

photo: Azuma Makoto

Więcej Artykułów o realizacjach Azumo Makoto:

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.