wszystkie artykuły z działu >> TARGI
11 września 2017
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Dart kreuje wizerunek wystawienniczy AEG / Electrolux na IFA 2017

Czołowy światowy producent urządzeń domowych Electrolux i jego marka premium AEG na tegorocznych IFA (International Consumer Electronics Fair) w Berlinie, zaprezentowały się na stoisku zaprojektowanym przez D'art Design Gruppe. Teatralna kreacja firmy z Neuss wspólnego stoiska Electrolux i AEG w hali 4.1 /101 przenosi doświadczenie marki na nowy poziom.
Uczestnicy targów zanurzają się w produktach AEG "Taste" i "Care" i odbywają podróż po wybranych nowościach macierzystej firmy Electrolux. Nowa wizualna tożsamość tradycyjnej marki AEG, która została zaprezentowana w zeszłym roku, jest intensywnie powiększona. Ciemne, ciepłe kolory i dramatyczne oświetlenie zwracają uwagę na bohatera ekspozycji czyli produkty. Realistyczne prezentacje z celowo zmniejszoną liczbą eksponatów zachęcają odwiedzających do interakcji.

Wysokie, wolnostojące ściany zbudowane z paneli LED prezentują synchronicznie animowane wartości marki. Stanowią mocne akcenty architektury stoiska wprowadzając gości od wejścia do wnętrza stoiska. W przedniej części "Taste" linia produktów AEG "Mastery Range" została wzbogacona o prezentacje na żywo. W dodatkowych strefach, takich jak "Chill" czy "Heat", kombinacja urządzeń i produktów spożywczych inspiruje gości do mieszania koktajli z owoców lub do porównywania różnych rodzajów pieców.

© Exspace.pl

© Exspace.pl

Efekt przesuwnych koszy do zmywarek do naczyń jest jak ilustracja zasady Paternoster. Jednoczesne zintegrowanie multimedialnych obrazów na ekranach LED z  bohaterami prezentacji zapewniają żywy, komunikatywny klimat.

© D’art Design Gruppe/ Lukas Palik

Centrum "Care" z projektem AEG Care Label pod hasłem "Nie przegrzać" to stół studyjny w kształcie litery „U” z nowymi projektantami, rysunkami i tkaninami wizualizuje miejsce pracy projektantów mody i stanowi podstawę wywiadów, dyskusji panelowych i warsztatów z odwiedzającymi.

© D’art Design Gruppe/ Lukas Palik

© Exspace.pl

Mocne strony technologii prania bielizny AEG, takie jak ochrona przed bieleniem lub nadmuchaniem, można śledzić na żywo w okolicznych punktach identyfikacyjnych: odwiedzający widzą ubrania optycznie odtworzone przez efekty lustrzane lub mogą symulować deszcz na włóknach wodorozcieńczalnych. Nowa aplikacja AEG, która analizuje plamy, zaleca odpowiednie środki i uruchamia odpowiedni program mycia, jest również interaktywna. Nowoczesny i elegancki salon z różnymi powierzchniami i wysokościami mebli zaprasza odwiedzających do testowania robotów odkurzowych lub czyszczących okna.

© Exspace.pl

W sąsiedztwie firmy AEG w swojej własnej przestrzeni prezentuje się Electrolux jako silna firma macierzysta o wysokich standardach technologicznych. "Make Life Delicious” to profesjonalnie przygotowana kuchnia firmy Electrolux umożliwiająca porównywalne przygotowania gotowych dań połączone z degustacją na długim stole ozdobionym świeżymi warzywami.

"Wear your Wardrobe " wyglądające jak butiku oferuje elementy szafy na garderobę, które pomogą Ci dbać o ulubione rzeczy.


© D’art Design Gruppe/ Lukas Palik

Wizerunek wystawienniczy AEG / Electrolux na IFA 2017, wykreowany przez firmę Dart na powierzchni 2 850 m², poszedł o krok dalej w stosunku do poprzedniego roku. Prezentacja zaawansowanych technologii koncentrowała się na emocjach. A co ważne: wykorzystywane na każdym kroku wielkie ekrany LED, stanowiły integralną część architektury stoiska doskonale uzupełniając prezentacje produktu. Dzięki takim działaniom firma Dart pokazała autentyczną ewolucję prezentacji marki.

Wejście do strefy VIP © Exspace.pl

Facts and figures

Project: AEG/ Electrolux, IFA 2017
Customer: Electrolux Hausgeräte GmbH
Design: D’art Design Gruppe GmbH / http://www.d-art-design.de/en
Location: Berlin
Size: 2,850 m²
Photos: © D’art Design Gruppe/ Lukas Palik; Exspace.pl

--------------------

About the D’art Design Gruppe

D’art Design Gruppe is one of the leading spatial communication agencies in Germany and has been an expert for multi-sensual brand experience for over 25 years. The holder of numerous international design awards, D’art Design Gruppe designs brand and experience spaces for customers such as 3M, adidas, Amtico, Britax, C.H. Beck, Electrolux, Gabor, Gräfe und Unzer, Grundig, Henkel, Kanzan, Lloyd, MFI, Norske Skog, Panasonic, Parador, Philips, Reebok, RWE, Schüco, Turck, Würth and Zaha Hadid.

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.