wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
10 listopada 2017
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

Emmanuelle Moureaux Instalacja "Forest of Numbers"

Narodowe Centrum Sztuki w Tokio w styczniu br. obchodziło swoją 10. Rocznicę założenia. Żeby uczcić to wyjątkowe wydarzenie zaprezentowało instalację "Forest of Numbers" Emmanuelle Moureaux - symbolizującą następne 10 lat działalności The National Art Center. Sala wystawowa ‘White Cube’, o powierzchni 2000 m2, pozbawiona ścian była kanwą instalacji wypełnionej "100 kolorami", inspiracją i emocjami, które stały się największą instalacją wśród wszystkich dzieł Moureaux.Francuska architektka, założycielka tokijskiego studia Emmanuelle Moureaux Architecture + Design, od 2013 aranżuje przestrzenie publiczne na świecie za pomocą 100 odcieni kolorów. Instalacje Moureaux pozwalają zobaczyć, dotknąć i poczuć kolory. Poprzez oddziaływanie na zmysły ‘100 colors’ sprawia, że ludzie mają się stać bardziej świadomi kolorów, które istnieją wokół. Seria instalacji kontynuuje podróż dookoła świata.

Instalacja "Forest of Numbers" wizualizowała przyszłą dekadę działalności tokijskiego centrum. Opowiadając o latach 2017-2026, na dużej przestrzeni wystawienniczej, Moureaux stworzyła poczucie bezruchu symbolizującego trwanie. Ponad 60 000 zawieszonych cyfr od 0 do 9 regularnie wyrównanych w trójwymiarowych siatkach. Stworzono ścieżkę, która przecinała instalację, zapraszano odwiedzających do zastanowienia się w kolorowym lesie pełnym liczb.

Instalacja składała się z 10 warstw, co stanowi 10 lat. Każda warstwa zawierała 4 cyfry, aby wyrazić odpowiedni rok, taki jak 2, 0, 1 i 7 w 2017 r., które zostały losowo umieszczone na siatkach. "Forest of Numbers" tworzy barwną podróż w czasie przez las zabarwioną na 100 odcieni kolorów.

Żeby dodać tajemniczości instalacji: wewnątrz kolorowego lasu zaginęły dwie dziewczyny i jeden kot. 

Obok instalacji ścianę po prawej stronie pomieszczenia dekorują plakaty wystawowe z ostatnich dziesięciu lat, a na przeciwległej ścianie umieszczono po prostu liczby - białe cyfry symbolizujące dziesięć lat. Ponieważ dozwolone było fotografowanie Instalacji - informacja szybko obiegła świat poprzez sieci społecznościowe, zwiększając liczbę odwiedzających.

Instalacja "Forest of Numbers" powstała przy współpracy z 300 wolontariuszami, wzbudziła zainteresowanie ponad 20 000 odwiedzających w ciągu 10 dni.

© Emmanuelle Moureaux

photos © Emmanuelle Moureaux

Wiecej informacji o Emmanuelle Moureaux tutaj

więcej Artykułów o Instalacjach Emmanuelle Moureaux:

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.