wszystkie artykuły z działu >> ARCHITEKTURA
26 marca 2019
wszystkie artykuły z działu >> ARCHITEKTURA

Mondrian Doha Katar prezentuje projektanta Marcela Wandersa

Najbardziej zabawny holenderski projektant Marcel Wanders we współpracy z South West Architecture zaprojektowali hotel Mondrian Doha w Katarze (2017). Ikoniczny budynek w Doha to pięciogwiazdkowy obiekt należący do sieci hoteli Mondrian obsługiwanej przez globalną firmę hotelarską SBE.

Styl sygnowany przez Marcela Wandersa rozciąga się od holu i restauracji do królewskich penthouse'ów, VIP-ów, apartamentów po pokoje: premium i standardowe.

Na każdym kroku 270-pokojowego hotelu rozgrywa się wspaniała historia. Każda przestrzeń ma własną tożsamość, dzięki czemu goście mogą tworzyć zbiór opowieści utkanych z dobrze zaprojektowanych przedmiotów, w większości ikon designu.

We wnętrzu zachwycają spiralne schody z koronki, które dotykają atrium niczym chiński smok, odważny czarno-biały basen kryty, który pojawia się pod tytanicznym kloszem Tiffany i mini-las z białymi chmurach w białym salonie.

Wrażenie luksusu tworzą gigantyczne kolumny ze złotymi jajami, "drzewo życia" wykonane z kwiatów, grafika wideo w stylu sokoła, ozdobny witraż i skomplikowane mozaikowe kafelki.

Wanders za pomocą nowoczesnej architektury zaproponował wnętrza ilustrujące futurystyczny wizerunek kultury kraju arabskiego, czerpiąc z wiedzy lokalnej i prezentując innowacyjne materiały i techniki.

photos: Marcel Wanders / www.marcelwanders.com

źródło: Marcel Wanders / www.marcelwanders.com

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.