Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
16 sierpnia 2018
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Ikony wystawiennictwa - TOM POSTMA DESIGN

Stoiska, które warto znać. Trendy, które warto śledzić!

Bardzo niewiele rzeczy podoba nam się tak jak stoiska targowe. Nie tylko dlatego, że często obejmują różne dyscypliny – architekturę, scenografię, sztukę, multimedia, dźwięk, myślenie koncepcyjne i wiele innych. Dobre stoisko to takie, które zapewnia wciągające doświadczenie.

Projekty wystawiennicze to ważna część realizacji wielu uznanych architektów, projektantów i innych kreatywnych i ciekawskich umysłów, ponieważ są w stanie zaangażować, zainspirować i przenieść nas do miejsca, w którym otwierają się nowe możliwości.

A kto tego nie lubi? W cyklu „Stoiska, które warto znać. Trendy, które warto śledzić” przedstawiamy sylwetki projektantów/firm i ich realizacje od bardzo małych po duże przestrzenie, od subtelnych i minimalistycznych po wybujałe i wręcz nieziemskie. Mamy nadzieję, że też je pokochacie!

TOM POSTMA DESIGN

Tom Postma Design to międzynarodowa pracownia architektoniczno-projektowa z siedzibą w Amsterdamie założona w 1998 roku przez artystę Toma Postmę. Tom Postma Design specjalizuje się w projektowaniu wnętrz tymczasowych dla instytucji kultury, targów sztuki, wydarzeń, wystaw artystycznych i projektowych, galerii, sklepów i prywatnych rezydencji.

Wybrane realizacje

TEFAF w Maastricht

TEFAF Maastricht to jedno z największych na świecie targów sztuki. Jest to stale rozwijająca się prezentacja najlepszych dzieł sztuki na rynku. Oprócz tradycyjnych obszarów dawnych mistrzowskich obrazów i antycznych dzieł sztuki, TEFAF prezentuje również szeroką gamę klasycznej sztuki nowoczesnej i współczesnej, a także biżuterię, projektowanie XX wieku i prace na papierze.

Biuro Tom Postma Design na targach TEFAF od lat projektuje strefy spotkań, strefy gastronomiczne, restauracje i kawiarnie. Pracownia odpowiedzialna jest również za projekty wielu stoisk targowych.

TEFAF 2017

Z okazji 30. edycji targów TEFAF Maastricht 2017 (10 -19 marca 2017 r.) Tom Postma Design stworzył przestrzeń dla TEFAF Curated La Grande Horizontale, wystawy której kuratorem była Penelope Curtis, dyrektorka Muzeum Calouste Gulbenkian w Lizbonie. TEFAF Curated pokazywał wybraną grupę galerii, z których każda prezentowała prace współczesnych artystów na temat wstającej lub leżącej postaci.

TEFAF 2017, TEFAF Curated La Grande Horizontale, design by Tom Postma Design, photo Tom Postma Design

Projektanci stworzyli również wielki i rzeźbiony obiekt kwiatowy, aby ozdobić wejście na wystawę. Spektakularny obiekt rzeźbiarski składał się z 2052 drutów łączących indywidualnie 4104 kwiaty.

TEFAF 2017, design by Tom Postma Design, photo Tom Postma Design

TEFAF 2016

Monachijska firma jubilerska Hemmerle na TEFAF 2016 w Maastricht prezentowała swoje produkty w przezroczystej rzeźbiarskiej strukturze. Jasna i zachęcająca przestrzeń stoiska, zaprojektowana przez biuro Tom Postma Design odzwierciedla radykalną prostotę i techniczną perfekcję biżuterii Hemmerle. Stoisko Hemmerle otrzymało nagrodę Red Dot 2016 Communication Design w kategorii Fair Stands. Więcej o stoisku Hemmerle przeczytacie tutaj.

 

 TEFAF 2014

Na targach TEFAF 2014 Tom Postma Design przeprojektował wszystkie pomieszczenia gastronomiczne, restauracje, kawiarnie i miejsca do siedzenia oraz zaprojektował wejście na wystawę, aby pomieścić dzieło "Janey Waney" autorstwa Alexandra Caldera.

TEFAF 2014, TEFAF Curated La Grande Horizontale, design by Tom Postma Design, photo Tom Postma Design

TEFAF 2014, TEFAF Curated La Grande Horizontale, design by Tom Postma Design, photo Tom Postma Design

TEFAF 2013

Tom Postma Design drastycznie zmienił ogólny wygląd targów TEFAF 2013 dzięki projektowi nowego fryzu i oświetlenia oraz wprowadzeniu nowej koncepcji kolorystycznej. Firma zaprojektowała również nowe wejście, aby pomieścić dzieło "Mary Poppins" autorstwa Joany Vasconcelos.

 

TEFAF 2013, TEFAF Curated La Grande Horizontale, design by Tom Postma Design, photo Tom Postma Design

TEFAF 2013, TEFAF Curated La Grande Horizontale, design by Tom Postma Design, photo Tom Postma Design

ABN AMRO World Tennis Tournament

Turniej tenisowy ABN AMRO World jest jedną z najbardziej prestiżowych imprez sportowych w Holandii. Renomowany turniej jest częścią serii 500 ATP Tour i odbywa się co roku w lutym w Ahoy Rotterdam w Rotterdamie w Holandii.

Biuro Tom Postma Design od lat projektuje dla ABN AMRO World miejsca dla odwiedzających, takie jak wejście, restauracja, miejsca do siedzenia czy salon VIP ABN AMRO WTT.

ABN AMRO World 2016, design by Tom Postma Design, photo Tom Postma Design

ABN AMRO World 2016, design by Tom Postma Design, photo Tom Postma Design

ABN AMRO World 2016, design by Tom Postma Design, photo Tom Postma Design

Więcej realizacji Tom Postma Design znajdziecie tutaj.

Źródło: Tom Postma Design www.tompostma.nl

Zdjęcia: Tom Postma Design

 

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.