Reklama

wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
02 stycznia 2018
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

Lucie Koldova nowym projektantem "Das Haus" imm cologne 2018

“Das Haus – Interiors on Stage” to szczególny rodzaj instalacji, której celem jest promocja wybitnych osobowości ze świata designu. Organizatorzy targów imm cologne zapraszają wybranego projektanta do zaprojektowania swojej wizji domu - nie wyznaczając żadnych ram czy granic. Na imm cologne 2018 swoją wizję domu przedstawi czeska projektantka Lucie Koldova. W poprzednich sześciu edycjach “Das Haus" projektowany był przez: Doshi Levien (UK), Luca Nichetto (Włochy), Louise Campbella (Dania), Neri & Hu (Chiny), Sebastiana Herknera (Niemcy) i Todda Brachera (USA) 

Instalacja Lucie Koldova, o powierzchni 180 metrów kwadratowych, stanie w hali 2.2 w segmencie "Pure Editions". Imm Cologne, jedne z najważniejszych targów wnętrzarskich na świecie, odbędą się w dniach 15-21 stycznia 2018 roku. O najciekawszych stoiska IMM Cologne 2017 przeczytacie tutaj.

Lucie Koldova DAS HAUS, imm 2018, photo © Koelnmesse

Lucie Koldova DAS HAUS, imm 2018, photo © Koelnmesse

"Po transatlantyckim "Das HausTodda Brachera wracamy do Europy z Lucie Koldovą i zwracamy naszą uwagę na Republikę Czeską Instalacją „The home of superb glassware" - ujawnia dyrektor kreatywny imm cologne, Dick Spierenburg. 

"Das HausTodd Bracher IMM Cologne 2017, photo © Koelnmesse

"Byliśmy szczególnie pod wrażeniem jej projektów lamp, które są idealną kombinacja materiałów takich jak drewno, mosiądz i miedź z lśniącą jakością szkła, które tworzone jest na granicy tego, co jest technicznie możliwe. W 2018 roku skupiamy się na temacie światła i podkreślamy jego znaczenie jako kreatywnego elementu projektu. Mając to na uwadze, chcemy, aby nasz prestiżowy projekt "Das Haus" świecił w wyjątkowym świetle - w najprawdziwszym sensie. I, jako wysoce utalentowany projektant produktów oświetleniowych, Lucie Koldova jest idealną osobą do tego."

Lucie Koldova poezja w szkle

Czeskie szkło, znane również jako kryształ Bohemia, cieszy się niezrównaną reputacją na całym świecie. Lucie Koldova w swoich projektach pokazuje, jak tę tradycję można interpretować w nowoczesnym stylu i na najwyższym poziomie. W 2010 roku, wkrótce po ukończeniu Academy of Arts, Architecture and Design w Pradze międzynarodowy sukces odniosła dzięki kolekcji lamp "Muffins" (dla Brokis), wyprodukowanej we współpracy z Danem Yeffetem w Paryżu. Ich prosta, elegancka, zmysłowa forma i dbałość o szczegóły podkreślają szlachetne materiały i wysoką jakość wykonania. Wiedza i uznanie dla projektantki w zakresie produkcji szkła wyrażane są szczególnie mocno w połączeniu z drewnem, marmurem lub onyksem. Lucie Koldova została nazwana "Czeskim Projektantem Roku" i "Elle Decoration Talent".

Kolekcja lamp "Muffins" firmy Brokis, zaprojektowana w 2010 roku we współpracy z Danem Yeffetem
Photo © Koelnmesse, Lucie Koldova, Martin Chum

Sofa “Corques” i lampa “Bella” od PER/USE, zaprojektowana w 2010 roku
Photo © Koelnmesse, Lucie Koldova, Martin Chum

Kolekcja lamp “Macaron” firmy Brokis, zaprojektowana w 2017 roku
Photo © Koelnmesse, Lucie Koldova, Martin Chum

Lampy wiszące “PURO” firmy Brokis, zaprojektowana w 2016 roku
Photo © Koelnmesse, Lucie Koldova, Martin Chum

Dywan “Brush” Chevalier, zaprojektowany w 2016 roku
Photo © Koelnmesse, Lucie Koldova, Martin Chum

W 2009 roku projektantka przeniosła się z Pragi do Paryża, gdzie w 2010 roku założyła Lucie Koldova Studio. Pracuje dla prestiżowych firm z branży oświetleniowej i meblarskiej, w tym Brokis, PER / USE, La Chance i Haymann Editions. Dzisiaj 34-latka znów pracuje ze swoim studiem w mieście nad Wełtawą. Organizatorzy imm cologne zapraszając Lucie Koldova z Republiki Czeskiej na honorowego gościa dla znanego na całym świecie, wysoce eksperymentalnego projektu "Das Haus", daje projektantce wyjątkową okazję do pełnego wykorzystania możliwości projektu wnętrza za pomocą sztucznego lub artystycznie ułożonego światła.

Das Haus: stworzony przez światło

"Das Haus 2018" będzie mniej kształtowany przez ściany, bardziej przez przestrzenie, w których światło, pojawiające się w różnych formach i kontrolowane w różny sposób. Światło będzie nie tylko wyznaczać przestrzeń, ale także wspierać jej funkcję i konkretne odczucia.

"W moim „Domu” światło będzie odgrywać główną rolę, a meble uzupełnią pokoje - a nie na odwrót!" - mówi Lucie Koldova, podsumowując w skrócie nowe cechy "Das Haus".

Projektując różne układy oświetlenia i specyficzne dla światła emocje Koldova może osiągnąć ciekawe wizualne sprzeczności. Ponieważ doświadczamy różnych stresujących sytuacji w naszym codziennym życiu, projektant stara się znaleźć równowagę w swojej wersji "Das Haus".

DAS HAUS, imm 2018, Foto: Studio Everbay

DAS HAUS, imm 2018, Foto: Studio Everbay

"Nasze czucia i nastroje się ciągle zmieniają; w domu powinniśmy mieć możliwość poczucia spokoju i odpoczynku. Światło może pomóc w takich sytuacjach” - mówi Koldova - "Projektowana przez mnie idealna przestrzeń życiowa oferuje szeroki wachlarz nastrojów. Między ideami w naszym emocjonalnym świecie, a wymaganiami prawdziwego życia."

W rezultacie każdy pokój w "Haus" Koldovy ma reprezentować pewne odczucia i pełnić praktyczną rolę w życiu codziennym, aby zaspokoić indywidualne potrzeby. W jego sercu znajdzie się salon reprezentujący wspólne doświadczenia.

Lucie Koldova DAS HAUS, imm 2018, photo © Koelnmesse

Lucie Koldova DAS HAUS, imm 2018, photo © Koelnmesse

Lucie Koldova DAS HAUS, imm 2018, photo © Koelnmesse

"Das Haus" - w części portret twórcy, w częsci koncepcja skupiona na przyszłości

Instalacja “Das Haus – Interiors on Stage” to symulacja domu mieszkalnego. Meble, kolory, materiały, oświetlenie i akcesoria są również dobierane przez projektanta, dzięki czemu wykończony dom jest indywidualną konfiguracją wystroju wnętrza. Zintegrowana koncepcja powinna być nie tylko zorientowana na przyszłość, ale także praktyczna, a przede wszystkim autentyczna. “Das Haus – Interiors on Stage” jest zatem portretem projektanta i wizjonerskiej koncepcji; przykład tego, jak można stworzyć własny świat jako wyraz własnej osobowości. Projekt dotyczy nie tylko współczesnych trendów w wyposażeniu, ale także aspiracji oglądania społeczeństwa i zmian, które w nim zachodzą.

Targi imm cologne odbędą się w dniach 15-21 stycznia 2018 roku.

Źródło: www.imm-cologne.com

Photos: © Koelnmesse

Więcej informacji: www.imm-cologne.com

+ www.luciekoldova.com 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.