Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
04 marca 2018
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Ambiente 2018: najnowsze trendy w aranżacji wnętrz i designie wystawienniczym!

W dniach od 9 do 13 lutego 2018 we Frankfurcie nad Menem odbyła się kolejna edycja targów dóbr konsumpcyjnych Ambiente. Jak co roku, na kilka dni Frankfurt stał się centrum wyznaczającym trendy w branży, jak również znaczącą platformą zakupową w trzech grupach produktów i usług: Dining, Living oraz Giving, które obejmują pełen zakres dóbr konsumpcyjnych począwszy od kuchni, nakrycia stołów i artykułów gospodarstwa domowego, po wystrój wnętrz i upominki.

Ambiente 2018 w liczbach

Na Ambiente 2018 trendy na najbliższy rok prezentowało 4441 wystawców z 89 krajów, zajmując powierzchnię wystawienniczą wynoszącą 308 000 metrów kwadratowych. 81 % wszystkich wystawców pochodziło spoza Niemiec, co czyni z Ambiente najbardziej międzynarodowe targi dóbr konsumpcyjnych wszechczasów. W Ambiente 2018 uczestniczyło 56 firm z Polski.

Manufaktura w Bolesławcu Ambiente 2018 photo Exspace.pl

 Practic (PL) Ambiente 2018 Hall 1.1 (STAND E56) photo Exspace.pl

Rekordowa liczba 134 600 odwiedzających z 168 krajów sprawiła, że Ambiente 2018 to najbardziej międzynarodowe targi na świecie. W pierwszej dziesiątce po Niemczech znalazły się: Włochy, Chiny, Francja, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Holandia, Hiszpania, Turcja, Korea i Szwajcaria.Targi Ambiente to prawdziwe branżowe show z niespotykaną nigdzie indziej szeroką gamą produktów i wydarzeń wśród których jednym z najważniejszych są Wystawy Partnerskie.

Witamy Holandię!

W roku 2018 siódmym już krajem partnerskim Ambiente – po Danii, Francji, Japonii, Stanach Zjednoczonych, Włoszech oraz Wielkiej Brytanii – była Holandia. Temat przewodni tegorocznej wystawy brzmiał #DO DUTCH – Bronwasser przybliża odwiedzającym charakterystyczny dla Holendrów sposób myślenia i działania, poprzez umieszczanie Holenderskich ikon w nowym, zaskakującym kontekście.

#DO DUTCH, Holandia na Ambiente 2018, kurator Robert Bronwasser, photo Exspace.pl

Główną atrakcją wystawy #DO DUTCH była duża gablota wypełniona przeglądem produktów pokazywanych na targach przez Holenderskich wystawców, jak również ikony Holenderskiego Wzornictwa oraz najnowsze prace samego Bronwassera. Więcej o DO DUTCH przeczytacie tutaj.

From Point of Sale to Point of Experience - Zmieniający się świat handlu

Na tegorocznej edycji Ambiente pojawiła się też nowa sekcja - From Point of Sale to Point of Experience - zajmująca się zmianami w obszarze handlu.

From Point of Sale to Point of Experience Ambiente 2018, kurator Robert Bronwasser, photo PIETRO SUTERA Messe Frankfurt

W holu 4.1 odbywał się specjalny pokaz ewolucji punktu sprzedaży (point of sale) w coś, co ma stanowić doświadczenie dla klienta (point of experience) – unaoczniając jak kluczowa w przyciąganiu uwagi klienta jest w erze cyfrowej prezentacja produktu. Wkrótce obszerna relacja na Exspace.pl z wystawy From Point of Sale to Point of Experiencena Ambiente 2018. Więcej zdjęć znajdziecie w Galerii.

Znajdowanie partnerów: hotele, restauracje, catering oraz rynek kontraktowy

Największe na świecie targi dóbr konsumpcyjnych to świetna okazja do przedstawienia produktów dla hoteli, restauracji i branży cateringowej (HoReCa) pochodzących od producentów z całego świata.

WMF Ambiente 2018 photo Exspace.pl

Podczas Ambiente 2018, deweloperzy, profesjonalni kupcy, dekoratorzy, architekci wnętrz, przedstawiciele branży cateringu oraz hoteli luksusowych kontaktowali się z ponad 270 wystawcami ze swojej branży. Każdy nowy interesujący trend można zamówić od razu na targach.

Global Sourcing – zamówienia masowe

Ta strefa targów przez lata ugruntowała już swoją pozycję w obszarze międzynarodowego handlu. Około 1 500 wystawców z 55 krajów przedstawia swoje produkty na Ambiente w kategoriach: Global Sourcing Dining, Global Sourcing Living oraz Global Sourcing Giving. Frankfurt stał się zatem czołową lokalizacją na polu zamówień masowych, nie licząc Chin. Dostępne były krótkie trasy obejmujące państwa takie jak: Chiny, Indie, Indonezja, Korea, Hong Kong, Maroko, Filipiny, RPA, czy Wietnam. W strefie Global Sourcing można było nawiązać odpowiednie kontakty i składać zamówienia bezpośrednio u producentów.

Sekcja Living: Kreatywne pomysły i wyjątkowe wzornictwo w wyposażeniu wnętrz. Swoje nowości klasyczne, designerskie i awangardowe artykuły wyposażenia, meble, oświetlenie, tekstylia oraz przedmioty zaprezentowały zarówno największe marki świata jak i młode projektowe marki. Wkrótce obszerna relacja na Exspace.pl z sekcji Living na Ambiente 2018. Więcej zdjęć znajdziecie w Galerii.

 Sekcja Dining: Innowacyjne projekty zastaw i nakryć stołowych, wyposażenia kuchni oraz sprzętu gospodarstwa domowego. Świetne marki oraz inteligentne rozwiązania w kuchni. Zastawa stołowa na każdą okazję. Praktyczne rozwiązania w kuchni i gospodarstwie domowym. Wkrótce obszerna relacja na Exspace.pl z sekcji Dining na Ambiente 2018. Więcej zdjęć znajdziecie w Galerii.

Sekcja Giving: pomysłowy świat podarunków. Wkrótce obszerna relacja na Exspace.pl z sekcji Giving na Ambiente 2018. Więcej zdjęć znajdziecie w Galerii.

Ekscytujące prelekcje: Akademia Ambiente

Od 9 do 13 lutego, czyli przez cały czas trwania targów, funkcjonowała Akademia Ambiente. Na dwóch platformach w halach 11.1 oraz 9.2, eksperci oferowali praktyczne porady w wielu różnych kwestiach związanych z handlem, np. ustalanie optymalnego asortymentu i pozycjonowania produktów, czy też najskuteczniejsze strategie w handlu elektronicznym. Po raz pierwszy – również w hali 11.1 – odbyła się rozmowa o trendach, jako uzupełnienie wspomnianej już prezentacji w Galerii 1, natomiast najnowszą modę, biżuterię i akcesoria można było podziwiać dwa razy dziennie w hali 9.

Wszystko to i więcej – program wydarzeń towarzyszących

TRENDS 2018

Jak na każdej z poprzednich edycji, na Ambiente 2018 odwiedzający mogli zapoznać się z najważniejszymi trendami w obszarach kuchni i nakrycia stołów, artykułów gospodarstwa domowego, artykułów podarunkowych, wystroju wnętrz, wzornictwa i stylu życia. Cieszące się dużą renomą studio Stilbüro bora.herke.palmisano zbadało cztery główne domeny trendów i zaprezentowali je na osobnej, specjalnej wystawie. Wkrótce obszerna relacja na Exspace.pl z wystawy TRENDS 2018 na Ambiente 2018. Więcej zdjęć znajdziecie w Galerii.

trends 2018 Ambiente 2018 photo Exspace.pl

Ethical Style Guide

Przewodnik Ethical Style Guide zawiera informacje na temat produktów wytwarzanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i etyki. Przewodnik podzielony jest na kategorie, pozwalając zwiedzającym zorientować się w różnorodnej światowej branży produkcyjnej, oraz łatwo dotrzeć do stoisk wystawców, których produkcja jest zgodna z zasadami etyki i/lub zrównoważonego rozwoju.

Talents oraz Next

Sekcje Talents oraz Next to doskonałe miejsca dla kupujących szukających nowych i oryginalnych produktów. Wystawa Talents to inicjatywa, której celem jest wsparcie młodych innowacyjnych projektantów. W tym roku te świeże idee będzie można obejrzeć w trzech strefach: Dining (nakrycia stołów) w hali 4.0, Loft (poddasze) w hali 11.0, oraz Fashion Accessories (modne dodatki) w hali 9.2.

strefa Talents Ambiente 2018 photo Exspace.pl

Strefa Next skierowana jest natomiast do młodych kreatywnych firm z ambicjami do umacniania pozycji rynkowej. Obie wystawy są już od dawna stałymi punktami programu patronackiego Ambiente, dającymi niepowtarzalną okazję na zaistnienie w branży. Młode firmy zaprezentowały swoje pierwsze kolekcje w halach 9.2, 11.0 oraz 11.1.

strefa NEXT Ambiente 2018 photo Exspace.pl

Wkrótce obszerna relacja na Exspace.pl z wystawy sekcji Talents oraz Next na Ambiente 2018. Więcej zdjęć znajdziecie w Galerii.

Solutions 2018

Nie sposób też było pominąć szeregu pomysłów prezentowanych na specjalnej wystawie o nazwie Solutions. Projektant wystawy, Sebastian Bergne, zademonstrował kreatywne rozwiązania zastosowane w produktach wystawców, ze szczególnym naciskiem na nakrycia stołów, wyposażenie kuchni oraz artykuły gospodarstwa domowego.

wystawa Solutions 2018 Ambiente 2018 photo Exspace.pl

W prestiżowym gronie - na wystawie Solutions 2018  - znalazła się najnowsza propozycja odpolskiej firmy Ćmielów Design Studio, rewolucyjny koncept SYSTEM. Nowoczesna forma, a zarazem praktyczny design urzekł kuratorów wystawy, Sebastiana Bergne i Nicolette Naumann. Więcej o SYSTEM'ie piszemy tutaj.

Kurator Sebastian Bergne i Koncept System Ćmielów Design Studio, wystawa Solutions Ambiente 2018 photo PIETRO SUTERA Messe Frankfurt

Wybrane na wystawę Solutions 2018 produkty - zostały przedstawione na wystawie też za pomocą krótkich filmów. Więcej o Solutions 2018 przeczytacie tutaj.

German Design Award

Jak i przy poprzednich edycjach, w trakcie Ambiente 2018 odbyły się liczne ceremonie wręczania prestiżowych nagród. Nagroda German Design Award przyznawana jest już pierwszego dnia targów, a wszystkie nagrodzone produkty można było podziwiać na osobnej znakomitej wystawie. Na targach przyznana została także nagroda Kitchen Innovation Award oraz antynagroda Plagiarius, potępiająca podrabianie towarów.

German Design Award Ambiente 2018 photo Exspace.pl

Kolejna edycja targów Ambiente 2018: 8012 lutego 2019 roku

Więcej informacji: https://ambiente.messefrankfurt.com/frankfurt/en.html

photo: © PIETRO SUTERA Nesse Frankfurt i © Exspace

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.