Reklama

wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
16 kwietnia 2018
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

Amfiteatralna instalacja Snarkitecture dla Caesarstone na Salone del Mobile 2018

Innowacyjna wyspa kuchenna jako centrum życia

Po Snarkitecture spodziewać można się wszystkiego, co najlepsze w świecie projektowania. Nic więc dziwnego, że Caesarstone, czołowy producent płyt kwarcowych, do szóstej już prezentacji na mediolańskim Fuorisalone zaprosił właśnie nowojorskich projektantów. 

Snarkitecture i Caesarstone

Snarkitecture, tak jak i Caesarstone, są stałym elementem Salone del Mobile. Projektanci współpracowali w Mediolanie z takimi markami jak COS, Valextra, Gufram i Calico Wallpaper.

Caesarstone przy wcześniejszych medilańskich instalacjach, będących serią szalonych pomysłowych eksploracji materiałowych koncentrujących się na charakterystycznych dla marki płytach z kamienia, współpracował z Nendo, Raw-Edges, Philippe Malouinem, Tomem Dixonem i Jaime Hayonem. Więcej o instalacji 'The Restaurant' autorstwa Toma Dixona dla Caesarstone na Salone del Mobile 2016 możecie przeczytać tutaj >>> 

Salone del Mobile (iSaloni) 2018

57. edycja Salone del Mobile (iSaloni), odbywająca się w Mediolanie w dniach 17-22 kwietnia 2018 roku, to ponad 200 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej i blisko 2000 wystawców i projektantów. W ramach iSaloni odbywają się dwie imprezy w cyklu dwuletnim – Internazionale Salone del Bagno w latach parzystych na przemian z wystawą Euroluce organizowaną w latach nieparzystych.

Instalacja ‘Altered States’

Podobnie jak w poprzednich wystawach na Milan Design Week tak i w tym roku Caesarstone prezentuje multisensoryczne doświadczenia, łącząc wzornictwo i sztukę kulinarną, integrując artystyczną wizję Snarkitecture z najnowszymi trendami we współczesnym wystawiennictwie.

Instalacja ‘Altered States’ (‘Zmieniające się stany wody’) to interpretacja innowacyjnej wyspy kuchennej jako centrum życia. Snarkitecture i Caesarstone prowadzą swoistą grę z odwiedzającym wciągając go w świat rzeźb, które nawiązują do lodowców, gejzerów i wodospadów, pojęć które łączy jedno: odmienne stany wody w naturze. A woda to elementarny "składnik" używany do gotowania.

wszystkie zdjęcia: materiały prasowe Caesarstone

Rzeźby budujące ‘Altered States’  wykonane są warstwowo z precyzyjnie dociętych płyt kwarcowych Caesarstone. Ułożenie ich sugeruje skalę czasu geologicznego w miniaturze, przywołując naturalne formacje skalne i kontury, które zostały erodowane i wyrzeźbione przez przepływ wody w różnych stanach - lód, ciecz, para - i które są równie użyteczne w technikach gotowania. Wijące się kontury płyt ułożone jedna na drugiej pokazują solidność materiału Caesarstone.

Instalacja oferuje fizyczną metaforę wyspy kuchennej jako krajobrazu wyspiarskiego. Jej główny element - duża okrągła wyspa kuchennej wykonana jest z Caesarstone White Attica. Wokół wyspy znajduje się ponad 250 monochromatycznych postumentów stopniowo wznoszących się, by naśladować wygląd naturalnego krajobrazu. Blaty cokołów wykonane są z trzech różnych płyt z nowej kolekcji Metropolitan Caesarstone: ‘Cloudburst Concrete’, ‘Airy Concrete’ i ‘Rugged Concrete’.

Instalacja ‘Altered States’ przełamuje schemat myślenia o produktach Caesarstone, kojarzonych w bardzo specyficznym, wąskim kontekście jako materiał przeznaczony na blaty kuchenne. Dlatego projektanci scenografii„użyli go w sposób, który nie jest przeznaczony do użycia" - tworząc nieco abstrakcyjne, empiryczne środowisko.

 

"Często patrzymy na istniejące materiały, obiekty i architekturę, szukając sposobów na ich ponowne odkrycie lub tworząc z nich nowe i nieoczekiwane zastosowania" - mówi projektant Alex Mustonen, który z artystą Danielem Arszamem założyli Snarkitecture w 2008 roku (poznali się podczas studenckich zajęć w Cooper Union w Nowym Jorku). Architekt Benjamin Porto dołączył jako trzeci partner w 2014 roku.

Instalacja ‘Altered States’ mieści się w Palazzo dell'Ufficio Elettorale di Porta Romana, byłym budynku uniwersyteckim, który po raz pierwszy od 20 lat został udostępniony publiczności na czas Salone. "To rodzaj sekretnej przestrzeni w mieście, budynek, w którym możesz chodzić przez cały czas, nie zauważając, co jest w środku" - mówi Porto. ‘Altered States’ zapewnią odwiedzającym rzadką okazję do przebywania w historycznej przestrzeni, zanim zostanie ona zamknięta i przeprojektowana przez Piero Lissoniego na Milan Edition Hotel.

-----------

Caesarstone
Instalacja 'Altered States'
projekt: Snarkitecture
Salone del Mobile, 17-22 kwietnia 2018 roku
Palazzo dell’Ufficio Elettorale di Porta Romana
Corso di Porta Romana 10, Milan
Photos: materiały prasowe Caesarstone i Snarkitecture

Benjamin Porto, Alex Mustonen i Daniel Arsham z Snarkitecture w swoim studio w Brooklinie, New York Photography Tim Schutsky

 

 

 

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.