Reklama

wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
27 kwietnia 2018
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

Niebo na ziemi! COS × PHILLIP K. SMITH III na Salone del Mobile 2018

"OPEN SKY" W PALAZZO ISIMBARDI W MEDIOLANIE

Londyńska marka COS odsłoniła w Mediolanie "Open Sky," wielkoformatową instalację rzeźbiarską autorstwa artysty Phillipa K. Smitha III, umieszczoną w kontekście przestrzennym Palazzo Isimbardi podczas Salone del Mobile 2018.

"W COS zainspirowaliśmy się sposobem, w jaki prace Phillipa K. Smitha III wchodzą w interakcję ze swoim naturalnym otoczeniem, pozwalając doświadczać przestrzeni w nowy, niepowtarzalny sposób. Ogromnie się cieszymy, że możemy udostępnić "Open Sky" publiczności. Nie możemy się doczekać, aż zobaczymy, jak goście zareagują na instalację w tej intrygującej lokalizacji. To dla nas zaszczyt, że możemy współpracować z utalentowanymi twórcami, którzy zmieniają sposób, w jaki postrzegamy otaczający nas świat i od których czerpiemy inspirację jako marka."- powiedziała Karin Gustafsson, dyrektor kreatywna COS.

 wszystkie zdjęcia: Lance Gerber Studio, COS

"Moja praca jest inspirowana nieustannymi zmianami światła, koloru i formy, które zachodzą w środowisku zabudowanym i naturalnym. Współpraca z COS w ramach otwartego projektu i w inspirującym krajobrazie architektonicznym Mediolanu, była prawdziwie ekscytująca. Specyficzne warunki panujące w Palazzo Isimbardi dały mi możliwość nowego zdefiniowania zabytkowej architektury, a jednocześnie związania jej z otaczającym ją pięknem mediolańskiego nieba. Choć instalacja z pewnością kreuje silne doświadczenie zbiorowe, każdy uczestnik opuści Palazzo także z własnym wyjątkowym odczuciem zależnym do pory dnia, aktualnego układu nieba i obranej ścieżki oglądania. Każdy widz sam zdecyduje, jak niebo i architektura połączą się ze sobą na powierzchni o średnicy prawie 14 metrów. Nie mogę się doczekać, aby sprawdzić, jak instalacja będzie odbierana w czasie tego tygodnia." - powiedział Phillip K. Smith III

"Open Sky" przekształca nieboskłon nad dziedzińcem Palazzo Isimbardi w umieszczony na ziemi, fizyczny pierścień odbijającego się w nim nieba. Po wejściu na dziedziniec natrafiamy na namacalną, choć abstrakcyjną obecność ogromnej, kolistej formy. Przechodząc przez kolumnadę na drugi koniec dziedzińca, mijamy wygiętą łukiem powierzchnię, w której odbija się i załamuje XVI-wieczna architektura Palazzo. Gdy zbliżamy się do środka instalacji, kąt odbicia zmienia się, a architektura sprawia wrażenie gwałtownie rozsuwającej się kurtyny, która otwiera niebo. W centrum zostajemy otoczeni wzniosłą i spokojną fizycznością zmieniającego się gradientu nieba i przesuwających się obłoków. Wraz z kolorystyką otoczenia, panującym oświetleniem i ruchem widza w przestrzeni, instalacja nieustannie się przekształca. W efekcie każdy odwiedzający doświadcza jej w wyjątkowy sposób, którego nie da się powtórzyć.

 

Przechodząc przez dziedziniec do sąsiedniego ogrodu angielskiego należącego do terenu Palazzo, odwiedzający znajdą pięć wolnostojących rzeźb ze złożonych poziomo i pionowo odbijających światło powłok, które wykorzystują zieleń otoczenia, architekturę i niebo jako swój wizualny materiał. Zmieniające się fragmenty przestrzeni ogrodowej są rekonfigurowane i kolażowane na powierzchniach rzeźb, które kompresują przestrzeń, a jednocześnie precyzyjnie demonstrują zmieniającą się kolorystykę i atmosferę dnia.


Instalacja Phillipa K. Smitha III stanowi pierwszą współpracę marki z tym artystą i siódmą z rzędu prezentację COS w ramach Salone del Mobile.

Instalacja "Open Sky" otwarta była dla odwiedzających od 17 do 22 kwietnia 2018 w XVI-wiecznym zabytkowym Palazzo Isimbardi, pod adresem - Corso Monforte 35, 20122 Milan.

W nawiązaniu do prac umieszczonych w ogrodzie pałacu, Smith stworzył także serię mniejszych kompozycji, które przenoszą grę refleksów świetlnych z witryn sklepowych COS na uliczny pejzaż.

Były one zaprezentowane w wybranych sklepach marki na całym świecie. Te różnorodnie wyskalowane i zakomponowane układy można podziwiać w czasie trwania Salone del Mobile w 10 lokalizacjach, a ich odbiór będzie w pełni unikalnym doświadczeniem w zależności od miejsca, w którym się pojawią.

-----

O COS

COS to londyńska marka odzieżowa dla kobiet i mężczyzn ceniących nowoczesne, funkcjonalne i przemyślane wzornictwo. W powściągliwych kolekcjach COS, które zachowują aktualność niezależnie od sezonu, wykorzystywane są zarówno tradycyjne metody jak i nowoczesne techniki. Od momentu swojego powstania, marka COS wspiera działania artystyczne poprzez współprace z uznanymi oraz początkującymi artystami, galeriami i agencjami kreatywnymi.

O COS x SALONE DEL MOBILE

Od 2012 roku marka COS prezentuje wyjątkowe i innowacyjne efekty współpracy z artystami, projektantami i architektami podczas Salone del Mobile w Mediolanie. W dotychczasowych projektach wzięli udział m.in. Gary Card, Bonsoir Paris, Nendo, Snarkitecture, Sou Fujimoto, czy Studio Swine, którego ubiegłoroczna instalacja New Spring we współpracy z COS, zdobyła nagrodę Milano Design Award dla Najbardziej Angażującej Wystawy podczas Milan Design Week.

O PHILLIP K. SMITH III

Rezydujący w Palm Springs Phillip K. Smith III to artysta znany z wciągających, bazujących na oświetleniu instalacji, które wykorzystują światło, przestrzeń, kolor, środowisko i zmienność, aby pobudzić widzów do zrewidowania własnych odczuć na temat otoczenia.

Intensywnie materialne, pozornie efemeryczne i wysoce medytacyjne prace Smitha, wywołują unikalne doświadczenia czasoprzestrzenne poprzez przeobrażenia światła, zmiany kolorystyczne i ruch widza.

Poprzez swoją atmosferę i rytm, instalacje Smitha wzywają oglądających do zwolnienia tempa i dostrojenia się do nich, aby dostrzec i usłyszeć piękno znajdującego się naprzeciw. Phillip K. Smith III uzyskał tytuł licencjata Sztuk Pięknych oraz Architektury w Rhode Island School of Design, ukończywszy European Honours Programme w Rzymie, gdzie zagęszczenie i wizualna złożoność miasta skupiły jego pracę wokół problematyki międzyludzkiej relacyjności, miejsca i percepcji.    

Dodatkowe informacje o COS znajdziecie tutaj

Dodatkowe informacje o PHILLIP K. SMITH III znajdziecie tutaj

photos: Lance Gerber, COS


 

 

-----------

Wybrane sklepy COS:

Chiny:

Unit S3-12&S3-22, Building 3, No.19 Sanlitun Rd, Chaoyang District, Beijing

Francja:

18 Rue de Charonne, 75011 Paris

Niemcy:

Kurfürstendamm 217, 10719, Berlin

Włochy:

Via Brera 21, Milan 20121

Corso Vercelli Angolo via Scarpa 1, 20145 Milan

Corso Venezia 5, 20121, Milan

Japonia:

Okura Bekkan 3-4-1 Ginza, Chuo-ku 104-0061, Tokyo

Szwecja:

Bibliotekgatan 3, 111 46, Stockholm

Wielka Brytania:

222 Regent Street, London, W1B 5BD

USA:                                                  

Westfield World Trade Center, 185 Greenwich Street, LL4060, 10007 New York

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.