Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
19 czerwca 2018
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Molo wraca do Nowego Jorku na ICFF 2018 z Instalacją „Silver lining”

Wysokie, zakrzywione układy softwall + softblock ukształtowały serię połączonych pokoi i przestrzeni w prezentwacji molo na ICFF 2018. Zaprojektowana przez założycieli molo, Stephanie Forsythe + Todd MacAllen, instalacja ilustruje potencjał miękkiej kolekcji do przekształcania otwartej przestrzeni w szereg intymnych, rzeźbiarskich pomieszczeń.

Postrzeganie światła jest określone przez jego związek z cieniem. Tak jak muzyka opiera się na odstępach czasu, światło architektoniczne wymaga interwałów cień do rozwijania uczuć, emocji i orientacji fizycznej. Bez tekstury, bez kontrastu, bez nieobecności, światło nie może być zrozumiane ani ukształtowane.

wszystkie zdjęcia: materiały prasowe molo

Budowanie światłem wymaga materiału, który nie tylko transmituje, ale także tworzy te kontrasty i cienie poprzez teksturę. Na ICFF molo wydrukował tekstylny softwall w srebrzystej szarości. Ten szczególny kolor tworzy spektrum tonów, przesuwając się z odbijanego srebra połysk do cieniowania przez plisowaną strukturę miękkiej ścianki.

Chmura i miękkie światło wykonane są z tego samego materiału tekstylnego co miękka ściana, w swojej naturalnej, półprzezroczystej bieli. W ramach instalacji kolekcja oświetlenia molo została ułożona na tle szarych ścian, przywołując łagodny dramat światła słonecznego przedzierającego się przez zachmurzone niebo.

Na ICFF odbyła sie premiera nowego systemu oświetlenia LED do softlight i softwall. Wyrafinowane diody LED (dostępne w 4000K lub 2700K) mają teraz 90+ CRI, co daje więcej naturalny kolor.

Wśród zakrzywionych kompozycji ścian i światła goście mogli doświadczyć i odkryć kolejne przykłady miękkiej kolekcji.

Kolekcja molo autorstwa Forsythe + MacAllen, to modułowy system przegród, oświetlenia, stołu i siedzisk, które wykorzystują geometrię plastra miodu i zasadę: zwiń i rozwiń. Wykonany z papieru lub tkaniny, każdy element kolekcji jest trwały, nadaje się do wielokrotnego użytku i nieskończenie się dostosowuje. Kolekcja flexibility jest idealna do spontanicznego przekształcania przestrzeni życiowych i roboczych lub tworzenia wciągających, rzeźbiarskich środowisk.

molo na ICFF 2017

zdjęcia: materiały prasowe molo

molo webside 

ICFF webside 

 

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.