Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
25 października 2018
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Prostoria na ORGATEC 2018. Numen/For Use zaczarował przestrzeń!

Marzenia się spełniają! Instalacje wkraczają do świata designu wystawienniczego!

Targi ORGATEC 2018, odbywające się pod hasłem “culture@work” w dniach 23-27 października w Kolonii, to był raj dla wszystkich miłośników dobrego designu wystawienniczego. Tegoroczna edycja pokazała, że coraz więcej firm ma świadomość wielkiej roli jaką odgrywają EMOCJE. Dlatego najnowsze produkty, trendy i wizjonerskie koncepcje dla całego świata pracy prezentowane były nie tylko imponującymi projektami typowo wystawienniczymi.

Wiele marek zdecydowało się na prezentacje Instalacjami, czyli przestrzeniami, które budzą emocje wciągając do wnętrza i otaczając odwiedzających tajemniczą magią. Dzięki Instalacjom to, co pokazujemy przestaje być zestawem kilku mniej lub bardziej fajnych przedmiotów czy form. I nie ważne, czy są to najlepiej zaprojektowane designerskie na świecie przedmioty czy akcesoria dla przemysłu czy technologii.

W tegoroczne edycji ORGATEC udział wzięły 753 wystawców, wśród których były 24 firmy z Polski. Co naprawdę zachwyciło nas w Kolonii? Oprócz pięknych produktów i stoisk – właśnie INSTALACJE!

Wśród tych najciekawszych była prezentacja chorwackiej marki Prostoria, uznanego producenta mebli o charakterystycznej, odważnej linii. Intrygująca i perwersyjna w swoim zamyśle Instalacja, zaprojektowana przez Numen/For Use, otula najnowsze kolekcje mebli Prostoria podwieszonymi i transparentnymi tkaninnami, które radykalnie zmieniają otaczającą przestrzeń. I chociaż tkaniny są gigantyczne, to ich delikatność i monochromatyczność powoduje, że subtelna scenografia zapiera dech. Po stoisku wędruje się jak po pięknym, baśniowycm świecie.

Kuratorska koncepcja Svena Jonke, Christopha Katzlerera i Nikola Radeljkovicia zaciera granice pomiędzy przedmiotami, a przestrzenią - tworząc metaforę zanurzenia i odkrywania świata Prostoria. Chorwacka marka W Kolonii zaprezentowała nowości na rynek kontraktowy: krzesła Oblikant i Bik, stoły Trifidae, sofę Impression, system półek o nazwie Shtef Shelf oraz kolekcję outdoorową: Osmo - elegancką interpretację klasycznej metalowej typologii krzeseł ogrodowych i Umomoku - klasyczną typologię drewnianych siedzeń z miękkimi poduszkami z szeroką gamą stołów.  Wspaniałym dodatkiem były dobrze znane produkty Polygon i Oblique wykonane w wersji outdoor!

Prostoria Orgatec 2018 projekt Numen/For Use photo Exspace

Prostoria Orgatec 2018 projekt Numen/For Use photo Exspace

Prostoria Orgatec 2018 projekt Numen/For Use photo Exspace

Prostoria Orgatec 2018 projekt Numen/For Use photo Exspace

Prostoria Orgatec 2018 projekt Numen/For Use photo Andrea Bartoluccio mat. pras. Prostoria

Prostoria Orgatec 2018 projekt Numen/For Use photo Exspace

Prostoria Orgatec 2018 projekt Numen/For Use photo Exspace

Prostoria Orgatec 2018 projekt Numen/For Use photo Andrea Bartoluccio mat. pras. Prostoria

Projektanci Instalacji - Numen/For Use - to interdyscyplinarne studio działające w obszarach: sztuki konceptualnej, scenografii, projektowania produktowego i przestrzennego. Instalacje i scenografie Numen/For Use to wielokrotni Laureaci międzynarodowych nagród. Na swoim koncie mają min. kilka prestiżowych Borštnikov Scenography Award czy DMY Award 2010 za Tape Installation. O ‘Tape’ Numen/For Use piszemy tutaj >>>

Od samego początku swojej działalności (1999) chorwaccy projektanci - Sven Jonke, Christoph Katzler i Nikola Radeljković - eksperymentują z wielkoformatowymi formami, które radykalnie zmieniają otaczającą przestrzeń. O eksperymentalnych obiektach i instalacjach Numen/For Use piszemy tutaj >>>

Przełomową dla Numen/For Use okazała się realizacja scenografii do spektaklu “Inferno” zrealizowanego na podstawie „Boskiej Komedii” Dante Alighieriego w National Centre for Drama w Madrycie w roku 2005. O scenografii do spektaklu “Inferno” Numen/For Use piszemy tutaj >>>

-------------

Numen/For Use Website

Prostoria Website

Photos: Andrea Bartoluccio materiały prasowe Prostoria i Exspace

wizytówki

Komentarze:

loading
przyglądam się temu stoisku i właściwie nic tu nie ma, nie wiem nad czym zachwyt
skomentowany przez    Aśka    03 listopad 2018, 19:29 obserwuj post
minimalizm do potęgi, a jakie wrażenie. Fajnie, że opisujecie takie realizacje
skomentowany przez    Andrzej    03 listopad 2018, 12:47 obserwuj post
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.