wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
13 kwietnia 2019
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

Instalacja „Sleeping Piles”. Campany dialog z architekturą i naturą

Chwila ciszy wśród 5 metrowych pylonów. Bezcenne nie tylko na Milan Design Week

Milan Design Week to nie tylko miejsce, gdzie prezentuje się nowości w wyposażeniu, wystroju wnętrz i nie tylko. Mediolan w czasie tygodniowego święta designu żyje oszałamiającymi instalacjami i projektami scenograficznych powstałymi we współpracy znanych projektantów z największymi światowymi markami. O CONIFERA: COS × MAMOU-MANI pisalismy tutaj. O MaterialMessage Laufen x Snarkitecture pisaliśmy tutaj. O IQOS Alex Chinneck pisalismy tutaj.

Wydaje się, że jednymi z najbardziej zapracowanych projektantów w Mediolanie byli Fernando i Humberto Campana, założyciele Estudio Campana z Sao Paulo w Brazylii. Obok kilku projektów przentowanych w Mediolanie dla takich marek jak min. Louis Vuitton czy Artemide, stworzyli dwie wybitne instalacje: Campana “Crochet” dla Melissa oraz instalację „Sleeping Piles” w przestrzeni „Human Spaces” 2019. O Melissa i Campana: specjalnej kolekcji i instalacji na Milan Design Week 2019 pisaliśmy tutaj.

„Sleeping Piles” zaistniała w przestrzeni „Human Spaces” 2019” dla Interni Magazine. Połączenie natury i architektury - chwila ciszy wśród wysokich na 5 metrów pylonów - zaprasza gości na relaks wśród łuków i filarów w Cortile della Farmacia.„Instalacja jest twórczym dialogiem z łukami architektury.

Sleeping-Piles-Estudio-Campana-Human-Spaces_Milan_Design_Week-Exspace

“Sleeping Piles” Estudio Campana dla „Human Spaces” 2019 Interni Magazine, photos rmedium materiały prasowe Estudio Campana

Odwróciliśmy architekturę, aby stworzyć przeciwne [odwrócone łuki] z naturą, z pięciometrowymi drewnianymi kolumnami pokrytymi tą samą trawą, która jest na dziedzińcu, a nocą rozświetlamy ją. Tytuł brzmi „Sleeping Piles”. To żart z „tabletkami nasennymi”, ponieważ jest to miejsce do spania, odpoczynku, bez hałasu. Ciche miejsce, które można wykorzystać jako ławkę [używając filarów do oparcia się]. Bardzo zależy mi na tym, bo to był sen na jawie, ale myślę, że możemy budować piękne rzeczy z naturą.” – mówią twórcy Instalacji Fernando i Humberto Campana w wywiadzie dla Tracy Lynn Chemaly z Domus.

Sleeping-Piles-Estudio-Campana-Human-Spaces_Milan_Design_Week-Exspace

“Sleeping Piles” Estudio Campana dla „Human Spaces” 2019 Interni Magazine, photos rmedium materiały prasowe Estudio CampanaSleeping-Piles-Estudio-Campana-Human-Spaces_Milan_Design_Week-Exspace

“Sleeping Piles” Estudio Campana dla „Human Spaces” 2019 Interni Magazine, photos rmedium materiały prasowe Estudio Campana

„Sleeping Piles”
„Human Spaces” Organizator: Interni Magazine
Projekt: Estudio Campana https://campanas.com.br/
Miejsce: Via Festa del Perdono 7
Wydarzenie: Milan Design Week 2019
Termin: 9-14 kwietnia 2019 roku
Photos rmedium,  materiały prasowe Estudio Campana

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.