Reklama

wszystkie artykuły z działu >> WYDARZENIA
25 kwietnia 2019
wszystkie artykuły z działu >> WYDARZENIA

WZORY NA WIOSNĘ 2019. Powodów żeby przyjść jest mnóstwo!

Przed nami kolejna, wiosenna edycja Targów Designu WZORY - wydarzenia promującego najciekawsze i najnowsze polskie wzornictwo. Tegoroczne Wzory odbędą się w ostatni weekend kwietnia, tj. 27-28.04. w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy.

Podczas targów będzie można przyjrzeć się najnowszym produktom, poznać aktualne trendy, znaleźć coś wyjątkowego dla domu i ogrodu. Kwiecień to idealny moment na to, by wpuścić wiosnę wszędzie, gdzie tylko jest to możliwe.  Wiosna to zmiana, a osobiste zmiany warto zacząć od otoczenia, które ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie.

W zabytkowej przestrzeni targowej zagości ponad 130 wystawców. Dla odwiedzających będzie to szansa zdobycia niepowtarzalnych produktów sztuki użytkowej – mebli, ceramiki, grafiki, lamp, tekstyliów, dekoracji. Nie zabraknie też stoisk z perłami vintage i królestwa zieleni – miłośnicy flory jak zwykle znajdą tu coś dla siebie: rośliny na balkon, do mini ogródków i leśne kompozycje w szkle.

Targi tradycyjnie łączą część handlową z edukacyjną i społeczną, oferując liczne wydarzenia towarzyszące – warsztaty, koncerty i panele dyskusyjne. Tym razem dwa główne motywy przewodnie Targów to kobiecość i zieleń. Wśród wielu propozycji warsztatów na uwagę zasługują m.in. te organizowane przez Annie Sloan Polska. Twórczyni kultowych farb kredowych grała w kapeli uwielbianej przez Davida Bowie i Micka Jaggera, a dziś - jako światowej sławy autorytet w dziedzinie koloru i technik dekoracyjnych - inspiruje jak żyć z pasją i pięknie. Podczas warsztatów pod okiem ambasadorek Annie będzie można stworzyć artystyczny T-shirt z własnoręcznie wykonanym wzorem.

WZORY NA WOSNE EXSPACE

Sobotnie „Wzory są kobietą” obejmą cykl warsztatów i spotkań poświęconych zdrowiu, urodzie, poszukiwaniu ścieżek zawodowych i osobistej pełni, prowadzonych przez wyjątkowe kobiety
i przeznaczone głównie dla kobiet.  Na warsztatach dowiemy się m.in. jak skomponować naturalne perfumy, jak ćwiczyć jogę twarzy i jak zadbać o siebie, nie tylko zewnętrznie.

Niedzielna „Roślinna wymiana” zaś to spotkania kochających zieleń w strefie warsztatowej na I piętrze. Będzie można przynieść rośliny, które chcemy lub musimy oddać w dobre ręce, a także znaleźć i przygarnąć swoją wymarzoną roślinę oraz zasięgnąć fachowych porad dla ogrodników amatorów u dziewczyn ze Schroniska dla Roślin.

W niedzielę przewidziano atrakcje dla dzieci: koncert zespołu Dalbergia Duo i warsztaty muzyczne Papierowe Sny, rozwijające wyobraźnię, wrażliwość na sztukę i zapoznające z niezwykłym instrumentem, jakim jest marimba.

Wstęp na Targi i wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Lista wszystkich wystawców z lokalizacjami do pobrania tutaj

WZOrY NA WOSNE EXSPACE lista wystawcow

Lista wystawców WZORY NA WIOSNĘ 2019 z lokalizacjamiWZOrY NA WOSNE EXSPACE lista wystawcow

Lista wystawców WZORY NA WIOSNĘ 2019 z lokalizacjami

Kużnia Skaly WZORY NA WIOSNE EXSPACE

Kużnia Skały WZORY NA WIOSNĘ więcej informacji tutaj

Miler Designs WZORY NA WIOSNE EXSPACE

Miler Designs WZORY NA WIOSNĘ więcej informacji tutaj

Betoniczki WZORY NA WIOSNE EXSPACE

Betoniczki WZORY NA WIOSNĘ więcej informacji tutaj

FUSKU CERAMIKA WZORY NA WIOSNE EXSPACE

FUSKU CERAMIKA WZORY NA WIOSNĘ więcej informacji tutaj

HS studio WZORY NA WIOSNE EXSPACE

HS studio WZORY NA WIOSNĘ więcej informacji tutaj

HARMONGRAM

SOBOTA, 27.04

WZORY SĄ KOBIETĄ

WARSZTATY

Obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy rozpoczną się 8 kwietnia (poniedziałek)
o godz. 8:00. Formularz zgłoszeniowy dostępny będzie na stronie wydarzenia na FB https://www.facebook.com/events/1032823256908524/

12:00 Holistyczne dbanie o siebie

Warsztat holistycznego dbania o zdrowie. Ela Świętek, redaktorka naczelna platformy sprzedażowo-ogłoszeniowej naturalnabogini.pl, głos redakcji w podkaście „Dbaj o siebie” i autorka wellness planera „Plan na dobrostan” wskaże, jak zadbać o naturalny dobrostan i urodę. Każda uczestniczka zastanowi się, które obszary w jej codziennym życiu wymagają większej uwagi.

14:00 Qigong Fusion

Warsztat inspirowany różnymi metodami pracy z ciałem, głównie technikami oddychania i gimnastyką relaksacyjną Qigong, jogą, bioenergoterapeutyką, elementami metody Czechowa, EFT (emotional freedom therapy) i Energy Medicine (Dona Eden). Natalia Ziętara (Mycohood), z wykształcenia i uzależnienia socjolożka, która eksploruje różne metody oddychania i qigong, zapozna uczestniczki z metodami odzyskiwania witalności i sposobami przepracowywania emocji na poziomie ciała.

15:00 i 15:30 Joga twarzy

Joga twarzy to naturalny sposób na spowolnienie zachodzących z wiekiem zmian na twarzy i szyi. Daje efekt liftingu bez chirurga, poprawia owal twarzy, wygładza skórę, likwiduje podwójny podbródek, a także – do pewnego stopnia – pozwala przemodelować twarz, poprzez np. uwydatnienie kości policzkowych czy ust. Podczas warsztatów Marta Kucińska, która uczy kobiety, jak długo zachować młody wygląd, urodę, cofnąć oznaki zmęczenia i odzyskać naturalny uśmiech oraz poprawić samoocenę, zaprezentuje ćwiczenia wpływające na poprawę owalu twarzy oraz omówi zasady ich wykonywania.

15:00 - 16:00  Warsztaty powered by Annie Sloan

Kobiece warsztaty z ambasadorkami Annie Sloan Polska, na których będzie można stworzyć artystyczny T-shirt z własnoręcznie wykonanym wzorem.

Każda uczestniczka będzie proszona o zabranie koszulki lub kawałka tkaniny do pomalowania. Na zakończenie rozlosujemy wśród kobiet wyjątkowe upominki. Warsztaty są bezpłatne, ale ilość miejsc jest ograniczona - obowiązują zapisy:  anniesloankontakt@gmail.com

16:00 Jak stworzyć naturalne perfumy

Warsztat wprowadzi w tajniki aromaterapii i pozwoli zapoznać się z najwyższej jakości olejkami eterycznymi. Kasia Stryczniewicz, instruktorka jogi, która stworzyła centrum jogi pod Krakowem
i markę olejków eterycznych Kasia Raw, autorka książki „Podstawy Aromaterapii w Pracy z Ciałem i Emocjami” poinstruuje, jak stworzyć w pełni naturalne, wegańskie i bezpieczne dla skóry oraz środowiska perfumy na bazie olejków eterycznych, ekstraktów z roślin oraz olejów roślinnych. Dowiemy się też, jak dobierać nuty zapachowe, by odzwierciedlały nasz unikalny gust.

WYKŁADY

13:00 Jak starzeje się twarz i jak naturalnie spowolnić ten proces.
Wykład poświęcony procesowi starzenia się twarzy, podczas którego Marta Kucińska opowie, dlaczego twarz starzeje się szybciej niż reszta ciała, co powoduje zmiany w wyglądzie twarzy związane z wiekiem, a także, co można zrobić, by spowolnić ten proces i wyglądać jak najdłużej młodo.

14:00 Jak przejąć kontrolę nad swoim życiem o metodach pracy z ciałem i umysłem
Podczas warsztatów poznamy bliżej terapię skoncentrowaną na rozwiązaniach oraz terapię czaszkowo-krzyżową, które stanowią doskonale uzupełniające się metody pracy z ciałem i umysłem. Iga Krół-Łęgowska wierzy, że w każdym z nas drzemie ogromny potencjał, tylko czasem nie umiemy go w sobie dostrzec. Przez lata zajmowała się szeroko rozumianym rozwojem pracowników. Lubi pomagać i wkłada w to całe serce. Klara Francuz-Matwiejczyk, z zawodu i pasji zajmuje się ludzkim ciałem: jest fizjoterapeutką i logopedką. Interesuje się wpływem stresu na ciało, a poprzez używanie delikatnych technik obserwuje, jak podczas terapii pacjenci uwalniają się od napięć i bólu.

15:00 Luna i las. Czy księżyc jest kobietą i co ma do tego las?

Uczestniczki warsztatu zbadają związki łączące księżyc i cykl miesięczny kobiety. Pod okiem Julii Gmosińskiej, architektki, która tworzy otulające zielenią przedmioty: tkaniny, pościele, ilustracje
i księżycowe kalendarze, sprawdzimy, jak wejść w kontakt z własną cykliczną naturą, zbadamy, czym jest lunarna mandala cyklu i poszukamy sposobu, jak nauczyć się surfować na falach własnej cykliczności. A także – jak natura, las i zioła mogą nas w tym wspierać.

16: 00 Moc kobiecego głosu

Podczas warsztatu dowiemy się, do czego (oprócz mówienia) służy nam głos. Jak dzięki niemu zadbać o siebie, swoje samopoczucie i energię. Jak otworzyć się na słuchanie samej siebie i wyrażanie z odwagą tego, co czujemy. Basia Ciemięga poprzez pracę z głosem pomaga kobietom odzyskać poczucie własnej wartości, mocy sprawczej i wzajemnego wsparcia. Prowadzi autorskie warsztaty Głos Kobiety.                                           

           PANEL DYSKUSYJNY

17:00 Kobiecość w XXI wieku

Podczas spotkania omówimy obowiązujące modele i wzorce kobiecości, także pokutujący wciąż paradygmat, który nakazując łączyć satysfakcjonującej życie prywatne i zawodowe, skazuje nas na morderczą pracę i naraża na ostry i przewlekły stres. Zastanowimy się, jaką cenę płacą silne kobiety za przezwyciężanie trudów dnia codziennego. Zastanowimy się, jak mimo presji i licznych wymagań zadbać o siebie i swoją kobiecość.

Panelistki: Kamila Raczyńska-Chomyn, Basia Ciemięga, Julia Gmosińska, Ela Świętek. Kamila Raczyńska-Chomyn – pedagog, edukatorka seksualna. Przez 10 lat prowadziła szkolenia, między innymi z zakresu work-life balance i profilaktyki wypalenia zawodowego, instruktorka sportu i rekreacji.

NIEDZIELA, 28.04

ROŚLINNA WYMIANA

11:00 17:00 – przyjmujemyrośliny na wymianę.

Od godz. 15:30 - Schronisko Dla Roślinudziela porad dla ogrodników amatorów: czego roślina potrzebuje do życia; kiedy podlewać, kiedy suszyć; jakie wybrać stanowisko; w jaki sposób roślina daje nam do zrozumienia, że jej coś nie pasuje; pierwsza pomoc w nagłych wypadkach (schnięcie, żółknięcie liści, czarne plamy itp.); typowe choroby (grzyby, insekty); salon urody (cięcie, formowanie i przesadzanie); 10 najłatwiejszych roślin dla początkujących (omówienie gatunków oraz porady dotyczące ich uprawy).

DLA DZIECI

12.15-12.35 koncert Dalbergia Duo

Jedyny polski żeński duet perkusyjny (marimbowy). Tworzą go Anna Rutkowska i Julianna Siedler-Smuga. Duet założony w 2017 r. ma na koncie sukcesy o skali międzynarodowej – koncerty festiwalowe i nagrody na międzynarodowych konkursach, w tym w kategorii kameralistyka na VI International Master Competition for Music Teachers i w kategorii kameralistyka na North International Music Competition oraz rekomendację Fundacji Muzyki Polskiej za wyróżniającą się interpretację polskich utworów. Dalbergia Duo współpracuje z polskimi i zagranicznymi kompozytorami przy prawykonywaniu oraz współtworzeniu nowych utworów. W ich repertuarze znajdują się kompozycje twórców polskich i zagranicznych, stanowiące klasykę literatury perkusyjnej oraz aranżacje repertuaru muzyki klasycznej i filmowej. Artystki działają jako pedagożki w szkołach muzycznych I i II stopnia, a także propagują wiedzę o muzyce, organizując warsztaty dla osób nie związanych ze światem muzycznym. dalbergiaduo.com

12.40-13.10 warsztaty dla dzieci Papierowe sny

Zabawy rytmiczne z małymi instrumentami perkusyjnymi, które przybliżą dzieciom i młodzieży świat muzyczny, ukazując potrzebę obcowania z muzyką i sztuką. Wykonywane utwory będą stanowić muzyczny opis prezentowanych wizualizacji, których motywem przewodnim jest natura.

13.10-13.25 przerwa

13.30-14.00 – koncert Dalbergia Duo

14.10-14.40 warsztaty „Papierowe sny”

14.40-14.55 przerwa

15.00-15.30 koncert Dalbergia Duo

SOBOTA I NIEDZIELA

12:00-14:00 Warsztat Misza i Grisza

Wydawnictwo Tashka z najpiękniejszymi książkami dla dzieci! Na stoisku Wydawnictwa w bohaterowie popularnej książki - Misza i Grisza - tym razem będą gotować. W kreatywnych warsztatach skomponują z dziećmi pizzę a la Misza i kulinarne kukiełki, obsadzając Gęś w roli kucharza. Warsztaty są bezpłatne i nie obowiązują na nie zapisy.

WZORY na wiosnę 2019

27-28 kwietnia

Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy, ul. Bracka 25, Warszawa

godziny wydarzenia 11-19, wstęp wolny

http://wzorytargi.pl/

https://wzory.design/

Facebook

Partnerem wydarzenia jest Perła - Browary Lubelskie S.A.

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.