Reklama

wszystkie artykuły z działu >> WYDARZENIA
28 kwietnia 2019
wszystkie artykuły z działu >> WYDARZENIA

Nowa odsłona cyklu: Design od kuchni

17 kwietnia 2019 r., w siedzibie Cosentino Polska w Parzniewie, pojawiło się kilkudziesięciu architektów, przedstawicieli studiów kuchennych i kamieniarskich, zaproszonych przez gospodarzy spotkania – firmy Comitor i Cosentino. Przygotowane szkolenia przybliżyły zebranym najnowszą ofertę obu marek, a także trendy obowiązujące w nowoczesnych kuchniach. Gościem specjalnym spotkania był znakomity kucharz Aleksander Baron.

Siedziba Cosentino Polska, w podwarszawskim Parzniewie, zmieniła się tego dnia w wyjątkowe miejsce spotkań autorytetów z branży i kreatorów nowych trendów w architekturze i projektowaniu wnętrz kuchennych. Robert Walter, Członek Zarządu Comitor opowiedział o marce BLANCO, Ewa Łusiak, Marketing Product Manager Comitor, dzieliła się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie innowacji w urządzeniach AGD.

DesignodKuchni Comitor Cosentino Exspace

wszystkie zdjęcia materiały prasowe Cosentino Polska

DesignodKuchni Comitor Cosentino Exspace

DesignodKuchni Comitor Cosentino ExspaceDesignodKuchni Comitor Cosentino Exspace

DesignodKuchni Comitor Cosentino Exspace

Oferowane przez Comitor produkty marek Küppersbusch, Novy czy Blanco, od lat wyznaczają nowe standardy na rynku architektury kuchennej. Znane w świecie urządzenia kuchenne klasy premium: piekarniki, okapy, zlewozmywaki, czy baterie słyną z jakości, oryginalnego wzornictwa i dbałości o każdy detal. Goście spotkania mieli okazję przekonać się osobiście, jak pracują urządzenia oraz poznać ich zalety m.in. w mobilnym centrum, pokazującym najnowsze rozwiązania marki Blanco.

Spotkanie uświetnił live cooking w wykonaniu szefa kuchni restauracji Zoni, Aleksandra Barona, znanego również z telewizyjnego cyklu „Widelcem po mapie”. Kucharz, wraz ze swoją asystentką Martą Dymek, gotowali na żywo w przestrzeni Cosentino, w towarzystwie wielkoformatowych powierzchni Silestone, Dekton i Sensa. Kulinarny spektakl udowodnił zaawansowanie technologiczne produktów Cosentino. Dekton, dzięki swojej odporności na temperatury, został „upieczony” w bardzo wysokiej temperaturze. Dzięki temu zabiegowi łososia usmażono bezpośrednio na płycie z konglomeratu kwarcowego. Zebrani  mieli możliwość podpatrzenia warsztatu pracy mistrzów i spróbowania wytwornych dań pieczonych w zaawansowanym technologicznie piekarniku Küppersbusch BP 6550.0S, podanych na talerzach stworzonych z najnowszej kolekcji Dekton Stonika, zaprezentowanej podczas spotkania. Proces przygotowania dań odbywał się przy powstałym specjalnie na tę okazję mobilnym modelu wyspy kuchennej, z wbudowanym okapem Panorama firmy NOVY. Wysuwany z blatu okap umożliwił efektywne wyłapywanie oparów już u źródła, dzięki czemu uczestnicy spotkania nie czuli żadnych zapachów podczas przyrządzania potraw, a po zakończonej pracy urządzenie dyskretnie schowało się w zabudowie. Blat wyspy roboczej wykonany został z materiału Dekton, w kolorze Opera a boczna okładzina stworzona z najnowszej propozycji Cosentino, Dektonu Slim o grubości 4 mm.

DesignodKuchni Comitor Cosentino Exspace

DesignodKuchni Comitor Cosentino Exspace

DesignodKuchni Comitor Cosentino Exspace

DesignodKuchni Comitor Cosentino Exspace

DesignodKuchni Comitor Cosentino Exspace 

DesignodKuchni Comitor Cosentino Exspace

DesignodKuchni Comitor Cosentino Exspace

DesignodKuchni Comitor Cosentino Exspace

Ogromne wrażenie na gościach zrobił spacer po części magazynowej z Miguelem Sierrą, Dyrektorem Generalnym i Anetą Konowrocką, Marketing Coordinator Cosentino oraz możliwość obejrzenia wzorów i struktur  wszystkich kolekcji Cosentino, wraz z premierowymi wzorami Dekton Stonika. Wywodząca się z Hiszpanii marka po raz kolejny udowodniła, że wzornictwo ich konglomeratów kwarcowych, powierzchni ultrakompaktowych, czy granitów, wychodzi daleko poza konwenanse i stereotypowe myślenie o projekcie kuchni. Zastosowane podczas produkcji technologie i rozpiętość wzornicza Dektonu, Silestone’u i Sensy udowodniły, że tego rodzaju materiały dają ogromne pole do popisu, a sposobów na ich wykorzystanie w kuchni wciąż przybywa.

Jak będzie prezentować się strefa kuchenna w najbliższej przyszłości, dowiemy się podczas kolejnych spotkań z cyklu Design od kuchni, zaplanowanych we Wrocławiu, Poznaniu i Krakowie.

Partnerami spotkania były markiGala Collezione, Elmax- Centrum Światła i AUDI. Krotoski i Cichy

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Elle Decoration, a także:  Design Alive, Czas na Wnętrze, Weranda, Point of Design, Nowy Magazyn, Wnętrze, Law Business Quality, Architektura &Biznes, Magazif, Ekspert Budowlany, Designteka.pl, MieszkaniezPomyslem.pl

Więcej: www.comitor.pl  / www.cosentino.com

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.