Reklama

wszystkie artykuły z działu >> FIRMY
13 maja 2019
wszystkie artykuły z działu >> FIRMY

Grupa Nowy Styl przejeła francuską spółkę Majencia

W piątek francuski sąd gospodarczy wybrał ofertę Grupy Nowy Styl na inwestora spółki Majencia, która znajduje się w stanie upadłości. Europejski gigant wyposażenia biurowego przejmie fabryki w Noyon i  Bressuire, a także zatrudni większość załogi Majencii. Utworzenie nowej spółki ma pomóc uzdrowić francuskie przedsiębiorstwo i wrócić mu na pozycję lidera francuskiego rynku meblowego wyposażenia biur.

Przeprowadzona transakcja to kolejna zachodnioeuropejska akwizycja Grupy Nowy Styl, po tym, jak w tym roku przejęła niemiecką firmę Kusch+Co, w 2015 roku - szwajcarską firmę Sitag, w 2013 działającą w Niemczech i Holandii spółkę Rohde & Grahl, a w 2011 roku – niemiecką markę Grammer Office.

exhibitors_from_poland_exspace- Stale inwestujemy w rozwój rynków zachodnioeuropejskich. We Francji jesteśmy obecni od niemal 20 lat, ale przejmując Majencię osiągniemy pozycję numer jeden w kraju, który obok Niemiec jest głównym rynkiem europejskim. Wierzymy, że dokapitalizowanie działalności Majencii, globalna skala działania naszej firmy oraz doświadczenie w integracji i optymalizacji procesów biznesowych pozwolą przywrócić firmie Majencia jej siłę – mówi Adam Krzanowski, prezes Grupy Nowy Styl.

Z pozycji lidera

Spółka Majencia przez lata była numerem jeden na francuskim rynku mebli biurowych. Jeszcze w 2017 roku jej obroty przekraczały 100 mln euro, jednak od kilku lat zmagała się w problemami finansowymi, które spowodowały, że pod koniec ubiegłego roku zastosowano wobec niej  postępowanie upadłościowe. Mimo podjęcia wielu działań restrukturyzacyjnych od kwietnia spółka znalazła się w stanie upadłości, a syndyk poszukiwał nowych właścicieli z pomysłem na jej uzdrowienie. O jej przyszłości miał zdecydować Sąd Gospodarczy w Nanterre i to właśnie ten sąd ze złożonych trzech propozycji przejęcia spółki, wybrał w miniony piątek ofertę Grupy Nowy Styl.

Plan rozwoju biznesu

- Zgodnie z naszą ofertą za pół miliona euro przejmujemy aktywa francuskiego producenta. Następnie, aby dać Majencii nowe życie, tworzymy podmiot Nowy Styl - Majencia o kapitale 10 mln euro oraz z finansowaniem dłużnym na poziomie 9,5 mln euro. Według naszych obliczeń, to kwoty, które pozwolą Majencii na powrót na pozycję rynkowego lidera – mówi Rafał Chwast, wiceprezes i dyrektor finansowy Grupy Nowy Styl. - Chcemy też utrzymać możliwie wiele stanowisk pracy, ale adekwatnie do obecnej skali działania firmy we Francji.

W Nowy Styl – Majencia zatrudnienie znajdzie 266 pracowników z dotychczasowej załogi francuskiego producenta.  Dalsza rozbudowa zespołu będzie następować stopniowo, odpowiednio do rozwoju działalności.

Nowa spółka będzie też naturalnie kontynuować realizację długoterminowych kontraktów Majencii dla jej kluczowych klientów z sektora publicznego i prywatnego.

- Znamy potencjał Majencii na rynku francuskim. Zaufanie, które zdobyła wśród tutejszych klientów dzięki długoletniemu doświadczeniu jest bezcenne. Podczas analizy spółki na etapie postępowania ofertowego zidentyfikowaliśmy obszary, które ze skalą działania naszej firmy i wiedzą możemy znacząco poprawić. Myślę tu m.in. o szerokim i dynamicznie rozwijanym portfolio Grupy Nowy Styl, które może uzupełnić ofertę Majencii. Do tej pory jedną czwartą sprzedaży Majencii we Francji stanowiły produkty kupowane od innych producentów. Sądzę, że teraz zapełnimy tę lukę własnymi rozwiązaniami  – mówi Roman Przybylski, członek zarządu i dyrektor handlowy Grupy Nowy Styl.

W planie rozwoju Majencii znalazły się też m.in. podniesienie efektywności logistyki, organizacji produkcji i procesów wdrożeniowych nowych produktów. Wiele komponentów, w które dotychczas zaopatrywano się u dostawców zewnętrznych, teraz Nowy Styl – Majencia będzie taniej kupować we własnych zakładach, głównie w Polsce.

- Cieszymy się, że sąd wybrał Grupę Nowy Styl jako inwestora Majencii. Bycie częścią stabilnej i odnoszącej sukcesy organizacji, europejskiego lidera w branży, jest dla Nowy Styl - Majencia szansą powrotu na pozycję lidera rynku francuskiego po okresie trudności, które nasilały się w ostatnich miesiącach. Naszym priorytetem jest przywrócenie działalności na rynku i przekonanie klientów, by ponownie nam zaufali, tak jak mieli do nas zaufanie przed okresem naszych problemów. To dla nas bardzo dobry moment, kiedy 266 osób będących częścią nowej firmy, mobilizuje się przed nowymi ekscytującymi wyzwaniami - komentuje Vincent Gruau, właściciel i prezes Majencii, który pozostanie również w strukturach nowej spółki.

______________________________

Majencia

Majencia to francuski lider w dziedzinie mebli biurowych i przestrzeni pracy. Firma tworzy wnętrza, w których przenika się wysoka jakość życia i dobre samopoczucie użytkowników z wydajnością przestrzeni biurowej.

Model biznesowy Majencii integruje procesy od produkcji po dostawę i instalację wyposażenia, zapewniając globalną sieć obsługi dla kompleksowej realizacji projektów biurowych.

Dzięki dwóm zakładom produkcyjnym w Noyon (komponenty metalowe i montaż siedzeń) oraz Bressuire (produkty z drewna i forniru) Majencia jest w stanie zaoferować szeroki asortyment produktów, w tym biurka, krzesła oraz szafy biurowe. Swoje rozwiązania firma prezentuje w swojej siedzibie i salonie ekspozycyjnym w Saint-Cloud pod Paryżem.

W ostatnich latach Majencia odnotowywała sprzedaż na poziomie: 112 mln EUR w 2017 r. i 95 mln EUR w 2018 r.

Od wielu lat zaangażowana w zrównoważony rozwój, Majencia jest jedną z pierwszych firm we Francji, która uzyskała ocenę na poziomie „Mature” według normy ISO 26000.

Grupa Nowy Styl

Jesteśmy europejskim liderem w zakresie kompleksowych rozwiązań meblowych dla przestrzeni biurowych oraz miejsc użyteczności publicznej. Unikatowy model biznesowy naszej firmy pozwala dostarczać klientom usługę wyposażania wnętrz w oparciu o dogłębną analizę specyfiki i potrzeb klienta, efektywności, organizacji pracy, ergonomii i akustyki. Dzięki doświadczeniu oraz zapleczu technologiczno-produkcyjnemu każda oferta jest "szyta na miarę".

Dobre zrozumienie potrzeb klientów, innowacyjność i otwarta na zmiany kultura organizacyjna doprowadziła nas na pozycję jednej z największych i najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w  swojej branży w Europie z przychodami ze sprzedażą ponad 380 mln euro rocznie. Posiadamy własną, międzynarodową sieć dystrybucyjną obejmującą lokalne struktury sprzedaży w 16 krajach na wszystkich najważniejszych rynkach europejskich i na Bliskim Wschodzie. Zatrudniając lokalnych menedżerów i pracowników maksymalnie skutecznie docieramy do klientów, dopasowując ofertę i zapewniając profesjonalny serwis.

Codziennie wyposażamy nowe biurowce, centra konferencyjne, kina, stadiony, obiekty muzyczne, sportowe i wielofunkcyjne. Na liście referencyjnej figurują m.in. międzynarodowe korporacje takie jak DS Smith, Honeywell, Deloitte czy ABB, instytucje kulturalne, np. NOSPR w Katowicach czy Opera w Monachium oraz stadiony w Polsce i Francji, na których odbyły się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej w 2012 r. i 2016 r. Na naszych siedziskach zasiądą też kibice na 6 z 7 stadionów budowanych na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Katarze.

Aby sprostać gustom i potrzebom klientów na całym świecie, nasze portfolio tworzy 8 marek produktowych: Nowy Styl, BN Office Solution, Grammer Office, Rohde & Grahl, Sitag, Kusch+Co, Forum Seating i Stylis. Rozwiązania meblowe oraz wiedzę o organizacji nowoczesnych biur prezentujemy w Office Inspiration Centre w Krakowie, gdzie spotykamy się z klientami, szkolimy i inspirujemy. Dodatkowo posiadamy 29 showroomów zlokalizowanych m.in. w Warszawie, Londynie, Paryżu, Düsseldorfie, Monachium, Pradze, Bratysławie i Dubaju.

Swoje produkty wytwarzamy w kilkunastu zakładach produkcyjnych wyposażonych w najnowocześniejsze technologie, zlokalizowanych w Polsce, Niemczech, Szwajcarii, na Ukrainie, w Rosji i Turcji.

www.nowystylgroup.com

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.