wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
09 lipca 2019
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

Łąka w HQ Jil Sander. Genialna instalacja Lindy Tegg w Mediolanie

‘Adjacent Field’ Linda Tegg na Milan Design Week 2019

Jak sprawić, by o marce pisał cały świat? Trudne pytanie - prosta odpowiedź. Zapraszamy na mediolańską łąkę do flagowego sklepu Jil Sander. Dla nas rewelacja, ale ciekawi jesteśmy waszej opinii.

Australijska artystka Linda Tegg - wykorzystując rośliny zebrane z Mediolanu i okolicy - stworzyła żywą instalację w siedzibie flagowego sklepu Jil Sander na Milan Design Week 2019.

Instalacja ‘Adjacent Fields’ towarzyszyła prezentacji pierwszej z nowej serii kolekcji Jil Sander +, której produkty, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, stworzone zostały z myślą o życiu poza miastem: w górach, nad morzem czy na wsi. Przy ‘Adjacent Fields’ Tegg współpracowała z Lucie i Lukiem Meierami, dyrektorami kreatywnymi Jil Sander.

exhibitors_from_poland_exspace

Tegg, wspólnie z projektantem ogrodów Matteo Foschi, rośliny na wystawę zbierała przy chodnikach, w pęknięciach budynków i na nieużywanych łatach ziemi. ‘Adjacent Fields’ zbudowana jest z takich gatunki jak mchy, sukulenty, jeżyny, pospolitą gwiazdnicę, geranium, bluszcz, trawa czy dzika szałwię.

Usuwając rośliny z kontekstu miejskiego i układając je w sposób przypominający galerię, Tegg sprawiła, że przybierały one inny status pomagając promować głębsze docenianie przyrody w mieście.

Exspace-Adjacent-Field-installation- Linda-Tegg-Jil-Sander

‘Adjacent Field’ Milan Design Week 2019 LindaTegg Wszystkie zdjęcia © Linda Tegg, courtesy of Jil Sander

Exspace-Adjacent-Field-installation- Linda-Tegg-Jil-Sander

Instalacji ‘Adjacent Field’ towarzyszyło wyjątkowe oświetlenie zaprojektowane specjalnie na jej potrzeby przez Nicholasa Burnhama z NDYLight.

Po zakończeniu Milan Design Week niektóre rośliny z ‘Adjacent Field’ powróciły do swojego pierwotnego środowiska, podczas gdy inne zostały przekształcone w stałe ekspozycję w studiach Jil Sander, zamieniając codzienność w przestrzeń dedykowaną wyjątkowym chwilom.

Nawiązując do mediolańskiej instalacji - okna mediolańskiej HQ Jil Sander zostały udekorowane 5 dużymi zdjęciami oferującymi alternatywny widok instalacji - wykonanymi na ulicach Mediolanu przez projektanta Davida Foxa,  partnera i współpracownika Tegg.

Generowanie wzajemnej zależności między naturą i człowieka, pomiędzy wnętrzem i tym co nas otacza, odzwierciedlają ideę pracy Lucie i Luke'a Meierów dla Jil Sander.

Exspace-Adjacent-Field-installation- Linda-Tegg-Jil-Sander

Exspace-Adjacent-Field-installation- Linda-Tegg-Jil-Sander

Exspace-Adjacent-Field-installation- Linda-Tegg-Jil-Sander

Wszystkie zdjęcia © Linda Tegg, courtesy of Jil Sander

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.