Reklama

wszystkie artykuły z działu >> ARCHITEKTURA
12 lipca 2019
wszystkie artykuły z działu >> ARCHITEKTURA

Restauracja Garden Hotpot przypomina parujący między drzewami garnek

Tak, są takie miejsca na ziemi, gdzie budynki nie potrzebują ścian. Restauracja Garden Hotpot wije się wzdłuż parującego stawu, wtapiając w eukaliptusowy las.

MUDA-Architects pod koniec 2018 roku otrzymali propozycję zaprojektowania restauracji, która wtapia się w las eukaliptusowy, celebrującej hotpot na obrzeżach Chengdu, stolicy prowincji Syczuan, miasta liczącego ponad 10 milionów mieszkańców.

Umiarkowany, ciepły i monsunowy klimat Chengdu czyni go magnesem turystycznym w południowo-zachodnich Chinach. Synonimem Chengdu, stał się hotpot, jako część lokalnej kultury, który jest nie tylko kulturą żywności, ale także stylem życia. Gorący Kociołek (w języku angielskim: hot pot) jest azjatyckim daniem polegającym na samodzielnym przyrządzaniu potrawy poprzez wrzucanie lub namaczanie różnych produktów do wrzącego, wcześniej sporządzonego wywaru.

Restauracja Garden Hotpot przypomina taki parujący pomiędzy drzewami kociołek.

MUDA-Architects wykorzystali okazję, by zintegrować kulturę hotpot z naturalnym środowiskiem ekologicznym, tworząc restaurację zgodną z nowoczesnym stylem konsumpcji, która szanuje ekologię.

Restauracja Garden Hotpot to w sumie budynek o powierzchni 1,8 tys. m², którego obwód ma 290 metrów, wysokość 3 metry, a szerokość zmienia się w zależności od środowiska naturalnego

Korzystając z klimatu regionu, a także w celu zanurzenia gości w naturalnym krajobrazie, Restauracja Garden Hotpot nie ma ścian. Zamiast tego cienkie kolumny o wysokości trzech metrów podtrzymują sklepienie dachu, które meandruje wzdłuż stawu.

Cała konstrukcja wtapia się w proste pnie drzew eukaliptusowych i znika w naturze. Zakrzywione drewniane poręcze nad jeziorem zbudowano z myślą, by przybliżać ludzi do natury. Tak, aby gości mogli podziwiać widoki zacierające granice jeziora.

Garden-Hotpot-Restaurant-MUDA-Architects-exspace (5)

Restauracja Garden Hotpot, Chengdu, Chiny, projekt: MUDA-Architects, wszystkie zdjęcia Arch-Exist

Garden-Hotpot-Restaurant-MUDA-Architects-exspace (2)

exhibitors_from_poland_exspace

Garden-Hotpot-Restaurant-MUDA-Architects-exspace (1)

Garden-Hotpot-Restaurant-MUDA-Architects-exspace (3)

Garden-Hotpot-Restaurant-MUDA-Architects-exspace (6)Garden-Hotpot-Restaurant-MUDA-Architects-exspace (1)

Garden-Hotpot-Restaurant-MUDA-Architects-exspace (7)

Garden-Hotpot-Restaurant-MUDA-Architects-exspace (8)

Garden-Hotpot-Restaurant-MUDA-Architects-exspace (4)

INFO

Restauracja Garden Hotpot

Projekt: MUDA-Architects 

Lokalizacja: Chengdu, Sichuan  

Powierzchnia: 1800 mkw

Realizacja: grudzień 2018- czerwiec 2019

Photos: Arch-Exist

Design team: Lu Yun,Xu Jiandan,Sun Qiming,He Yixiu,Chen Xue,Liu Xiaoqiao,Rong Dian,Zhou Shangyun

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.