wszystkie artykuły z działu >> DESIGN
29 sierpnia 2019
wszystkie artykuły z działu >> DESIGN

10 nowych kolekcji, 10 znanych polskich projektantów, 10 firm z branży meblarskiej - „Granty na Dizajn”

Nadszedł odpowiedni moment, by zaprezentować „Trans:Forming Design from Poland” czyli podsumowanie projektu „Granty na Dizajn”, realizowanego przez Stowarzyszenie Wzornictwo Przemysłowe Warmii i Mazur. W trwającym niemal rok projekcie wzięło udział dziesięć polskich firm z branży wyposażenia wnętrz. W ramach procesu otrzymały one kompleksowe wsparcie w zarządzaniu wzornictwem od strategii po wdrożenie i komunikację, a w efekcie podjęły pierwszą współpracę z projektantami nad autorskimi kolekcjami mebli.

exhibitors_from_poland_exspace

Projekty zobaczymy na dwóch ważnych, międzynarodowych wydarzeniach targowych – Maison & Objet w Paryżu (6-10 września b.r.) oraz Warsaw Home w Nadarzynie pod Warszawą (3-6 października b.r.). Na prezentowanej tam wystawie „Trans:Forming Design from Poland” będzie można zobaczyć dziesięć kolekcji, które są wynikiem współpracy firm ze znanymi polskimi studiami projektowymi. Więcej o „Trans:Forming Design from Poland” piszemy tutaj.

Poznajcie kolekcje zaprojekowane dla firm w ramach procesu "Granty na Dizajn" 

AVENIR by ABM, proj. MARTA NIEMYWSKA-GRYNASZ 

Kolekcja AVENIR to projekt Marty Niemywskiej - Grynasz z Grynasz Studio dla firmy ABM S.A. Wyposażenie sklepów - meble sklepowe. To nowoczesny, modułowy system ekspozycyjny do kompleksowego wyposażenia sklepów z odzieżą. Inspiracją do jego stworzenia była architektura modernistyczna. Dzięki minimalistycznej stylistyce i zastosowaniu wysokiej jakości materiałów - metal, drewno, AVENIR sprawdza się w pop-up storach, na stoiskach targowych, w pracowniach, biurach lub w domach jako system garderobiany czy regałowy. Aranżację indywidualnej przestrzeni ułatwiają dodatkowe akcesoria wchodzące w skład kolekcji.

exspace_Grynasz Studio_granty-na-design

 

wszystkie zdjęcia Marek Swoboda

exspace_Grynasz Studio_granty-na-design

MOOD by DEVO, proj. DAWID GRYNASZ 

Kolekcja MOOD dla firmy DEVO - Meble Łazienkowe zaprojektowana przez Dawida Grynasza z Grynasz Studio. Modułowe meble łazienkowe MOOD przeznaczone są zarówno do małych, kompaktowych łazienek, jak i do dużych salonów kąpielowych. Charakteryzuje je indywidualizm i komfort użytkowy oraz dowolność w aranżowaniu przestrzenni. Nowością rynkową jest naścienny organizer, który ułatwia uporządkowanie przestrzeni i tworzy osobistą mapę codziennych rytuałów pielęgnacyjnych. Elementy kolekcji mogą przenikać np. do strefy sypialnej lub dziennej, tworząc spójną całość. Łazienka marzeń?

exspace_Grynasz Studio__granty-na-design

exspace_Grynasz Studio__granty-na-design

SPLOT by SIKORSKI SUPREME FURNITURE
proj. ZOFIA STRUMIŁŁO-SUKIENNIK

Last but not least. Nowa kolekcja SPLOT firmy Sikorski Supreme Furniture SSF czerpie z bogatej tradycji Podlasia. Zaprojektowana została przez Zofię Strumiłło-Sukiennik z Beza Projekt. Kolekcja składa się z komody, mebla pod TV, toaletki oraz wysokiej szafki. Ich konstrukcja oraz forma nawiązuje do skrzydła samolotu. Elementem zwracającym uwagę są fronty wykonane z wyplatanej siatki. Zarówno plecionki, jak i kolorystyka to zapożyczenia z barwnej ludowości regionu oraz tradycji rzemieślniczej i rękodzielniczej.

exspace_beza_projekt_granty-na-design

exspace_beza_projekt_granty-na-design

KA by KIELECKA FABRYKA MEBLI, proj. ANNA ŁOSKIEWICZ

Kolekcja KA otwiera nowe możliwości aranżacji przedpokoju. Zaprojektowana przez Annę Łoskiewicz ze studia Beza Projekt dla Kielecka Fabryka Mebli. To modułowa kolekcja, która pozwala na estetyczne i funkcjonalne zagospodarowanie tej wymagającej przestrzeni. Umożliwia komponowanie własnych rozwiązań oraz łatwo wpisuje się w pozostałą aranżację domu. Zróżnicowanie wielkości i głębokości szafek powoduje intuicyjne użytkowanie mebli i daje różnorodne możliwości przechowywania. Kolekcję charakteryzuje geometryczność, lekkość, minimalizm, a przede wszystkim ciekawe wzornictwo. Na rzeźbione w delikatne rowki fronty nałożony został matowy i soczysty kolor. Boki mebli to unikatowy, rzadziej spotykany motyw z delikatną, ale charakterystyczną, organiczną strukturą w kolorze białym.

exspace_beza_projekt_granty-na-design

exspace_beza_projekt_granty-na-design

DOTS by FURNITURE CONCEPT
proj. SYLWIA KOWALCZYK-GAJDA

DOTS to nostalgiczna kolekcja inspirowana stylistyką vintage. Zdecydowane formy, wybarwienie oraz detale nawiązują do polskiego wzornictwa drugiej połowy XX w. Bryły cechuje prosta forma. Uwagę przyciągają wyprofilowane nóżki i charakterystyczne uchwyty. Kolekcja została zaprojektowana przez Sylwię Kowalczyk - Gajdę z Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe dla firmy Furniture Concept.

exspace_Kowalczyk-Gajda-Studio-Projektowe_granty-na-design

exspace_Kowalczyk-Gajda-Studio-Projektowe_granty-na-design

HILO by LIBRA SOFA, proj. SZYMON HANCZAR 

Kolekcja HILO dla firmy Libra SOFA zaprojektowana przez Szymona Hanczara z Hanczar StudioSkłada się z 6 modeli pufów. Zróżnicowanie rozmiarów poszczególnych mebli pozwala dopasować je do wnętrz o różnym charakterze: przestrzeni co-livingowych, co-workingowych, publicznych jak lobby hotelowe, poczekalnie, kawiarnie. Różne wysokości i średnice mebli dostosowują się do odmiennych aktywności, jak spotkania, oczekiwanie, odpoczynek, praca. Elementem zmieniającym w łatwy sposób funkcję z siedziska na stolik są nakładki. Praktyczne rozwiązanie to wbudowane w największym pufie ładowarki USB i gniazda zasilania. Zastosowane tkaniny, dostępne w różnych wykończeniach, monochromatyczych i geometrycznych wzorach, to odpowiedź na eklektyzm współczesnych wnętrz. Który motyw wybrać?

exspace_Hanczar Studio_granty-na-design

exspace_Hanczar Studio_granty-na-design

ROSETTE by VISSIV/NORD MEBEL
proj. AGATA KULIK-POMORSKA

Kolekcja mebli tapicerowanych ROSETTE została zaprojektowana przez Agatę Kulik-Pomorską ze studia MALAFOR dla luksusowej marki VISSIV firmy Nord Mebel. Składa się z fotela, sofy dwuosobowej lub trzyosobowej, pufa, narożnika oraz leżanki. Charakteryzuje się odważnym wzornictwem i oryginalną, minimalistyczną formą. Źródłem inspiracji dla formy kolekcji jest rozeta - motyw ludowy gwiazdy heksapentalnej, spotykanej w wielu kulturach, uważanej za symbol magiczny, kwiat życia. Uwagę przykuwa efektowny detal - przeszycia grubą, widoczną nicią podkreślający rzemieślniczy charakter mebli.

exspace_MALAFOR_granty-na-design

Fot. Radek Walaugo

exspace_MALAFOR_granty-na-design

exspace_MALAFOR_granty-na-design

exspace_MALAFOR_granty-na-design

AUDREY by SO_FEM/LECH-POL
proj. MAGDALENA KASPRZYCA

Wyjątkowo kobieca kolekcja AUDREY zaprojektowana przez Magdalenę Kasprzycę dla nowej marki SO_FEM firmy Lech-Pol. Źródłem inspiracji jest Audrey Hepburn - ikona kultury popularnej lat 60. XX wieku. Na charakter kolekcji wpłynął również fakt, że tworzona była dla marki zarządzanej przez trzy kobiety o silnych osobowościach, w dodatku z trzech pokoleń. Kolekcja składa się z czterech pojedynczych modułów sof, z których każdy ma swoje indywidualne, odmienne w formie oparcie. W zestawie występuje także fotel, moduł narożny oraz puf. Poszczególne elementy można łączyć w różnych zestawieniach.

exspace_Magdalena_Kasprzyca_granty-na-design

exspace_Magdalena_Kasprzyca_granty-na-design

MALU by DOLUX-M, proj. NIKODEM SZPUNAR

Wizytówką kolekcji MALU zaprojektowanej przez Nikodema Szpunara ze Studio Szpunar dla firmy Dolux-M jest nawiązanie do tradycji ciesielskich zastosowanych w nowoczesnym wzornictwie. Jaskółczy ogon w stołach SOFT to sposób łączenia, który pozwala wyeliminować metalowe okucia, jest inspirowany tradycją i naturą. Proste, geometryczne formy maksymalnie eksponują piękno naturalnego materiału. Każda seria produkowana jest w ograniczonej ilości, z wysokiej jakości drewna - w tym przypadku Quercus rubra (dąb czerwony). Kolekcja idealnie połączy strefy domu z ogrodem. W jej skład wchodzą: stoły z pęknięciem - Slot, stoły z deskami - Soft, ławka - Soft, fotel – Hut, krzesło - InOut.

exspace_Studio Szpunar_granty-na-design

exspace_Studio Szpunar_granty-na-design

MOD by MICROOM/PAGOK-MEBLE
proj. DOROTA TERLECKA

Mikroapartamenty określa się mianem mieszkań przyszłości. Wymagają jednak rozwiązań, które pozwolą na funkcjonalne i atrakcyjne zaaranżowanie przestrzeni. Kolekcja MOD powstała właśnie w odpowiedzi na te trendy. Zaprojektowana została przez Dorotę Terlecką z BIURO K dla nowo powstałej marki microom należącej do PAGOK-Meble Sp zoo. MOD to wygodny, kompaktowy zestaw dający możliwość dowolnej konfiguracji poprzez różnorodne rozmieszczenie i łączenie brył. Kolekcję charakteryzuje prosta i atrakcyjna forma oraz detale nawiązujące do epoki modernizmu. Dzięki naturalnej okleinie, MOD wprowadza do wnętrza ciepłą i przytulną atmosferę.

exspace_BIURO K__granty-na-design

exspace_BIURO K__granty-na-design

-------------

KOLEKCJE, PRODUCENCI, PROJEKTANCI: 

AUDREY by SO_FEM/LECH-POL, proj. MAGDALENA KASPRZYCA

AVENIR by ABM, proj. MARTA NIEMYWSKA-GRYNASZ

DOTS by FURNITURE CONCEPT, proj. SYLWIA KOWALCZYK-GAJDA

HILO by LIBRA SOFA, proj. SZYMON HANCZAR

KA by KIELECKA FABRYKA MEBLI, proj. ANNA ŁOSKIEWICZ

MALU by DOLUX-M, proj. NIKODEM SZPUNAR

MOD by MICROOM/PAGOK-MEBLE, proj. DOROTA TERLECKA

MOOD by DEVO, proj. DAWID GRYNASZ

ROSETTE by VISSIV/NORD MEBEL, proj. AGATA KULIK-POMORSKA

SPLOT by SIKORSKI SUPREME FURNITURE, proj. ZOFIA STRUMIŁŁO-SUKIENNIK

OPERATOR/KOORDYNATOR PROJEKTU:

Stowarzyszenie Wzornictwo Przemysłowe Warmii i Mazur

DESIGN MANAGEMENT:

Małgorzata Adamus, Monika Brauntsch, Renata Mikołajczyk, Marzena Radzka-Wiśniewska

PROJEKT WYSTAWY:

Studio Gdyby

IDENTYFIKACJA WIZUALNA WYSTAWY:

Marta Gawin

ZDJĘCIA:

Marek Swoboda

O STOWARZYSZENIU:

Stowarzyszenie Wzornictwo Przemysłowe Warmii i Mazur powstało w 2013 roku z potrzeby wspierania rozwoju ciekawych, indywidualnych projektów w oparciu o etykę, estetykę i kulturę biznesu. Najważniejszym celem funkcjonowania Stowarzyszenia jest działalność na rzecz podnoszenia poziomu konkurencyjności przedsiębiorstw poprzez design. Wypracowało i realizuje ścieżkę wsparcia firm w zakresie wzornictwa, m.in. podczas realizacji w latach 2013-2014 własnego projektu „Szybkowar dizajnu”, w którym przeprowadzono pierwsze audyty wzornicze i opracowano na ich podstawie strategie, które, przy współpracy z projektantami i ekspertami w obszarze wzornictwa, zostały wdrożone. W swoim portfolio Stowarzyszenie ma m.in. projekty dla branży meblarskiej, spożywczej, produkcji opakowań, łyżwiarstwa, gospodarstwa domowego i turystycznej. Stowarzyszenie tworzy interdyscyplinarne zespoły projektowe, współpracuje z najlepszymi projektantami, technologami, marketingowcami i fotografami, aby zapewnić przedsiębiorstwom wysoką jakość i kompleksowość usług we wdrażaniu innowacji http://designtodobre.pl/.wizytówki

Komentarze:

loading
super projekty! Naprawdę pomysłowe. Brakuje mi tylko projektów od Adriana Furniture
skomentowany przez    Odetta    27 wrzesień 2019, 18:55 obserwuj post

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.