wszystkie artykuły z działu >> TARGI
03 października 2019
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Granty na design: 10 innowacyjnych projektów polskich mebli na targach Warsaw Home

Podczas tegorocznej edycji targów Warsaw Home CODE design zaprezentował 10 wyjątkowych kolekcji mebli polskich firm, biorących udział w projekcie "Granty na dizajn".

Inicjatywa łącząca cenionych projektantów wzorniczych z polskimi przedsiębiorstwami meblarskimi jest formą wsparcia Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw meblarskich w Polsce. Premierowa prezentacja mebli odbyła się podczas targów Warsaw Home 2019.

"Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces."- Henry Ford

granty-naa-design-warsaw-home-exspace

 wszystkie zdjęcia Exspace.pl

granty-naa-design-warsaw-home-exspace

Podobne projekty: „Trans:Forming Design from Poland” na Warsaw Home 

Projekt Granty na dizajn umożliwia polskim firmom meblarskim stworzenie unikalnych kolekcji z pomocą profesjonalnych projektantów i design managerów. To nie tylko źródło praktycznej wiedzy dotyczącej projektowania wzorniczego mebli, ale również cykl szkoleń z zakresu szeroko pojętego designu, od trendów społecznych, konsumenckich i technologicznych, po komunikację oraz dystrybucję i sprzedaż. Uczestnicy zgłaszający się do programu musieli posiadać własne zaplecze do produkcji seryjnej oraz możliwość wdrożenia nowego wzoru. "Granty na dizajn", realizowane przez biuro strategiczno-projektowe CODE design, były przeznaczone dla firm, które wcześniej nie korzystały z usług profesjonalnych projektantów mebli. Wystawa na międzynarodowych targach jest zwieńczeniem całego procesu projektowego mebli.

Polski wzór, polska produkcja

Między 3 i 6 października podczas targów Warsaw Home zaprzentowano 10 projektów przygotowanych w ramach projektu Granty na dizajn. Projekty różnią się wymiarami, wykorzystanymi materiałami i przeznaczeniem, jednak łączy je zgodność z najnowszymi światowymi trendami, co w zamierzeniu ma w znaczący sposób wpłynąć na odbiór polskich kolekcji nie tylko w kraju, ale i za granicą. 

"Granty na dizajn"

Siedzisko do aktywnego siedzenia firmy Pilch Innowacje
projekt Paweł Mularczyk 

Kivak - siedzisko służące do aktywnego siedzenia, np. podczas pracy biurowej lub w domu. Balansowanie podczas siedzenia aktywuje mięśnie odpowiadające za utrzymanie prawidłowej pozycji. Materiał/technika: drewno, gięta sklejka, tkanina obiciowa.

granty-naa-design-warsaw-home-exspace

Kolekcja mebli dla dzieci firmy Kandu
projekt Jakub Korfanty

Kolekcja mebli do pokoju dziecięcego, składająca się z łóżka piętrowego, biurka w kształcie domku, taboretu oraz regału, w dowolnej konfiguracji kolorystycznej. Materiał/technika: sklejka brzozowa łączona krzyżowo na wpust.

granty-naa-design-warsaw-home-exspace

Kolekcja stolików z siedziskiem firmy Wicker
projekt Aga Przepiórzyńska

Kolekcja składa się z serii stolików wsuwanych oraz ławy z siedziskiem. Dostępna jest w kolorach wikliny bielonej, czarnej, pudrowej oraz ciemnozielonej. Wszystkie meble wyplecione są ręcznie z polskiej wikliny, uprawianej lokalnie. Materiał/technika: wiklina, szkło hartowane, metalowa konstrukcja malowana proszkowo.

granty-naa-design-warsaw-home-exspace

Modułowa sofa firmy MK desing
projekt Klaudia Gołaszczyk

Sofa składa się z systemu modułowych komponentów i sprytnych rozwiązań, które uzupełniają funkcjonalność mebla. Użytkownicy mają możliwość indywidualnej konfiguracji. Podstawa sofy występuje w wariancie z naturalnego drewna oraz w wersji tapicerowanej w żywych i ciepłych kolorach. Materiał/technika: stal, drewniany stelaż, tkanina obiciowa.

granty-naa-design-warsaw-home-exspace

Kompozycja modułowych mebli firmy Prohan
projekt Aleksander Palka

Kompozycja modułowych mebli składająca się z komody w dwóch rozmiarach, toaletki oraz otwartej biblioteki lub biblioteki z szufladami. Kolekcja dostępna w kolorze naturalnego drewna oraz bejcy w kolorze wiśni. Materiał/technika: lite drewno dębowe, w części fornirowane, stal, szkło (lustro).

granty-naa-design-warsaw-home-exspace

exhibitors_from_poland_exspace

 exhibitors_from_poland_exspace

Zestaw składający się z leżanki, stolików oraz taboretów od Loftem
projekt Michał Biernacki

Leżanka, stół oraz stoliki pełniące także funkcję taboretów to kolekcja mebli o oryginalnej stylistyce, przeznaczona dla odważnej grupy odbiorców. Charakter serii nadają zdecydowana forma oraz użyte kolory i materiały. Materiał/technika: leżanka – skóra naturalna, tkanina obiciowa, stal;; stół – lakierowana płyta MDF, stal; taborety – drewno lakierowane lub opalane.

granty-naa-design-warsaw-home-exspace

Meble eventowe firmy Adezo
projekt Amanda Walaszek

Dzięki wyszukanej formie powstała kolekcja mebli eventowych o unikatowym wyglądzie, w której w skład wchodzi krzesło, stół oraz hoker w dowolnej kolorystyce. Materiał/technika: technologia gięcia rur, gięte drewno oraz sklejka.

granty-naa-design-warsaw-home-exspace

Zestaw mebli dla dzieci firmy Kocot Kids
projekt Agata Gancarczyk

Zestaw mebli dla dzieci powyżej 7 roku życia składający się z łóżka z szufladą, biurka, szafy oraz komody. Meble posiadają możliwość personalizacji poprzez zmianę frontów oraz dowolną konfigurację dzięki wykorzystaniu stalowego stelaża. Materiał/technika: sklejka, laminowana płyta, malowane proszkowo stalowe rury.

granty-naa-design-warsaw-home-exspace

Modułowy mebel firmy B-Line
projekty Michał Tokarski

Projekt One Sofa to system oparty na jednym module pozwalającym tworzyć dowolną konfigurację mebla wypoczynkowego – fotela, szezlongu, sofy 2- lub 3-osobowej oraz narożnika. Dodatkiem jest wolnostojący podnóżek i opcjonalnie montowane podłokietniki. Materiał/technika: konstrukcja stalowa, tkanina obiciowa.

granty-naa-design-warsaw-home-exspace

granty-naa-design-warsaw-home-exspace

Zestaw nowoczesnych mebli skrzyniowych firmy Meble Olejnikowski

projekt Michał Kozłowski

granty-naa-design-warsaw-home-exspace

granty-naa-design-warsaw-home-exspace

Działanie "Granty na dizajn" jest elementem Programu Polskie Meble, koordynowanego przez Polski Fundusz Rozwoju. W rządowej Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju branża meblarska została określona jako jedna z polskich specjalizacji przemysłowych. Projekt odbył się w ramach Poddziałania 2.4.1. Centrum analiz i pilotaży instrumentów inno_LAB Pilotaż „Granty na dizajn” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, 2014 – 2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Projekt zrealizowało biuro strategiczno-projektowe CODE design.

Zespół pracujący nad realizacją projektu „Granty na design” - design managerowie, projektanci, asystenci.

Granty-na-design-code-design-exspace      + Granty na dizajn

+ CODE Design

zdjęcia Exspace.pl

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.