Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> DESIGN
30 października 2019
wszystkie artykuły z działu >> DESIGN

Balma & Noti w najlepszej formie na Warsaw Home 2019

W dniach 3-6 października po raz trzeci firmy Balma wraz z Noti wzięły udział w targach Warsaw Home 2019. Posłuchajcie jak Balma - producent mebli biurowych z 40 letnim doświadczeniem - podsumowuje swój udział w największym święcie designu w Polsce!

Miło nam poinformować, że stoisko Balma & Noti, zaprojektowane przez Piotra Kuchcińskiego i zrealizowane przez Smart Design Expo, znalazło się wśród 100 finalistów 70 edycji StandOUT. Warsaw Home 2019. Zapraszamy do zagłosowania na swoich ulubionych nominowanych! Link: http://exspace.pl/contests/show/176 

Na naszym stoisku razem z Noti zaprezentowaliśmy premierowe kolekcje oraz nowe wykończenia. Barwna i ciekawa w swojej geometrycznej formie ekspozycja, wyjątkowe nowości oraz prapremierowe projekty, które po raz pierwszy ujrzały światło dzienne, wspólne spotkania oraz warsztaty - wszytko to miało miejsce podczas tegorocznej edycji targów.

Noti_Balma_Warsaw_Home_exspace

wszystkie zdjęcia fot. Błażej Pszczółkowski - Flash Group

Noti_Balma_Warsaw_Home_exspace

Tegoroczna edycja Warsaw Home była świetną okazją do zaprezentowania naszego nowego logo. Lubimy nasze logo, ale uznaliśmy, że nadszedł czas na zmianę. Aktualny znak służy nam od 6 lat. Wiele się w międzyczasie zmieniło. Korzystamy z nowych metod komunikacji i wykorzystujemy do tego nowe narzędzia. Skutkuje to również nowymi wymaganiami, które stawiane są wobec języka graficznego. Zmieniamy nasze logo, ponieważ chcemy, by lepiej robiło swoją robotę, było bardziej widoczne i skuteczniej mówiło o marce.

balma-noti-logo-exspace

Porządkujemy język graficzny, pozostając przy tym wierni naszym wartościom. Hasło Think Pro znika z logo, natomiast idee z nami zostają. Źródeł nowego logo można szukać w tym co najprostsze i doskonałe. Elementy typografii zostały zbudowane w oparciu o motyw koła, w taki sposób, żeby wykluczyć wszystkie zbędne elementy i pozostawić samą esencję. Nowe logo jest naturalną kontynuacją zmian zachodzących w naszym otoczeniu i działaniu. Wierzymy, że lekki i świeży charakter znaku pozwoli skutecznie komunikować naszą misję oraz wspierać ten wizerunek.

W ramach naszej ekspozycji zaprezentowaliśmy naszą najnowszą kolekcję kwietników Balma Floo projektu Aleksandry Hyz oraz Aleksandry Mętlewicz. Tegoroczna nowość to projekt stworzony z myślą o zielonym biurze czy mieszkaniu. System geometrycznych, metalowych kwietników, służący do organizacji pracy i do eksponowania roślin. Lekka, nowoczesna konstrukcja na kwiaty może też pełnić funkcję wieszaka na przybory albo magnetycznej tablicy na notatki. Kwietniki Balma Floo cieszyły się dużym zainteresowaniem jeszcze przed oficjalną premierą. Już dziś zostały docenione przez krytyków designu i wyróżnione nagrodą Dobry Wzór 2019. 

Noti_Balma_Warsaw_Home_exspace

System kwietników Balma FLOO projekt: Aleksandra Hyz, Aleksandra Mętlewicz, Fotel SHIELDON projekt: Tomek Rygalik, Regały Balma STEPPS projekt: Piotr Kuchciński

Balma FLOODesign Aleksandra Hyz, Aleksandra Mętlewicz

System kwietników Balma FLOO projekt: Aleksandra Hyz, Aleksandra Mętlewicz fot. materiały prasowe Balma

System kwietników Balma FLOO exspace

System kwietników Balma FLOO projekt: Aleksandra Hyz, Aleksandra Mętlewicz, fot. Materiały pras. Balma

balma noti warsaw home exspace 

System kwietników Balma FLOO projekt: Aleksandra Hyz, Aleksandra Mętlewicz, Fotel SHIELDON projekt: Tomek Rygalik dla Noti (na zdjęciu Bartłomiej Pawlak połowa duetu Pawlak & Stawarski, projektantów Kolekcji LUA dla Noti) 

Wyjątkowa modułowa kolekcja regałów Balma STEPPS projektu Piotra Kuchcińskiego zyskuje nowe oblicze. Rok po premierze przyszedł czas na rozbudowę rodziny regałów i wzbogacenie o nowe funkcjonalności. Na tegorocznej edycji Warsaw Home zaprezentowaliśmy regały wyposażone w kwietniki, biurka, garderobę, lustro i wieszaki. Pojawiły się również mobilne regały oraz barek na kółkach.

Noti_Balma_Warsaw_Home_exspace

Od lewej: System kwietników Balma FLOO projekt: Aleksandra Hyz, Aleksandra Mętlewicz, Fotel SHIELDON projekt: Tomek Rygalik, Regały Balma STEPPS projekt: Piotr Kuchciński

Regały Balma STEPPS projekt Piotr Kuchciński

Regały Balma STEPPS projekt Piotr Kuchciński

Noti_Balma_Warsaw_Home_exspace

Regały Balma STEPPS projekt: Piotr Kuchciński

Noti_Balma_Warsaw_Home_exspace

Regały Balma STEPPS projekt: Piotr Kuchciński 

Noti_Balma_Warsaw_Home_exspace

Kolekcja MUSE projekt: Piotr Kuchciński dla Noti, Regały Balma STEPPS projekt: Piotr Kuchciński  

Po raz kolejny odwiedzający nasze stoisko mogli poznać wyjątkowe prace Alicji Patanowskiej – projektantki, absolwentki Wydziału Ceramiki i Szkła Rogal Collage of Art w Londynie oraz Wzornictwa Ceramiki Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Umiejętności rzemieślnicze są kluczowe dla jej praktyki artystycznej i projektowej - tworzy poprzez manualne eksperymentowanie z materiałami. Jej odpowiedzią na eskalację chaosu konsumpcji jest praca oparta na lokalności i osobistym zaangażowaniu w proces powstawania produktu. Jest laureatką m.in. Franz Award (2019), Mazda Design Award (2018), British Glass Biennale (2015). Jej prace stanowią część kolekcji sztuki i wzornictwa m.in. Shanghai Museum of Glass. Jej produkty są dostępne np. w Merci w Paryżu, Deutsche Bank Kunsthalle w Berlinie, Barbican Center czy TATE Modern w Londynie. Brała udział w ponad 100 wystawach na całym świecie, m.in. w Wielkiej Brytanii, Danii, Irlandii, Korei, Niemczech, Azerbejdżanie, Szwecji, Finlandii, Chinach, Brazylii. 

Noti_Balma_Warsaw_Home_exspace

"Plantacja" projekt: Alicja Patanowska, Hokery ROTOR i BELEM projekt: Piotr Kuchciński dla Noti

Noti_Balma_Warsaw_Home_exspace

Plantation projekt Alicja Patanowska, Kolekcja dekoracyjnych paneli akustycznych MENO projekt: Maja Ganszyniec

Noti_Balma_Warsaw_Home_exspace

Kolekcja LUA projekt: Bartłomiej Pawlak i Łukasz Stawarski,Kolekcja dekoracyjnych paneli akustycznych MENO projekt: Maja GanszyniecPlantation projekt Alicja Patanowska

balma-noti-warsaw-home-2019-exspace

Nieustannie pragniemy też nawiązywać dialog z otoczeniem, dlatego w czwartek 3 października, zorganizowaliśmy spotkanie dla przyjaciół Balma & Noti przy kawie i małych, słodkich dziełach sztuki. Dla Balma i Noti ważny jest rozwój i dzielenie się wiedzą, stąd organizacja warsztatów, podczas których zaprezentowane zostały możliwości mobilnych narzędzi pCon.box i pCon.facts. Uczestnicy poznali w jak łatwy i szybki sposób można skonfigurować meble Balma i Noti oraz korzystając z technologii AR zobaczyć je w rzeczywistym wnętrzu. 

balma-noti-warsaw-home-exspace

exhibitors_from_poland_exspace

Noti_Balma_Warsaw_Home_exspace

Ryszard Balcerkiewicz, założyciel marek BALMA i NOTI

balma-noti-warsaw-home-exspace

Noti_Balma_Warsaw_Home_exspace

Regały Balma STEPPS projekt: Piotr Kuchciński, Kolekcja MUSE projekt: Piotr Kuchciński

 Noti_Balma_Warsaw_Home_exspace

balma-noti-warsaw-home-exspace

Noti_Balma_Warsaw_Home_exspace

 Noti_Balma_Warsaw_Home_exspace

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny, spotkania i rozmowy. Cieszymy się, że mogliśmy gościć wszystkich odwiedzających naszą intrygującą przestrzeń zbudowaną z przeskalowanych, kolorowych form geometrycznych, uzupełnioną meblami z najnowszych oraz ponadczasowych kolekcji Balma i Noti. Wszystkich, którym nie udało się spotkać z nami na Warsaw Home, zapraszamy do zapoznania się z relacją z wydarzenia oraz do odwiedzenia Salonów Balma w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Sopocie, Poznaniu oraz Bydgoszczy. Jesteśmy w najlepszej formie! 

W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu!

Balma Website

NOTI Website

zdjęcia: Błażej Pszczółkowski - Flash Group

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.