Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
03 listopada 2019
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Mniej znaczy więcej - VELT na Warsaw Home 2019

VELT na Warsaw Home 2019 przygotował minimalistyne, monokolorystyczne stoisko, które swoją prostotą i elegancją wyróżniało się na tle sąsiednich.

Mniej znaczy więcej w pełni oddaje charakter tego stoiska. Klarowny, prosty sposób ekspozycji, pozwalał odwiedzającemu obejrzeć każdą lampę w jej własnej przestrzeni. Celowo nie przedstawiono całej oferty firmy, aby móc właściwie wyeksponować wybrane lampy.

Granatowy kolor stoiska był odzwierciedleniem aktualnych trendów w projektowaniu wnętrz i pięknym tłem do pokazania miedzianych oraz złotych lamp oraz blasku szkła ręcznie formowanego. 

Najbardziej zwracającym uwagę odwiedzających był żyrandol składający się z lamp LAGA- wykorzystujących naturalną właściwość szkła -przewodzenie światła. Szklane lampy robiły wrażenie jakby węwnątrz były wypełnione wodą i wiele osób musiało je dotknąć, żeby uwierzyć, że w środku lamp jest czyste szkło.

Duże zainteresowanie wzbudzała również najnowasza lampa VELT - HALO, wspólny projekt małżeństwa Katarzyny i Jeremigo Nagrabeckich. Delikatny pierścień z grubego szkła w złotej oprawie, w którym nie widać źródła światła, świecący krawędzią dzięki przewodzeniu światła. Czysta prosta forma, jakże elegancka i nowoczesna.  

Miło nam poinformować, że stoisko VELT znalazło się wśród 100 finalistów 70 edycji StandOUT. Warsaw Home 2019 - plebiscytu na stoiska, które poprawiają standardy architekury w branży wystawienniczej. Zapraszamy do zagłosowania na swoich ulubionych nominowanych! Link: http://exspace.pl/contests/show/176 

WARSAW-HOME-VELT-EXSPACE

exhibitors_from_poland_exspace

WARSAW-HOME-VELT-EXSPACE

LAGA

Wisząca Lampa wykorzystuje zasadę światłowodu. Rozświetlony sopel z ręcznie formowanego szkła jest zawieszony na transparentnym przewodzie lub zamontowany bezpośrednio z sufitu podwieszanego. Zaletą lampy Laga jest to, że jej światło nie razi, choć daje ona dość dużo światła. Lampy efektownie wyglądają, gdy zawieszone w grupie tworzą gęstwinę. Zawieszone w linii doskonale sprawdzają się nad barem, recepcją, stołem czy w korytarzu. Pojedyncza laga ładnie wygląda zawieszona we wnęce. Najczęściej dwie lagi są wieszane nad stołem jadalnym. Każda lampa jest unikatowa.

LAGA-WARSAW-HOME-VELT-EXSPACE

2K

Lampa wykonana tradycyjną metodą hutniczą – szkło strzyżone, ręcznie formowane, barwione w masie. Każda lampa jest unikatowa. Kolorystyka: klosz – bezbarwny, różne stopnie nasycenia, czerwieni (od prawie bezbarwnej z pomarańczową poświatą do intensywnej czerwieni) oraz różne stopnie nasycenia zieleni (od prawie bezbarwnej z zielonkawą poświatą do intensywnej zieleni ) brzeg – bezbarwny, zielony, czerwony.

2K-VELT-EXSPACE

HALO

Lampa Halo to pierścień wykonany z centymetrowej grubości szkła ręcznie formowanego. Lampa daje mocne nierażące światło. Światło z umieszczonych na pierścieniu LED przechodzi światłowodowo przez grubość szkła tak że wydaje się jakby lampa świeciła swoją dolną krawędzią.

HALO-VELT-EXSPACE

NIFE  

Lampa Nife jest kulą wykonaną z grubego szkła ręcznie formowanego. Nierówna powierzchnia lampy nasuwa skojarzenie ze skorupą ziemską.

Jeżeli Ziemia nie jest pusta w środku, nie ma w niej drugiego świata – mitycznej Agharty zamieszkałej przez Reptilian albo inne zaawansowane rasy, a może przez nazistów którzy zeszli tam tunelem mającym swój wylot na Antarktydzie. Jeżeli tak nie jest… to składa się ona ze skorupy ziemskiej – sialu i simy. nifesimy, crofesimy, stref ryftowych, powierzchni nieciągłości Moho i właśnie Nife, czyli jądra Ziemi. Jeśli ta lampa miałaby być modelem naszej planety, to żarówka byłaby odpowiednikiem Nife

Każda lampa  jest unikatowa.

NIFE-VELT-EXSPACE

LEDA

Łączy w sobie szkło ręcznie formowane sposobem niezmiennym od setek lat z tym co najnowocześniejsze w technice oświetleniowej, czyli diodami LED. Mimo, że cała Leda jest wykonana z przeźroczystego szkła trudno dostrzec to co w tej lampie świeci. Wysokiej jakości moduł LED schowany jest pod podstawą lampy a światło przenoszone jest światłowodowo przez łabędzią szyję lampy (stąd nazwa Leda) wprost na czytaną książkę lub klawiaturę komputera.

Lampa została wyróżniona w międzynarodowym konkursie Red Dot.

LEDA-VELT-EXSPACE

PLAN 9

Kształt dysku powstaje dzięki sile odśrodkowej wytwarzanej na skutek bardzo szybkiego obracania gorącego, jeszcze plastycznego szkła.  Lampa jest zrobiona ze szkła ręcznie formowanego. Dzięki tej metodzie każda lampa jest unikatowa.

Rolę linek zawieszenia pełnią przewody doprowadzające prąd do diody – na tyle cienkie, iż lampa zdaje się lewitować jak dysk zawieszony w próżni.

Można wygodnie regulować wysokość zawieszenia lampy, wprowadzając kable do sufitówki lub po zwolnieniu blokady regulując i wyciągając. Istnieje możliwość skrócenia jednego lub dwóch przewodów lampy wówczas  może być ustawiona skośnie, tak by oświetlała np. obraz wiszący na ścianie.

PLAN-VELT-EXSPACE

————————————————

Velt, polska firma z siedzibą w Warszawie, specjalizująca się w projektowaniu i produkcji nowoczesnych, wysokiej jakości lamp i żyrandoli ze szkła ręcznie formowanego. Rzemieślnicze techniki wytwarzania lamp umożliwiają ich unikatowość i możliwość dostosowania do potrzeb klienta. 

+ VELT   

zdjęcia: mat. pras. VELT

  

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.