wszystkie artykuły z działu >> ART
10 marca 2020
wszystkie artykuły z działu >> ART

Artysta Street Art ROA i jego czarno-białe murale zwierzaków. Niesamowite!

Od ponad dekady belgijski artysta uliczny ROA maluje swoje czarno-białe murale na całym świecie. Przechodząc z opuszczonych magazynów do gigantycznych fasad budynków, jego malowidła ścienne uczyniły go jednym z najbardziej poszukiwanych artystów Street Art na świecie. W końcu jest książka, która dokumentuje niektóre z jego najbardziej niezwykłych dzieł. Jako pierwsza książka prezentująca przegląd swojej pracy, CODEX przygląda się, jak sztuka ROA rozprzestrzeniła się na arenie międzynarodowej. Książka, podzielona na cztery rozdziały, eksploruje różne części świata, w których działała ROA, i pokazuje jego unikalny sposób integracji sztuki w przestrzeni publicznej.

ROA for The Crystal Ship in Ostend, Belgium-exspace

ROA The Crystal Ship, Ostend, Belgium, fot. ROA

Choć na pierwszy rzut oka można odrzucić prace ROA jako zwykłe obrazy zwierząt, będzie można o nich powiedzieć więcej, gdy zostaną dokładnie zbadane. Jego miłość do lokalnej fauny jest natychmiast widoczna, podobnie jak jego umiejętność pozwalania tym zwierzętom na dialog z otoczeniem. Każdy element doskonale integruje się z otoczeniem, a ROA wykorzystuje elementy architektoniczne raczej jako okazję niż przeszkodę.

biznes-wczasach-pandemii-exspace

ROA traktuje każdą powierzchnię, którą maluje, jak przestrzeń do badania, zabawy i dopasowania do swoich stworzeń. Techniczna doskonałość jego malarstwa zaprzecza zasadniczej zaradności za pomocą prostych narzędzi ”, pisze we wstępie RJ Rushmore. „Zwierzęta są dopasowane do ich lokalizacji: szczury w Nowym Jorku i słonie w Bangkoku. Przesłania są zarówno mroczne jak i zabawne, piękno zarówno życia, jak i śmierci, uniwersalne metafory, żarty i okazjonalna przemoc, ale zawsze w sposób, który honoruje zwierzęta i miejsca, w których są malowane.”

ROA-2009-London-Photo-credit-Romany-WG-exspace 

ROA 2009 Londyn, fot. Romany WG

Jedną z rzeczy, która staje się jasna podczas oglądania ilustracji w książce, jest nienasycona potrzeba tworzenia ROA. Od ptaków i króliczków po owady i gryzonie, zwierzęta wypełniające książkę rozciągają się na duże fasady i małe nisze. Bez względu na to, czy są pokazywane w całości, czy tylko przez szkielety, zwierzęta są wyraźnym wyrazem wyobraźni ROA. Imponujące jest to, że w czasach, gdy sztuka uliczna znalazła się w głównym nurcie, ROA kontynuuje pracę bez uszczerbku dla jego jakości i przekonań.

Eksploracja przyrody” - mówi ROA - „bardziej szczegółowo świat zwierząt, może prowadzić do wzrostu empatii. Uczy cię czegoś istotnego w tym, jak należy prowadzić dobre życie. 

Źródło: MY MODERN MET  

Belgijski artysta uliczny ROA znany jest z czarno-białych przedstawień zwierząt

ROA-2012-Puerto-Rico-Courtesy-the-artist-exspace

ROA 2012 Puerto Rico, fot. ROA 

ROA-2011-Atlanta-Courtesy-the-artist-exspace

ROA 2011 Atlanta, fot. ROA 

ROA-2014-Lexington-Courtesy-the-artist-exspace

ROA 2014 Lexington fot. ROA

ROA-2014-Las-Vegas-Courtesy-the-artist-exspace

ROA 2014 Las Vegas, fot. ROA 

ROA-2012-Vardo-Norway-Courtesy-the-artist-exspace

ROA 2012 Vardo Norway, fot. ROA

ROA-2014-Perth-Courtesy-the-artist_exspace

ROA 2014 Perth, fot. ROA

ROA-2016-Bangkok-Courtsey-the-artist_exspace 

ROA 2016 Bangkok, fot. ROA

ROA-Los-Angeles-Courtesy-the-artist_exspace

ROA 2009 Los Angeles, fot. ROA

ROA-2010-Ghent-Courtesy-the-artist-exspace

ROA 2010 Ghent, fot. ROA

ROA_Chicago-exspace

ROA Chicago, fot. ROA

ROA_Ever and Roa in Buenos Aires-exspace

ROA Buenos Aires, fot. ROA

Źródło: MY MODERN MET 

Wszystkie zdjęcia: ROA, chyba że zaznaczono inaczej 

strategie-prmocyjne-social-media-exspace_2

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.