wszystkie artykuły z działu >> ART
09 maja 2020
wszystkie artykuły z działu >> ART

Wiosenne Targi Sztuki Dostępnej w czerwcu przenoszą się do Internetu!

NEWS-EXSPACE

Na tę wiadomość czekali wszyscy miłośnicy sztuki. Kolejna, trzecia edycja Targów Sztuki Dostępnej odbędzie się w dniach 7-30 czerwca 2020 roku po raz pierwszy wyłącznie w Internecie. Wydarzenie przeniesione na platformę Allegro zyska zasięg międzynarodowy. Tysiące dzieł sztuki będzie można oglądać i kupować online, z każdego miejsca na świecie, nie wychodząc z  domu!

Targi Sztuki Dostępnej to najbardziej popularne wydarzenie tego typu w Polsce. Jedyne targi sztuki z limitem ceny: nic nie kosztuje tu więcej niż 5000 PLN. Aby zagwarantować kupującym wysoki poziom oferty, wszystkie galerie i wszyscy artyści biorący udział w wydarzeniu poddawani są selekcji. Dwie pierwsze edycje Targów w 2019 roku przyciągnęły prawdziwe tłumy. Ponad 7000 osób kupiło w sumie ponad 1500 dzieł sztuki!

W dniach 7-30 czerwca na platformie Allegro działać będzie nowo utworzona strona. Pod tym adresem do kupienia będą tysiące prac wystawionych do sprzedaży przez artystów i właścicieli galerii. Dobre i niedrogie dzieła sztuki staną się jeszcze bardziej dostępne. Będzie je można kupować z każdego miejsca na świecie.

Targi_Sztuki_Dostepnej_exspace_

Zakupy na Targach Sztuki Dostępnej odbywać się będą w systemie „kup teraz”, czyli każdy obiekt będzie miał z góry ustaloną przez wystawcę cenę. Kupujący otrzymają do wyboru prace wykonane w różnych technikach (malarstwo, grafika, rysunek, fotografia, rzeźba). Ułatwieniem będzie prezentacja ofert w różnych przedziałach cenowych, przy czym zgodnie z ideą Targów żadna cena nie przekroczy 5000 PLN.

Andrzej Dudziński, Trójkąt radosny z cyklu ‚I znowu daliśmy się zaskoczyć’

Andrzej_Dudzinski_Targi_Sztuki_Dostepnej_exspace 

Andrzej Dudziński to autor kultowego w latach 70. Ptaka Dudi, malarz, grafik, fotograf, plakacista i reżyser. Leonarda Art Gallery zaoferuje na Targach jego prace z cyklu "I znowu daliśmy się zaskoczyć". Cykl składa się z 12 grafik wykonanych techniką inkografii, drukowanych pod nadzorem autora w limitowanej edycji na muzealnym papierze. Grafiki są sygnowane i numerowane. Artysta postanowił w nich zanalizować aktualną sytuację. "Jeszcze do niedawna żyliśmy w przeświadczeniu, że fizyczna bliskość ludzi żyjących w miastach jest stanem nie tylko normalnym, ale często wręcz męczącym. Teraz na skutek wymuszonego odosobnienia myśl o spotkaniu z drugim człowiekiem nabiera atrakcyjności".

Bartłomiej Chwilczyński Kolaż (2020)

Bartlomiej_Chwilczynski_Targi_Sztuki_Dostepnej_exspace

Bartłomiej Chwilczyński to absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych im Jana Matejki w Krakowie. Laureat tytułu Najlepszy Dyplom 2012 oraz Grand Prix Grafika Roku 2011. W 2013 roku otrzymał Stypendium Twórcze Miasta Krakowa. W 2016 roku odbył stypendium artystyczne w Montrealu w Kanadzie. Od 2014 zatrudniony na stanowisku Asystenta w Pracowni Litografii na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie. Bartłomiej Chwilczyński ma na koncie kilkadziesiąt wystaw, indywidualnych i zbiorowych, krajowych i międzynarodowych. Bierze udział najważniejszych światowych przeglądach i konkursach graficznych. Udziela gościnnych wykładów na zaprzyjaźnionych uczelniach artystycznych m.in. na ASP w Belgradzie. Jego prace są częścią kolekcji muzeów polskich i zagranicznych, m.in. Muzeum Sztuki Współczesnej im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Museum of Art and Design w Bostonie, Reykjanes Art Museum w Reykjaviku. Artysta uprawia grafikę artystyczna i malarstwo, eksperymentuje z nowymi mediami, takimi jak instalacja, wideo oraz rzeźba. Od 2018 roku tworzy przestrzenne obiekty kinetyczne. Mieszka i pracuje w Krakowie.

Dobiesław Gała, z cyklu Rudimentum

Dobieslaw_Gala_Targi_Sztuki_Dostepnej_exspace

Dobiesław Gała to artysta rzeźbiarz, doktor sztuki, adiunkt na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w Pracowni Rysunku na Wydziale Rzeźby. Urodzony w 1975 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ukończył Studia na Wydziale Rzeźby Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Został wyróżniony m.in. stypendium Akademii Sztuk Pięknych w Norymberdze, gdzie pracował pod kierunkiem słynnego Tima Scotta. Uzyskał dyplom w 2000 r. w pracowni prof. Mariana Koniecznego. Stypendysta Ministra Kultury RP oraz laureat wielu prestiżowych nagród za twórczość artystyczną. Swoje prace prezentował na ponad 50 wystawach indywidualnych i zbiorowych. Rudimentum to cykl prac o poszukiwaniu metafizycznej przestrzeni, struktury, nieznanego terytorium, gdzie ślady swojego istnienia mógł pozostawić niezidentyfikowany byt. Kompozycje ilustrują wyobrażenie o efemeryczności i ulotności egzystencji, która odsłania wciąż postępujący proces zmian.

Anna Kacprzak Zmiany (serigrafia)

Anna_Kacprzak_Targi_Sztuki_Dostepnej_exspace

Anna Kacprzak to doktorantka na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki. W 2003 roku ukończyła Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki o specjalizacji konserwacji malarstwa oraz studia pedagogiczne. Prowadzi zajęcia artystyczne z dziećmi i dorosłymi. Współtworzy szkołę Produkcji Wnętrz i Designu. Uprawia również ceramikę. Pochodzi z rodziny o artystycznych korzeniach. Dziadek, Tadeusz Szymański, ukończył krakowską ASP. Był wybitnym twórcą szkła artystycznego. Rodzice, absolwenci warszawskiej ASP, Małgorzata i Wiesław Faber, są cenionymi konserwatorami. Siostra Monika, ukończyła Wydział Grafiki ASP w Warszawie.

Piotr Czajkowski Franklin z cyklu METRO

Czajkowski_Piotr_Targi_Sztuki_Dostepnej_exspace

Czajkowski_Piotr_Targi_Sztuki_Dostepnej_exspace

Podmiotem cyklu prac zebranych Piotra Czajkowskiego pod wspólnym tytułem Metro jest Paryż - jeden z istotnych symboli cywilizacji łacińskiej, fundament trwania uniwersalnych wartości europejskiej kultury i jej historii. Oczywiście Paryż to także, a może nawet przede wszystkim, złożona machina tętniąca labiryntem ulic, placów i parków wypełnionych mieszkańcami i turystami ze wszystkich regionów świata. Obraz tak wielowymiarowego i złożonego organizmu wymagał wypracowania szczególnych środków wyrazu i zastosowania medium, pozwalającego na przekazanie metafory miasta w ograniczonej przestrzeni płaskiego obrazu. Więcej: piotrczajkowski.com

Daria Solar "Z drogi" (15 x 21 cm)

Daria Solar_Targi_Sztuki_Dostepnej_exspace

Daria Solar, znana m.in. z udziału w malowaniu "oskarowego" filmu "Twój Vincent", ostatnio pasjonuje się głównie relacją człowiek-technika. Daria Solar jest jedną z artystek, której prace regularnie pojawiają się na Targach Sztuki Dostępnej na stoisku Leonarda Art Gallery. Dopiero kiedy się dobrze przyjrzycie, zauważycie "elektroniczny" charakter jej miniaturowych krajobrazów. 

Jarek Madejski Wyraźne slady nonszalancji, fotografia

Jarek_Madejski_Targi_Sztuki_Dostepnej_exspace

Beata Walczak Wczorajszy smutek akryl na płótnie

Beata_Walczak_Targi_Sztuki_Dostepnej_exspace

Beata Walczyk jestabsolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie oraz Wydziału Malarstwa i Technik Graficznych Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie. Tajniki malarstwa zgłębiała najpierw w pracowni Stanisława Czajki, a potem w pracowni profesora Łukasza Korolkiewicza. Bohaterką obrazów Walczak jest kobieta. Jest aktywną artystką także w dziedzinie grafiki. Przez wiele lat pracowała jako dyrektor artystyczny w wydawnictwie prasowym. Jest właścicielką freeline Studio – studia projektowego w Warszawie, specjalizującego się w projektowaniu do druku i brandingu, a także w tworzeniu stron internetowych oraz ilustracji. Więcej malarstwa na stronie BeataWalczak.pl; projekty graficzne można obejrzeć na stronie freelineStudio.pl

Jaroslaw Borek rzeźba ze stali z cyklu Geometrony

Jaroslaw_Borek_Targi_Sztuki_Dostepnej_exspace

Jaroslaw Borek, rzeźbiarz, grafik, wykładowca na Wydziale Rzeźby i Działań Interaktywnych Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Tworzy w zakresie rzeźby, grafiki oraz dekoracji wnętrz.

Mariusz Gajewski z cyklu Zona (fotografia)

Mariusz_Gajewski_Targi_Sztuki_Dostepnej_exspace

„Fotografie Mariusza Gajewskiego pt. „Zona”, to najnowszy cykl prac, powstały w technice mokrego kolodionu – technice szlachetnej fotografii. Negatywy powstawały na szklanych płytach o rozmiarze 18×24 cm oraz 30×40 cm. Mokry kolodion zmusza twórcę, by troszkę zwolnić, wymaga dużego skupienia i analizy. Każdy ruch podczas wylewania emulsji na szkło jest ważny, pozostawia unikatowy ślad i gest. Tytuł o przewrotnej nazwie, wprowadza nas w świat graficznej fotografii, wielkiej plastyczności, delikatności. Artysta, co często robi w swej twórczości, nie szuka wzniosłych tematów. Ceni prostotę „przedmiotu” szukając w niej duszy. Tak też się dzieje w cyklu fotografii „Zona”– strefa ludzkiego ciała. W sposób delikatny, subtelny, fotografia zamienia się w obraz niejednoznaczny, obraz pełen walorów, miękkości. Z początku poszukujemy w nich części ciała ale szybko odchodzimy od analiz dając się ponieść subtelności gry światła, cienia i formy. Człowiek jest materiałem jak tarka czy kubik, a przedstawienie go w odpowiednim otoczeniu i zetknięcie z techniką kolodionu daje obraz, w którym każdy może doszukać się innej formy.” - fragment tekstu z katalogu wystawy Mariusz Gajewski “foto-grafie” | Wystawa w Galerii ETHOS.

Dodatkowo, na rozpoczęcie trzeciej edycji Targów Sztuki Dostępnej, w terminie 7-14 czerwca 2020, w ramach dedykowanej strony odbędzie się licytacja dzieł sztuki.

Portal Exspace.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

zdjęcia: materiały prasowe organizatora

+ Targi Sztuki Dostępnej

 

biznes-wczasach-pandemii-exspace

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.