Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
29 maja 2020
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

VR Pavilion x AMD. Doskonała inspiracja dla przyszłych wystaw!

NEWS-EXSPACE

Opierając się na pomyśle, że architektura w erze cyfrowej staje się interfejsem AMD zainscenizowali powierzchnię 600 metrów kwadratowych pawilonu w starej fabryce jako „ekran”, który można konfigurować za pomocą rozszerzonej rzeczywistości.

Świat, w którym żyjemy – w związku z pandemią COVID-19 zmienia się z każdą sekundą, każdego dnia. Wiele rzeczy i wydarzeń nabiera nowego znaczenia. Gdy ludzkość zatrzymuje się w swoim pędzie  – pozornie pusta przestrzeń wystawiennicza VR Pavilion w starej fabryce w Sankt-Petersburgu w Rosji zaprojektowana przez AMD w roku 2018 - staje się inspiracją dla wielu przyszłych wystaw.

AMD to interdyscyplinarny zespół architektów, projektantów i inżynierów z siedzibą w Sankt-Petersburgu w Rosji. Projekty AMD to połączenie precyzyjnej technologii i kreatywnych badań w dziedzinach architektury, przestrzeni wystawienniczych i designu.

Funkcja VR jest zwykle używana jako uzupełnienie wystaw, instalacji czy przestrzeni stoisk wystawienniczych. W VR Pavilion Sankt Petersburg zadaniem projektantów z AMD było zaprojektowanie atrakcyjnej przestrzeni wyłącznie dla VR. Oprócz wygody, architektura powinna przygotować się na nowe wrażenia, wzmocnić wrażenie. Tak interpretowany jest temat VR w projekcie AMD - w sensie architektonicznym - jest wirtualną rzeczywistością dotyczącą Rosji.

Kolejny poziom rozwoju i budowy fabryki - stara, odrapana cegła. Teraz fabryka nie działa, więc jest to „wirtualna” fabryka. W największym warsztacie „wirtualnej fabryki” projektanci budują śnieżnobiałą, metalową siatkę, która składa się z 20 modułów-pokoi; i to jest kolejny poziom rzeczywistości, wyraźnie odmienny w stosunku do starego wnętrza - neutralny i zimny, coś w rodzaju ogromnego serwera. Ostatnim poziomem są same moduły - pomalowane na czarno, gdzie w okularach VR odwiedzający wkracza w przestrzeń pozbawioną materialności - wirtualną rzeczywistość cyfrową. W ten sposób stopniowo pogrąża się w wirtualnej rzeczywistości, jakby zasypiał. Istniejąca forma jest tylko wynikiem pracy z przestrzenią i dużą liczbą zadań.

VR_Pavilion_AMD_phot_Ilya_Ermolaev_exspace

wszystkie zdjęcia: Ilya Ermolaev

VR_Pavilion_AMD_phot_Ilya_Ermolaev_exspace

VR_Pavilion_AMD_phot_Ilya_Ermolaev_exspace

VR_Pavilion_AMD_phot_Ilya_Ermolaev_exspace

VR_Pavilion_AMD_phot_Ilya_Ermolaev_exspace

VR_Pavilion_AMD_phot_Ilya_Ermolaev_exspace

VR_Pavilion_AMD_phot_Ilya_Ermolaev_exspace

Modułowe podejście projektantów z AMD pozwoliło stworzyć elastyczny system na etapie budowy dając wybór: można swobodnie przenosić moduły, aby tworzyć przestrzenie zamknięte lub otworzyć widok. Zaletą projektu jest to, że można go przekształcić, częściowo zdemontować lub uzupełnić.

VR_Pavilion_AMD_phot_axonometry_exspace

wszystkie aksonometrie: materiały prasowe AMD

VR_Pavilion_AMD_axonometry_exspace

VR_Pavilion_AMD_axonometry_exspace

VR_Pavilion_AMD_axonometry_exspace

VR Pavilion

Architekt: AMD

Zespół: Anna Suprunova, Maxim Bataev

Miejsce: Saint Petersburg, Rosja

Powierzchnia: 600 m²

Rok: 2018

Zdjęcia: Ilya Ermolaev

+ AMD

Może Was zainteresować:

 

NEW TENDENCY x Meiré und Meiré na IMM 2019

Co się stanie gdy miasto przejmą gigantyczne zwierzęta?

Tadao Cern tworzy świat, w którym dzisiaj odnajdujemy się wszyscy

Design a COVID-19. Pytamy Zdzisława Sobierajskiego: „Co dalej z rynkiem usług projektowych?"

 

biznes-wczasach-pandemii-exspace

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.