Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> ARCHITEKTURA
05 lipca 2020
wszystkie artykuły z działu >> ARCHITEKTURA

Projekt wnętrza dla właścicieli i ich czworonożnych przyjaciół od Ministerstwa Spraw we Wnętrzach

NEWS-EXSPACE

Cats&Dogs – to wnętrze, którym mieszkańcy podzielili się ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi! Projekt mieszkania w Gdyni autorstwa Magdy i Marcina Konopka z pracowni Ministerstwo Spraw we Wnętrzach, stwarza przestrzeń dla ludzi i zwierząt bez uszczerbku na estetyce. Wykreowany we wnętrzu świat inspiruje jednych i drugich, a przykładem wspólnych korzyści może być oświetlenie od marki AQForm, które zaprojektowano z myślą o komforcie wszystkich domowników – również czworonożnych!

Wnętrze dostosowane do zwierząt

55-metrowe mieszkanie zlokalizowane w nadmorskiej miejscowości należy do pary, która od początku miała jasno sprecyzowane założenia: mieszkanie musi być dostosowane do ich czworonożnych przyjaciół. Inwestorom zależało na tym, aby wnętrze pozostało estetyczne, ale także funkcjonalne i komfortowe dla zwierząt, które posiadali. Nowego znaczenia nabrało powiedzenie „żyć jak pies z kotem". Tutaj to życie miało toczyć się bezkonfliktowo i każdy z domowników miał odnaleźć swoje miejsce.

CATS&DOGS_MSWW_AQForm_exspace

wszystkie zdjęcia Marcin Konopka

„Estetyczna warstwa projektu wynikała z potrzeb i umiłowań naszych klientów, połączonych z naszym wywiadem i analizą bardzo ważnego związku właścicieli ze zwierzętami. Współczesne formy aranżowania przestrzeni zaistniały w tym wnętrzu wspólnie z akcentami delikatnego art deco w tapecie salonowej oraz słodkiego sentymentalizmu w sypialni” – zdradziła Magdalena Konopka, architekt z pracowni Ministerstwo Spraw we Wnętrzach.

„Kocie schody”

To najbardziej charakterystyczny element meblowy - biblioteczka wraz z półkami sąsiedniej ściany stanowią komunikację dla kotów. Czworonogi mają świetną zabawę, skacząc po nich, a w momencie, gdy gospodarze zdecydują się kiedyś na zmianę mieszkania, kolejni właściciele nie będą mieć kłopotu z niepotrzebną konstrukcją dla zwierząt, ponieważ została wkomponowana tak, że brak kocich użytkowników w niczym nie będzie przeszkadzać.

CATS&DOGS_MSWW_AQForm_exspace

Rola oświetlenia w projekcie Cats&Dogs

Oświetlenie, które zostało zaprojektowane dla inwestorów, miało sprzyjać także ich zwierzakom. Bardzo ważne było dobranie światła o ciepłej temperaturze barwowej oraz o mocy, która nie oślepiałaby zwierząt i wpływała pozytywnie na komfort wszystkich domowników. To zadanie powierzono oprawom PET i PETPOT od marki AQForm, które wyróżnia nie tylko nowoczesny design, ale także funkcjonalność.

CATS&DOGS_MSWW_AQForm_exspace

CATS&DOGS_MSWW_AQForm_exspace

Zmiany funkcjonalne

Na obecny obraz wnętrza zasadniczy wpływ miały zmiany funkcjonalne na poziomie ścian działowych. Kuchnia została połączona podwójną komunikacją - z holu prowadzą do niej rozwierane drzwi, a salon skomunikowany jest z przesuwnymi drzwiami na całą wysokość kondygnacji. Kuchnia wyposażona została w ścianę magnetyczno-kredową. Znajduje się ona nad blatem, służącym wszystkim domownikom do codziennych posiłków.

CATS&DOGS_MSWW_AQForm_exspace

Sypialnia ma niewielką przestrzeń, za to bardzo przytulną. Łóżko umieszczone we wnęce między zabudowanymi szafami sprawia wrażenie nieco ukrytego. Tapicerowane ścianki wokół wezgłowia potęgują wrażenie wycięcia poprzez efekt akustyczny. W tym miejscu panuje cisza, dużo większa niż w pozostałej części sypialni. Za dnia na łóżku znaleźć można kocich gości, mimo że sypialnia miała być jedyną przestrzenią, do której nie mają wstępu” – dodaje Marcin Konopka, architekt z pracowni Ministerstwo Spraw we Wnętrzach.

Ministerstwo Spraw we Wnętrzach

Celem pracowni jest kreowanie miejsc, w których mieszkanie, jedzenie, praca i odpoczynek mają swój szczególny, osobisty wymiar. Wnętrza postrzegają, jako mozaikę elementów, które starają się ułożyć w harmonijną całość. Dlatego też dla osiągnięcia najlepszego efektu zajmują się również projektowaniem mebli, oświetlenia oraz tworzeniem sztuki użytkowej. W zakres działalności pracowni wchodzi projektowanie wnętrz prywatnych: domów, mieszkań etc. oraz publicznych tj.: salonów, biur sklepów i wielu innych.

Projekt: CATS&DOGS

Lokalizacja: Gdynia, Polska

Design: + Ministerstwo Spraw We Wnętrzach Magdalena i Marcin Konopka

Foto: Marcin Konopka

+AQForm

 marketing_wystawienniczy_exspace

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.