Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> ROZMOWY
27 września 2020
wszystkie artykuły z działu >> ROZMOWY

Rozmowy z finalistami Dobry Wzór 2020: Emil Czumałowski, projektant Fabryki Mebli „Piaski” i Zdzisław Sobierajski

NEWS-EXSPACE

W ramach cyklu „Rozmowy z finalistami Dobry Wzór 2020” Zdzisław Sobierajski rozmawia z Emilem Czumałowskim, projektantem Fabryki Mebli „Piaski” Henryk Kaczorowski - finalistą konkursu Dobry Wzór 2020 organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

11 września poznaliśmy finalistów konkursu Dobry Wzór 2020 organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego! To oni będą walczyć o nagrody: Dobry Wzór, Wzór Roku, Produkt Roku, Wzór Roku dla Kultury oraz Wzór Roku dla Integracji i Wzór Roku dla Zrównoważonego Rozwoju. Gala na której poznamy laureatów odbędzie się 29 października 2020 roku.

W zaszczytnym gronie 114 finalistów Dobry Wzór 2020 Sfera: Dom znalazła się Kolekcja mebli Basic zaprojektowana przez Emila Czumałowskiego dla Fabryki Mebli "Piaski" Henryk Kaczorowski.

fm_piaski_exspace_dobry_wzor-2020

Do autorskiego cyklu Rozmowy z  finalistami Dobry Wzór 2020 portal Exspace.pl, platforma promująca kreatywne przestrzenie, marki i dobry design zaprosiła Zdzisława Sobierajskiego, managera procesów projektowo-wdrożeniowych i współautora kilkuset wdrożeń produktów dla różnych branż.

Zdzisław Sobierajski, Exspace.pl: Fabryka Mebli Piaski to…

Emil Czumałowski, projektant Fabryki Mebli „Piaski” Henryk Kaczorowski: Fabryka Mebli Piaski to firma przede wszystkim z dużym doświadczeniem w produkcji mebli skrzyniowych i tapicerowanych. Istnieje na rynku już ponad 30 lat. Pierwsze produkty powstały jeszcze w latach 80 XX wieku. Obecna fabryka pierwotnie była kilkuosobowym zakładem stolarskim. Szerokie zainteresowanie ówczesnych klientów oferowanymi produktami sprawiło, że firma bardzo dynamicznie rozwijała się przez cały okres swojego istnienia i proces ten trwa nadal. Produkcja mebli jest dostosowywana do zmieniających się trendów i wymagań nabywców. Fabryka Mebli Piaski prowadzi działalność produkcyjno – handlową a jej wyroby znalazły swoich zwolenników zarówno w Polsce jak i w większości krajów europejskich. Oferowane meble cechuje przede wszystkim uniwersalność, dlatego oferta producenta ma szansę trafić do serc wielu potencjalnych klientów.

Kolekcja mebli Basic marki zaprojektowana przez Emila Czumałowskiego dla Fabryki Mebli "Piaski" Henryk Kaczorowski została finalistą konkursu Dobry Wzór 2020, organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Co dla Państwa znaczy to wyróżnienie?

Cieszymy się, że znaleźliśmy się w gronie finalistów konkursu na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku. Niewątpliwie jest to dla nas duże osiągnięcie gdyż, już samo dostrzeżenie ze strony ekspertów Instytutu Wzornictwa Przemysłowego jest powodem do dumy. Dla naszej Firmy jest to sygnał, że wzorniczo zmierzamy w dobrym kierunku i działania podejmowane od lat spotkały się nie tylko z uznaniem konsumentów ale też wspomnianych wyżej specjalistów. Dla mnie jako projektanta oraz absolwenta wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa jest to szczególne wyróżnienie.  

Kiedy zapadła decyzja o uczestnictwie w konkursie Dobry Wzór 2020?

W momencie gdy nasze dwie kolekcje „Enjoy” oraz „Basic” zostały nominowane przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego do wzięcia udziału w konkursie.

Czy Dobry Wzór to marka rozpoznawalna wśród państwa klientów? Jak wyróżnienie wpływa na pozycję rynkową państwa marki?

Dobry Wzór jako marka kojarzy się naszym klientom z poważnym podejściem do projektowania produktu. Dzięki wyróżnieniu w tym najstarszym i najbardziej wiarygodnym konkursie wzorniczym, umocniliśmy pozycję naszej firmy jako producenta mebli oryginalnych pod kątem designu.

Jak przebiegała praca nad projektem?

Prace nad nowymi modelami odbywają się przez cały rok. W tracie czego powstaje duża ilość koncepcji, z których podczas prezentacji wyłaniani są faworyci. Późniejsze działania skupiają się na doborze odpowiednich dekorów oraz optymalizacji procesów produkcji. Kładziemy nacisk aby nasze produkty oprócz ciekawego wzornictwa, zapewniały naszym konsumentom możliwie jak najlepszy stosunek jakości do ceny. Nie inaczej było w tym przypadku co w efekcie przełożyło się na sukces rynkowy kolekcji. Vendre Kamagra Tricotin avant le nouvel an est un excellent investissement pour votre avenir, car l'essentiel est la santé des hommes.

Firma to projekty, produkty, wdrożenia, ale przede wszystkim ludzie i relacje między nimi. Energią, która napędza tryby każdej firmy jest entuzjazm ludzi, a smarem dobra płynność finansowa. Dzisiaj jest trudno o jedno i drugie. Jak u Państwa z entuzjazmem? Nie zabraknie?

Myślę, że to co stanowi o sile naszej firmy to właśnie ludzie tworzący fajny i zgrany zespół oraz przyjazna atmosfera pracy. Przekłada się ona na pozytywną energię i entuzjazm, którego efektem jest ciągły rozwój naszej firmy. Mam nadzieję, że taki stan rzeczy utrzyma się jeszcze przez długi czas i umożliwi nam odnoszenie sukcesów na wielu płaszczyznach.       

Czy w tych kryzysowych czasach firma inwestuje w rozwój? Wdraża nowe produkty? Jakie macie plany na 2021?

Jak wspomniałem wcześniej prace nad nowymi produktami trwają przez cały czas. W nadchodzącym roku planujemy kolejne wdrożenia oraz działania marketingowe mające na celu promocje marki.

Co jest najbardziej teraz potrzebne? Czego trzeba życzyć firmom takim jak państwa marka?

Podejrzewam, że podobnie jak większości firm z branży borykamy się z problemem braku chętnych osób do pracy, a co za tym idzie wzrostem kosztów pracowniczych i cen surowców potrzebnych do produkcji. Dlatego życzylibyśmy sobie stabilizacji w tym obszarze działalności. Jeżeli chodzi o budowanie wizerunku marki, chcielibyśmy dotrzeć do większej liczby klientów. Reasumując więc życzmy sobie stabilizacji oraz większej rozpoznawalności firmy wśród konsumentów.

No to trzymamy kciuki za spełnienie tych życzeń. Bardzo dziękuję za rozmowę.

_________________________________

+ Dobry Wzór to najstarszy i najbardziej wiarygodny polski  konkurs wzorniczy. To 27-letnia tradycja i wiarygodność. Za Dobrym Wzorem nie stoi żaden sponsor, konkurs zarabia sam na siebie. Konkursowe produkty i usługi  wskazywane są przez badaczy i ekspertów Instytutu Wzornictwa Przemysłowego na podstawie stałego  monitoringu rynku. Konkurs jest równocześnie jedynym w Polsce niezależnym audytem wzorniczym: typowanie produktów odbywa się  na podstawie wiedzy ekspertów i badaczy IWP, ich znajomości projektowania, rynku i trendów.

Gala na której poznamy laureatów odbędzie się 29 października 2020r. Wystawa pokonkursowa odbędzie się w terminie od 30 października do 30 listopada 2020 r. w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie przy ul. Świętojerskiej 5/7

+ Fabryka Mebli „Piaski” Henryk Kaczorowski  

+ Zdzisław Sobierajski website

marketing_wystawienniczy_exspace

wizytówki

Komentarze:

loading
Brawo Emil
skomentowany przez    BD    25 września 2020, 16:29 obserwuj post
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.