Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> ARCHITEKTURA
14 stycznia 2021
wszystkie artykuły z działu >> ARCHITEKTURA

Ukryty luksus w łazience. Remy Meijers i Cosentino przedstawiają łazienkowy koncept Scondido

NEWS-EXSPACE

Cosentino, światowy lider w produkcji i dystrybucji innowacyjnych powierzchni wewnętrznych oraz zewnętrznych, przedstawia wraz z projektantem wnętrz Remym Meijers’em łazienkowy koncept Scondido. Ceniony holenderski architekt zaprojektował unikalne meble ze spieku kwarcowego Dekton od Cosentino, które śmiało mogą pretendować do miana łazienkowych dzieł sztuki. Można je podziwiać m.in. w nowym showroomie Cosentino City Amsterdam.

Dekton_Scondido_by_Remy_Meijers_Cosentino_exspace

wszystkie zdjęcia materiały prasowe Cosentino

Remy Meijers od lat przedstawia światu swoje oryginalne wizje apartamentów, rezydencji, osiedli i hoteli. W jego  pracy wszystkie elementy są zawsze doskonałe i zawsze na swoim miejscu. Za pozorną prostotą kryje się spójna i kompleksowa wizja, nieustannie doskonalona przez ponad dwie dekady pracy projektowej. Koncept Scondido to propozycja wolnostojących mebli łazienkowych, zaprojektowanych w całości ze spieku ultrakompaktowego Dekton. Pomysł ich powstania zrodził się z inspiracji monolitycznym blokiem  kamiennym. Szukając materiału idealnego, holenderski projektant postawił na dobrze mu znany Dekton, który wykorzystuje jako okładzinę niemalże we wszystkich swoich projektach. Pierwotny kształt kamiennego bloku stał się podstawą tego wyjątkowego mebla łazienkowego, który jest idealny zarówno jako zabudowa wolnostojąca, jak i część modułowa. Meble, które można nazwać designerską awangardą nie kończą się na przyjemnej dla oka formie.  Wyposażono je w dwa ukryte schowki do przechowywania akcesoriów łazienkowych, które zintegrowano z bokiem mebla. W rezultacie Scondido może pomieścić wszytko, co chcielibyśmy ukryć: dodatkowe ręczniki, suszarkę, czy kosmetyki.

Spiek frezowany

Boki i front mebla są frezowane. Dzięki możliwości zastosowania tej technologii w obróbce spieku, wiele meblarskich trendów powstających w głowach projektantów ma szansę na realizację w procesie produkcyjnym. Warto wspomnieć, że Dekton to bardzo twardy materiał, więc w zależności od tego, jaki rodzaj zdobień ma się pojawić na powierzchni spieku, trzeba do niego oczywiście dobrać odpowiedni rodzaj frezu. Poddany tego rodzaju obróbce Dekton nie tylko świetnie się prezentuje i jest dobrze przygotowany do codziennego użytkowania, ale stanowi wyjątkowy akcent dekoracyjny.

Dekton_Scondido_by_Remy_Meijers_Cosentino_exspace

Produkcja Scondido stanowi piękny powrót do tradycyjnego rzemiosła. We wnętrzu mebla pojawiło się drewno orzecha amerykańskiego, a boki, szuflady i umywalkę wykonano w całości z Dektonu. Scondido można umieścić w łazience lub w sypialni, ale sprawdzi się także np. jako piękny, funkcjonalny obiekt w recepcji ekskluzywnego SPA. "Chciałem zaprojektować mebel, który mógłby być dołączony do  wnętrza jako dzieło sztuki i nadal posiadać praktyczne cechy. Scondido oznacza „ukryte”, co jest miłym kontrastem, ponieważ te meble z pewnością wyróżniają się bardzo w przestrzeni."mówi Remy Meijers o projekcie.

Elegancja i loft

Łazienkowe meble Scondido wykonane są w dwóch eleganckich kolorach. W Cosentino City Amsterdam, można je podziwiać w odcieniu Dekton Laurent. Ten ekskluzywny wzór z  kolekcji Dekton Avant-Garde  ma matowe wykończenie. Kolor inspirowany jest naturalnym kamieniem Port Laurent i charakteryzuje się spektakularnym ciemnobrązowo-szarym tłem, połączonym z pomarańczowo-złotym żyłowaniem. Scondido można także  obejrzeć w ETC Designcenter  w  Culemborg, gdzie mebel wykonano z Dektonu  Laos. Ten kolor inspirowany jest z kolei materiałami przypominającymi beton. Dzięki ciemnemu kolorowi i wyblakłej strukturze, Laos świetnie odnajdzie się w stylistyce loft.

Dekton_Scondido_by_Remy_Meijers_Cosentino_exspace

BAZA_FIRM_wyposazenie_wnetrz_EXSPACE

Dekton_Scondido_by_Remy_Meijers_Cosentino_exspace

baza_firm_pracownie_projektowe_exspace

Dekton_Scondido_by_Remy_Meijers_Cosentino_exspace

zdjęcia materiały prasowe Cosentino

Wizytówka VIP Cosentino w Bazie Firm Exspace.pl

marketing_wystawienniczy_exspace

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.