Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> WYDARZENIA
26 lutego 2021
wszystkie artykuły z działu >> WYDARZENIA

Wystawa „Young Design 2020 - Młodzi projektanci wczoraj i dziś”. Zapraszamy!

NEWS-EXSPACE

Wystawa „Young Design 2020 - Młodzi projektanci wczoraj i dziś” - 12 lat perspektywy stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej - prezentuje zwycięskie projekty tegorocznej edycji Young Design 2020, oraz projekty wybranych laureatów i finalistów z poprzednich 12 edycji konkursu.  

Zapraszamy do Instytutu Wzornictwa Przemysłowego przy ul. Świętojerskiej 5/7 w dniach 26.02-28.03.2021! Na wszystkich, którzy nie mogą przyjść do IWP osobiście czeka wirtualny spacer tutaj. Życzymy miłego zwiedzania!

Young-design-wystawa-exspace-

Young-design-wystawa-exspace-

Young-design-wystawa-exspace-

Young-design-wystawa-exspace-

Young Design to pierwszy w Polsce program stypendialny przeznaczony dla studentów i absolwentów uczelni kształcących w kierunku wzornictwa (pierwsza edycja odbyła się w 2008 roku). Konkurs ma na celu wskazanie najbardziej obiecujących projektantów młodego pokolenia - takich, którzy rozumieją rynek i będą umieli w przyszłości pracować z przemysłem.

21 stycznia 2021 Kapituła Stypendialna wybrała laureata spośród finalistów, którzy prezentowali siebie i swoje portfolio. Główną nagrodę otrzymał projektant, który poza dobrymi projektami najlepiej zaprezentował swoje umiejętności i kompetencje potrzebne do współpracy z przyszłymi pracodawcami.

Stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej w konkursie Young Design 2020 otrzymała Oliwia Otręba studentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, która zaprezentowała przed Kapitułą Stypendialną Cover Voronoi - elastyczną nakładkę na protezę kończyny dolnej. Nakładka nie tylko osłania elementy protezy, lecz także nadaje kształt symulujący zdrową nogę, co jest szczególnie pożądane przez użytkowników w przypadku noszenia długich spodni. Cover wyróżnia sposób mocowania, który sprawia, że produkt jest jednoelementowy i nie przemieszcza się podczas codziennego użytkowania.

cover-Voronoi-exspace-young-design

wszystkie zdjęcia projektów: materiały prasowe projektantów

Laureatka konkursu otrzyma stypendium im. Wandy Telakowskiej w wysokości 20 000 zł ufundowane przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, prof. dr hab. Piotra Glińskiego, Patrona honorowego konkursu.

Ponadto w Konkursie została przyznana nagroda specjalna ARP S.A. – Partnera konkursu, przeznaczona dla wybranego przez przedstawiciela ARP S.A. uczestnika konkursu, w wysokości 10 000 zł.

Nagrodę otrzymał Wojciech Błaszczyk, który zaprezentował przed jury Sondę - innowacyjny system głośników inspirowany statkami kosmicznymi, rakietami i sondami.Sonda-Wojciech-Blaszczyk-exspace-young-design-3

Na wystawie „Young Design 2020 - Młodzi projektanci wczoraj i dziś” zaprezentowano wszystkich dwunastu tegorocznych finalistów oraz wybranych laureatów i finalistów z lat poprzednich. Pokazują oni swój dorobek projektowy, chwalą się współpracą z najlepszymi markami oraz udziałem w polskich i zagranicznych wystawach. Są wśród nich laureaci nagród w dziedzinie wzornictwa, w tym najważniejszych w branży, takich jak: Red Dot Award, iF Award  czy Dobry Wzór IWP.

„Young Design 2020 - Młodzi projektanci wczoraj i dziś” pokazuje młode pokolenie polskiego dizajnu takie, jakie ono jest: przebojowe, odważne i śmiało sięgające po nowatorskie rozwiązania. Pokazana jest droga rozwoju poprzednich zwycięzców Young Design oraz to, jak stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej wpłynęło na rozwój ich kariery.

Wystawa pokazuje najważniejsze projekty wdrożone do produkcji (meble, ceramikę, sprzęt AGD, narzędzia ogrodnicze, sprzęt medyczny itp.) ze szczególnym uwzględnieniem tych docenionych w kraju i na świecie w konkursach wzorniczych.

UCZESTNICY WYSTAWY „Young Design 2020 - Młodzi projektanci wczoraj i dziś”

Prezentację uczestników „Young Design 2020 - Młodzi projektanci wczoraj i dziś” zaczęliśmy od tegorocznych Laureatów: Oliwii Otręby i Wojciecha Błaszczyka - ich projekty zaprezentowaliśmy powyżej.

Finaliści Young Design 2020

Piotr Tłuszcz – Finalista Young Design 2020

Piotr Tłuszcz, student Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie / Projekt: Rescue Trailer – koncept modułu ratowniczego do transportu w trudnym terenie

Piotr-Tluszcz-Rescue-railer-Young-design-2020-wystawa-exspace

Ewelina Klimik – Finalistka Young Design 2020

Ewelina Klimik, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi / Projekt: Floopi – zestaw mebli

Ewelina-Klimik-Floopi-Young-design-2020-wystawa-exspace-

Maria Haberny – Finalistka Young Design 2020

Maria Haberny, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie / Projekt: ID Buzz showcar - koncepcja światła (ambient light) we wnętrzu pokazowej wersji busa Volkswagena ID Buzz

Maria-Haberny-ID-Buzz-showcar-Young-design-2020-wystawa-exspace

Żanetta Korsak – Finalistka Young Design 2020

Żanetta Korsak, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu / Projekt: Vibrant – zestaw składający się z karafki, szklanki i mieszadełka dla osób niedowidzących.

Zanetta-Korsak-Vibrant-Young-design-2020-wystawa-exspace

Klaudia Kasprzak – Finalistka Young Design 2020

Klaudia Kasprzak, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie / Projekt: Patera dla polskiej reprezentacji na europejską selekcję Bocuse d’Or w Saku Suurhall w Tallinie.

Klaudia-Kasprzak-patera-Bocuse-dOr-Young-design-2020-wystawa-exspace

Aleksandra Rutkowska – Finalistka Young Design 2020

Aleksandra Rutkowska, absolwentka akademii Sztuk Pieknych im. Jana Matejki w Krakowie / Projekt: Klar 60– żeglarski plecak modułowy.

Aleksandra-Rutkowska-Klar-60-Young-design-2020-wystawa-exspace

Klaudia Żmuda – Finalistka Young Design 2020

Klaudia Żmuda, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach / Projekt: Projekt obudowy urządzenia telemedycznego umożliwiającego zdalne badanie USG pacjenta 

Klaudia-Zmuda-Young-design-2020-wystawa-exspace

Agnieszka Cieszanowska i Helena Wierzbowska - Finalistki Young Design 2020

Agnieszka Cieszanowska - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Helena Wierzbowska- studentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie / Projekt: zestaw mebli „Na balkon!”

Agnieszka-Cieszanowska-Helena-Wierzbowska-zestaw-mebli-Na-balkon-Young-design-2020-wystawa-exspace

Laureaci i finaliści Young Design z lat poprzednich

Maja Ganszyniec - Laureatka Young Design 2009

Laureatka Young Design 2009, Maja Ganszyniec, w finale konkursu zaprezentowała projekt Easy plug - gumowy korek do umywalki i wanny, alternatywne rozwiązanie dla osób z problemami motorycznymi, niedowidzących, starszych i dzieci. W 2013 roku założyła Studio Ganszyniec, skupiając się na obiektach zorientowanych na człowieka i przyjaznych naturze. Współpracowała z takimi markami jak IKEA, Duka, Noti czy obecnie z Profim. Jest także właścicielką niezależnej marki meblowej Nurt / fot. arch. projektantki

Easy-Plug-all-2+_Maja-Ganszyniec-exspace-young-design

Daria Piotrowska - Laureatka Young Design 2010

Daria Piotrowska, laureatka Young Design 2010, prezentowała projekt "CATPOD"- transporter dla kotów domowych, zaspokajający potrzeby zarówno kota jak i jego opiekuna. To projekt, którego zamknięta forma daje opiekunowi możliwość wygodnego przenoszenia, trzymania i składowania, jednocześnie dbając o bezpieczeństwo kota, bez narażania go na otarcia i uderzenia z zewnątrz oraz dając poczucie bezpieczeństwa i wygodną przestrzeń. Jej sercu najbliższe są zwierzęta, dlatego tej tematyki w projektach podejmuje się z najwyższą chęcią.

Daria-Piotrowska-catpot-Young-design-wystawa-exspace

Drugą materią, która ją zajmuje są meble. Z branżą meblarską projektantka związana jest od 2010 roku głównie z produktem wieloseryjnym. Obecnie ma na swoim koncie prawie 50 wdrożonych projektów mebli skrzyniowych produkowanych wyłącznie masowo na rynki europejskie (Polski, Niemiecki, Hiszpański, Francuski). Sporą część jej pracy projektowej stanowią wielkopowierzchniowe stoiska targowe dla Meble FORTE, które także zyskują uznanie i wyróżnienia / fot. archiwum projektantki

Marta Niemywska-Grynasz, współzałożycielka Grynasz Studio – Laureatka Young Design 2011

Laureatką edycji 2011 była Marta Niemywska-Grynasz, współzałożycielka Grynasz Studio. W finale zaprezentowała projekt Lolliled, skakanko-latarkę ładującą się poprzez kręcenie nią podczas skakania. Dzięki wbudowanemu akumulatorowi i dynamo jest ekologicznym źródłem światła. Lolliled pozwala wyprodukować, podczas ćwiczeń lub zabawy, energię elektryczną zasilającą świecące diody LED. Uświadamia nam w ten sposób, że sami możemy być źródłem odnawialnej energii, a nasza zabawa może być na wskroś ekologiczna.

Marta-Niemywska-Grynasz- Lolliled-Young-design-wystawa-exspace

Marta-Niemywska-Grynasz- Lolliled-Young-design-wystawa-exspace

Projektantka jest laureatką wielu konkursów projektowych. Jej projekty można było zobaczyć na wystawach w Polsce i za granicą m.in. Tokyo Design Week, Triennale International Exhibition Milan, Warsaw Home, czy London Design Fair. Jej projekty charakteryzują się interdyscyplinarnością. Swobodnie porusza się zarówno w tematach produktowych, jak i scenografii czy instalacjach w przestrzeni miejskiej. Ma na swoim koncie współpracę z polskimi i zagranicznymi firmami i instytucjami m.in. z Marbet, MUJI, NAP, DEVO, VOX, Operą Narodową, Instytutem Wzornictwa Przemysłowego, czy Instytutem Adama Mickiewicza / fot. arch. projektantki

Wiktoria Lenart - Finalistka Young Design 2013

Wiktoria Lenart - finalistka Young Design 2013, projektantka wzornictwa przemysłowego. Stypendystka Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (stypendium dla wybitnych młodych naukowców). Od 2013 r. z powodzeniem łączy swoje dwie pasje: działalność dydaktyczną i naukową oraz prowadzenie swojego autorskiego studio Wiktoria Lenart - Industrial Designer, gdzie projektuje dla przemysłu. Obszary je działania to projektowanie produktowe – meble biurowe i domowe, ceramika, sprzęt agd/rtv, sprzęt medyczny, oświetlenie oraz wzory, set design czy opakowania.

W finale konkursu Young Design 2013 prezentowała WORKNEST – modułowe miejsce pracy dla kreatywnych ludzi. Zestaw został tak zaprojektowany, aby polepszyć warunki środowiska pracy człowieka jako jednostki. Przemieszczenie akcesoriów pozwala na stworzenie idealnej przestrzeni dla każdego pracownika oraz wprowadza element personalizacji i humanizacji miejsca pracy / fot. arch. projektantki

Wiktoria-Lenart-Young-design-wystawa-exspace

Nikodem Szpunar - Finalista Young Design 2014

Finalista Young Design 2014 - Nikodem Szpunar, zajmuje się projektowaniem mebli i przedmiotów wyposażenia wnętrz zarówno do produkcji przemysłowej jak też krótko seryjnej. Poza markami, współpracuje z agencjami kreatywnymi jak również z instytucjami kultury. Przez prawie dziesięć lat pracował dla takich marek, jak: Paged, Acustio, tylko, Ervive, Moromou, Capdell, Befame, oraz Sirène. Prowadzi własne studio projektowe Nikodem Szpunar. Na koncie ma ponad 20 wdrożonych projektów. Krzesła jego projektu sprzedawane są w tysiącach sztuk na całym świecie. Najlepsze wyniki dotychczas osiągnęło proste krzesło „Icho”, możliwe do sztaplowania, produkowane przez Paged Meble.

W finale konkursu prezentował rodzinę mebli z litego drewna "Prop" nawiązująca charakterem do czasów PRL. Konstrukcję mebli tworzą toczone z drewna, zwężające się ku dołowi nogi oraz profilowane sklejkowe siedzisko i oparcie / fot. arch. projektanta

Nikodem-Szpunar-Young-design-wystawa-exspace 

Łukasz Paszkowski - Finalista Young Design 2012, 2013, 2014 i Laureat edycji 2015

Łukasz Paszkowski - to kolejny uczestnik wystawy naszej wystawy. Finalista Young Design 2012, 2013, 2014 i laureat edycji 2015. To projektant wzornictwa przemysłowego oraz komunikacji wizualnej.Prowadzi własne biuro projektowe. Od wielu lat współpracuje indywidualnie z polskimi producentami sprzętu AGD - Ciarko, mebli i elementów wyposażenia wnętrz. Jego pierwszym projektem była kolekcja ubrań dla dziecięcej marki „Wójcik”. Rozpoczynał jako projektant mody, współpracował z polskimi firmami odzieżowymi, tworząc kolekcje ubrań dziecięcych i młodzieżowych. W swojej pracy skupia się na tym, aby identyfikować realne potrzeby użytkowników i wychodzić im naprzeciw. Przełamuje utarte schematy, znajdując innowacyjne rozwiązania, co daje mu przewagę konkurencyjną na rynku. Jako projektant uczestniczył w wielu wystawach krajowych m.in. Dobry Wzór 2020 i międzynarodowych - Red Dot Award 2020, 2015, 2013, prezentujących najlepsze światowe wzornictwo.

W Young Design 2014 prezentował wózek golfowy - Melex. To projekt koncepcyjny pojazdu o różnych zastosowaniach docelowych. Platforma konstrukcyjna została opracowana tak, aby możliwe było zaprojektowanie pojazdu dla golfistów, do użytku w przemyśle lub w trudnym terenie. Pojazdy zasilanie są energią elektryczną / fot. arch. projektanta

Lukasz-Paszkowski-Young-design-wystawa-exspace

Jan GodlewskiFinalista Young Design 2013, 2014, 2015

Przedstawiamy kolejnego uczestnika wystawy - Jan Godlewski – finalista Young Design 2013, 2014 i 2015. W 2018 uzyskał stopień naukowy doktora na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Uczestnik wielu warsztatów i międzynarodowych konkursów. Jest założycielem studia projektowego GDL2 Design Studio zajmującego się projektowaniem produktu, wnętrz, identyfikacji wizualnej oraz doradztwem w zakresie strategii rozwoju przedsiębiorstwa, w oparciu o design. Zaprojektował i wdrożył ponad 120 produktów.

W finale Young Design 2014 zaprezentował PLY- komplet lekkich mebli wykonanych ze sklejki. W skład kompletu wchodzi krzesło, stół i regał. Meble przeznaczone są do wnętrz mieszkalnych, a z racji niskiej wagi i możliwości składania są proste do transportowania i przenoszenia. Wszystkie elementy (z wyjątkiem siedziska i oparcia krzesła) wykonane zostały z płaskiej sklejki. Węzły konstrukcyjne pozbawione zostały wszelkich zbędnych elementów takich jak śruby, gwoździe. Zostały one zastąpione węzłami wynikającymi z właściwości materiału, który poprzez wyginanie zaciska się i ulega samo usztywnieniu / fot. arch. Projektanta

Jan-Godlewski-Young-design-wystawa-exspace

KABO & PYDO - Finaliści Young Design 2011, 2012, 2015

Katarzyna Borkowska i Tomasz Pydo założyciele pracowni wzorniczo-strategicznej KABO & PYDO to finaliści konkursu Young Design 2011, 2012 i 2015. Oboje są absolwentami Wydziału Wzornictwa Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W swoim studio wraz z zespołem projektują produkty kompleksowo i kreatywnie, w oparciu o własne badania, aktualne trendy i Design Thinking. Tworzą głównie dla przemysłu. Projektowali mi.in. dla Avant, Cellfast, PRO, KBT, IKEA, Flexx, Volkswagen, Prosperplast, DonKwiat, Opeko, Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

PracTea to komplet ceramicznych kubków i filiżanek, który KABO & PYDO prezentowali w finale Young Design 2011. Zestaw został zaprojektowany dla osób pijących herbaty lub zioła z torebki. Napój parzy się pod przykrywką, która po odwróceniu zamienia się w naczynie na zużytą torebkę (z którego nie wylewają się resztki skroplonego naparu). Minimalistyczna, wcięta forma kubków zapewnia łatwe trzymanie i idealne dopasowanie do dłoni. Naczynia były produkowane i sprzedawane w limitowanych seriach w latach 2012-2015 / foto. arch. projektantów

KABO_PYDO-practea-Young-design-wystawa-exspace

Joanna „Jo” Jurga ‒ Finalistka Young Design 2015, 2016

Joanna „Jo” Jurga ‒ finalistka konkursu Young Design 2015, 2016, projektantka produktu i przestrzeni, innowatorka oraz wykładowczyni School of Form Uniwersytetu SWPS. Doktorantka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale Wzornictwa i Architektury. Specjalistka projektowania dedykowanego poczuciu bezpieczeństwa. W swojej pracy skupia się na zmysłowym odbiorze rzeczywistości, czyli designie synestetycznym jak i neuroarchitekturze. Interesujący jest dla niej psychologiczny i fizjologiczny aspekt projektowania. Pasjonatka kosmosu, marząca o zamieszkaniu na Marsie. Analogowa astronautka i dwukrotna komandorka symulacji misji kosmicznych w Bazie Badawczej Lunares, gdzie badała poczucie bezpieczeństwa w izolacji kosmicznej tworzone za pomocą bodźców zmysłowych. Obecnie zajmuje się realizacją cyklu podcastów dedykowanych poczuciu bezpieczeństwa w ciele, duszy i przestrzeni.

W finale Young Design 2015 zaprezentowała projekt nie iGRAj z życiem. To 48 Kart, stworzonych do rozmów o życiu i śmierci. Ideą było stworzenie kart do gry opartych o tradycyjną talię, w której wszystkie symbole i postaci stanowią punkt wyjścia do rozmowy o problemach społecznych. Karty mogą być zastosowane do prowadzenia warsztatów z młodzieżą, w pracy psychoterapeutycznej oraz jako klasyczne gry karciane. Rysunki wykonano ręcznie w nawiązaniu do stylistyki noir / fot. arch. projektantki

Joanna-Jo-Jurga-nie-iGRAjz-zyciem-Young-design-wystawa-exspace

Agata Nowak - Finalistka Young Design 2016

Agata Nowak - finalistka Young Design 2016. Działa na pograniczu projektowania produktów, mebli i przestrzeni wystawienniczych. Ma na swoim koncie zarówno produkty masowe, jak i ceramikę wykonywaną własnoręcznie w krótkich seriach. Dotychczas jej projekty wdrożyły: duńska marka WOUD oraz polskie firmy borcas.eu i LOFT Decora. Pracuje też jako kuratorka designu. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała, pracując dla Studio Rygalik, Studio Ganszyniec oraz przy projektach badawczych dla Touch Ideas.

W finale konkursu zaprezentowała Fotel Offline – mebel z kieszenią blokującą zasięg telefonu i internetu, który ułatwia wyciszenie się i pozwala zyskać chwilę dla siebie. Podstawowa funkcjonalność mebla opiera się na specjalnej kieszeni, której zadaniem jest blokowanie zasięgu telefonu oraz internetu. Po włożeniu do kieszeni telefonu i jej szczelnym zamknięciu, telefon traci zasięg. Pokryta miękkim materiałem forma fotela tworzy natomiast intymną, wygłuszoną przestrzeń wokół użytkownika. W zależności od wybranego wariantu, fotel może sprawdzić się zarówno w domu - gdzie staje się strefą relaksu, jak i w zatłoczonym biurze - gdzie ułatwia koncentrację lub rozmowę / fot. arch. Projektantki

Agata-Nowak-Young-design-wystawa-exspace

Kaja Nosal – Finalistka Young Design 2017

Kaja Nosal – projektanta, finalistka Young Design 2017, współprowadząca pracownię projektową ONTO Design Studio - współpracującą między innymi z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Śląskie czy Muzeum Narodowe w Krakowie. W ONTO Studio stworzyły serię filmów animowanych „KO-LEKCJE”, opowiadających o historii polskiego wzornictwa.

Przed jury Young Design zaprezentowała system mebli inspirowany Bauhausem - „Party, play, work”, w którym abstrakcyjne formy wielofunkcyjnych obiektów balansują między atmosferą pracy, a grą: m.in. zawieszony na parawanie panel akustyczny, który można stosować jak siedzisko. „Party, play, work” to system mebli zaprojektowany dla Domów Mistrzów w Bauhausie w Dessau podczas rezydencji projektowej IKEA Bauhaus Summer. Główną inspiracją było codzienne życie w Bauhausie lat 20. „Party, play, work” to system dedykowany przestrzeni pracy, choć nie zawłaszczony przez nią. Składa się z abstrakcyjnych obiektów, inspirowanych geometrycznymi kształtami kostiumów teatralnych, zaprojektowanych przez i pod kierunkiem Oscara Schlemmera, Mistrza Bauhausu / foto. arch. Projektantki

Kaja-Nosal-Party-play-work-Young-design-wystawa-exspace

Jarosław Markowicz - Finalista Young Design 2018

Przedstawiamy ostatniego uczestnika tegorocznej wystawy "Young Design Młodzi projektanci wczoraj i dziś" Jarosława Markowicza - finalistę Young Design 2018. Doświadczenie zawodowe zdobywał współpracując z firmami produkcyjnymi, oraz jako projektant w studiu KABO & PYDO. Od 2018 roku projektuje meble miejskie i zaawansowane urządzenia z wykorzystaniem ogniw fotowoltaicznych, łącząc w swoich projektach kreatywność, innowację i najnowsze technologie. Od 2019 roku razem z Ewą Nowak współtworzy NOMA studio, gdzie kompleksowo zajmują się opracowywaniem strategii, produktów i doradztwem wdrożeniowym. Jego projekty zostały wielokrotnie docenione w polskich i zagranicznych konkursach. W Instytucie można obejrzeć FITURE - projekt mebla do wnętrza, który jest równocześnie urządzeniem do ćwiczeń siłowych.

FITURE to komplet urządzeń przeznaczonych do ćwiczeń siłowych w domu, opartych na wadze własnego ciała. Głównym celem projektu było stworzenie kompletu sprzętu sportowego, który swoją nienaganną estetyką wkomponuje się w przestrzeń nowoczesnego mieszkania, a przy okazji będzie pełnił funkcje użytkowe (ćwiczeń oraz odpoczynku) / fot. arch. projektanta

fiture-jaroslaw-markowicz-young-design-wystawa-exspace

--------------------------------------

Wystawa „Young Design 2020 - Młodzi projektanci wczoraj i dziś”

12 lat perspektywy stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej

26 II - 28 III  2021  Instytut Wzornictwa Przemysłowego, sala Designerów 

Godziny otwarcia: Wtorek – niedziela 10:00 – 19:00

Wstęp bezpłatny

Na wszystkich, którzy nie mogą przyjść do IWP osobiście czeka wirtualny spacer tutaj. Życzymy miłego zwiedzania!

 marketing_wystawienniczy_exspace

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.