Reklama

wszystkie artykuły z działu >> PROJEKTANCI
07 lipca 2014
wszystkie artykuły z działu >> PROJEKTANCI

WITAMINA D - designerski tandem z Gdańska.

Prywatnie jesteśmy prawdziwym tandemem: parą na dwóch kółkach. Poruszamy się na rowerach, podążamy w tym samym kierunku…

WITAMINA D to autorska marka, tworzona przez Małgorzatę Knobloch i Igora Wiktorowicza, z potrzeby tworzenia rzeczy trwałych, prostych i pięknych. Pomysł na projektowanie form zewnętrznych narodził się w 2009 roku, już wtedy pojawiły się pierwsze koncepcje. W 2012 postanowiliśmy zająć się tym na poważnie, a jako WITAMINA D działamy od początku 2013 roku. Projektujemy i mieszkamy w Gdańsku. Współpracujemy z lokalnymi wykonawcami. Doceniamy wartość pracy ludzkich rąk, podoba nam się skromna skala produkcji rzemieślniczej. To dzięki niej produkt może być dopracowany, a jednocześnie niepowtarzalny.

Małgorzata Knobloch i Igor Wiktorowicz

Nazwa WITAMINA D odnosi się do słońca, to dzięki niemu pozyskujemy niezbędną dla organizmu witaminę D. Zawsze najchętniej przebywaliśmy na słońcu, w otoczeniu natury, stąd pomysł na projektowanie z myślą o terenach zewnętrznych. Szybko okazało się, że formy jakie proponujemy do ogrodu, na taras, równie dobrze sprawdzą się we wnętrzach. Proponujemy rozwiązania, które dodatkowo adoptują meble do wnętrza.

stołki 1/2

Nasze realizacje można było oglądać w Koloni na wystawia „POLISHED UP. DESIGN FROM POLAND", w Mediolanie i w Gdańsku na wystawie „Smak przedmiotu”. Nasze produkty dostępne są w kilku niezwykłych miejscach w Polsce i w Berlinie. Projektujemy na zamówienie, w niektórych przypadkach możliwa jest zmiana wymiarów na życzenie klienta.

stołki 1/2

Projektujemy z myślą o terenach zewnętrznych, ale proponowane przez nas formy mogą zaistnieć również we wnętrzach. Bliska jest nam idea życia w ścisłym konatakcie z naturą, w nieco spowolnionym tempie.

Jednym z naszych ostatnich pomysłów jest Zielnik. ZIELNIK to składane na płasko sakwy, w których można zasadzić zioła, a po sezonie sakwy złożyć i schować na czas zimy. Zielniki uszyte są z wodoodpornej, bardzo trwałej tkaniny. Odpowiednie na taras lub do ogrodu, na dnie mają otwór do odprowadzenia wody. Zastępują tradycyjne doniczki, mogą być też osłonkami dla nieatrakcyjnych donic.ZIELNIK to składane na płasko sakwy, w których można zasadzić zioła, a po sezonie sakwy złożyć i schować na czas zimy.

Głównym materiałem jaki stosujemy jest lite drewno dębowe: twarde, odporne na warunki atmosferyczne i uszkodzenia. Staramy się traktować ten surowiec z szacunkiem, eksponować jego wyjątkowe cechy: piękne usłojenie, ciepły kolor, szlachetny charakter. Dla kontrastu łączymy drewno z technicznymi, laserowo wycinanymi elementami metalowymi. Wybieramy drewno najwyższej jakości, wyselekcjonowane w ten sposób, aby spełniać wymogi dla mebli zewnętrznych. Surowiec pochodzi z Polskich Lasów Państwowych i posiada certyfikat FSC (Forest Stewardship Council). Dzięki temu mamy pewność, że został pozyskany w zrównoważony sposób, według zasad odpowiedniego gospodarowania zasobami leśnymiGłównym materiałem jaki stosujemy jest lite drewno dębowe: twarde, odporne na warunki atmosferyczne i uszkodzenia. Staramy się traktować ten surowiec z szacunkiem, eksponować jego wyjątkowe cechy: piękne usłojenie, ciepły kolor, szlachetny charakter. Dla kontrastu łączymy drewno z technicznymi, laserowo wycinanymi elementami metalowymi. Wybieramy drewno najwyższej jakości, wyselekcjonowane w ten sposób, aby spełniać wymogi dla mebli zewnętrznych. Surowiec pochodzi z Polskich Lasów Państwowych i posiada certyfikat FSC (Forest Stewardship Council). Dzięki temu mamy pewność, że został pozyskany w zrównoważony sposób, według zasad odpowiedniego gospodarowania zasobami leśnymi.

Miło nam poinformować, że na projekt grzejnika CHRUST zdobył wyróżnienie w konkursie Terma Design.

Projekt grzejnika CHRUST zdobył wyróżnienie w konkursie Terma Design.

Jesteśmy otwarci na współpracę z projektantami wnętrz i architektami krajobrazu, chętnie nawiążemy kontakt ze sklepami z designem. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony interetowej www.witaminadprojekt.pl oraz do bezpośredniego kontaktu na adres poczta@witaminadprojekt.pl

 
Małgorzata Knobloch i Igor Wiktorowicz
www.witaminadprojekt.pl

Wizytówka VIP w Bazie Firm na eXspace.pl

wizytówki

Komentarze:

loading
jaki jest czas oczekiwania np. na Diament? Bardzo podoba mi się wykończenie.
skomentowany przez    Andrzej    18 sierpień 2013, 09:34 obserwuj post
ocieplacz gdzieś już widziałam i baaaardzo mi się podoba też!
skomentowany przez    ewka    17 sierpień 2013, 22:03 obserwuj post
zajefajne mebelki
skomentowany przez    Jędrzej    17 sierpień 2013, 22:02 obserwuj post
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.