Wizytówki

Reklama

Sebastian Pietkiewicz

Sebastian Pietkiewicz

Specjalizacje
  • Projektanci
  • Ceramika
  • Design
Strona WWW
Strona WWW
Strona WWW
Strona WWW
Adres e-mail
Adres
  • Polska

Info

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Dyplom w 2001 roku na Wydziale Ceramiki i Szkła, kierunek -ceramika Studia Podyplomowe 2003 rok na Wydziale Architektury i Wnętrz kierunek - przestrzeń sceniczna.

Od 2003 roku rozpoczął pracę jako projektant w hucie Szkła Kryształowego "Crystal Works" w Szczytnej. przez kolejne lata kontynuował pracę w kolejnych Hutach szkła na terenie Dolnego i Górnego Śląska. Obecnie pracuje w Hucie Szkła "Julia" w Piechowicach.

Wraz z żoną Elżbietą Trzewiczek-Pietkiewicz prowadzi pracownię ceramiki i szkła w Dąbrowie Górniczej.

W 2010 roku został zaproszony do współpracy z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie i zaprojektował modułowe doniczki "Libro 1" i "Libro 2" dla Leroy Merlin. W 2014 roku zaprojektował kolekcję karafek inspirowanych kultowymi formami - butelkami które wraz z autorskimi lampami zostały pokazane na "Wroclove Design 2014" ....wszechstronność do szkła, ceramiki i scenografii spowodowała że potrafię zachować dystans do materiałów.

Kolekcja BLANCA zaprojektowana przez Elżbietę Trzewiczek Pietkiewicz i Sebastiana Pietkiewicza dla Huty Szkła Kryształowego "Julia" otrzymała prestiżowe wyróżnienie w plebiscycie must have organizowanym przy Łódź Design Festival. Plebiscyt must have każdego roku wyłania najlepiej zaprojektowane polskie produkty.

Doświadczenie zawodowe

2013Projektant w Hucie Szkła Kryształowego "Julia" w Piechowicach
2015Jedne z projektantów biorących udział w prestiżowym wydarzeniu "Polski Stół" gdzie współpracowały ze sobą trzy fabryki: Huta Szkła Kryształowego "Julia", Fabryka Porcelan "Kristoff" i "Manufaktura" z Bolesławca
2014Projekt kolekcji szkła Inspirowanej kultowymi formami do codziennego użytku dla Huty Szkła Kryształowego "Julia". Projekt był prezentowany w 2014 roku na "Wroclove Design"
2013Współpraca z Instytutem Wzornictwem Przemysłowego przy wdrożeniu modułowych doniczek "Libro 1" i "Libro 2" dla marki Leroy Marlin
2003 - 2013Projektant w hucie Szkła kryształowego "Crystal Works" w Szczytnej i hutach szkła na terenie Dolnego i Górnego Śląska

Nagrody i wyróżnienia

2017must have
nagroda dla kolekcji BLANCA Huta Szkła Kryształowego "Julia"
Łódź Design 2017
2017must have
nagroda dla kieliszków ze szlifem “Łatki” Huta Szkła Kryształowego "Julia"
Łódź Design 2017

inne z tej kategorii:
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.